mar
2006
Fra 17-03-2006 til 19-03-2006
  • Spring
  • Hest

Holte Rideklub's Landsstævne i spring 2006 (B)

Stævnenummer
Prop00012610
Dato for resultat d. 28-10-2011
Resultatbehandling færdig
Holte Ride-Klub (Distrikt D01)
Egebækvej 22
2840 Holte

Kontakt inden stævnet



Officials

Banedesigner
Peter Vogt
Tilbage til klasseoversigt

3. SMB H (B)

Spring: MB2** Springning Heste (130 cm) B4 (SVH 3)

Opdateret: 28-10-2011
Antal starter:
27
Antal placeringer:
7
Dotering:
1: 1200 DKK 2: 1000 DKK 3: 800 DKK 4: 600 DKK 5: 400 DKK
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Jennifer Fogh Pedersen LA CORDAIRE
2000/DR/Liberty Son/Lady/Goldfarn
0 48,80 0 48,80
1 1
Torben Suhr CINZANO
2000/SWB/FELICIANO (SWB)/TILCI K (11)/CORTEZ
0 50,84 0 50,84
2 2
Jennifer Fogh Pedersen TRÆHOLT'S KHANSAS
1999/DV/A'Khan Z/Ti-Ti/Garcon Xx
0 49,56 0 49,56
3 3
Carsten Ganderup STIFLER (CONTINENTEL)
1999/HO/CORIANO/KLARISSA II/LEONID
0 51,84 0 51,84
4 4
Tina Lund WINNY THE BLUE D'IVE
1999/BWP/MR. BLUE/TRUE STAR D'IVE/QUICK STAR
0 50,10 0 50,10
5 5
Torben Frandsen FERRARI
1999/DR/Olympic Ferro/Nina/Itens
0 50,79 0 50,79
6 6
Camilla Enemark BEYOND COMMON SENSE
2000/DV/COME BACK II/BEYOND COMPAS SION (NO MERCY)/VOLTAIRE
0 51,52 0 51,52
7 7
Hanne Hyldahl Hansen BJERGLUNDS LIMBERY
1999/DR/Limbus/Cabriole (Helia I)/Calato Z
0 48,57 0 48,57
Thomas Dresler LAURITZ.COM COLORADO
2000/HO/CORONADO/GINA/CALANDO I
0 51,06 0 51,06
Peter Tersgov Flarup CHA CHA Z
2000/DR/Carthago Z/Bee Chera/Beach Boy
0 50,81 0 50,81
Torben Suhr CARDINO
1999/HO/CARTHAGO/ANN-CHRISTIN/FIER DE LUI Z
0 54,84 0 54,84
Camilla Enemark CASSIUS CLAY
1999/DR/Contender/Zuleika/Lord
0 50,07 0 50,07
Camilla Enemark HAPPY DANCE
1999/ZP/CHABLIS/CROOKED DANCE/ROYAL MI LORD SØNDERSKOV
0 49,34 0 49,34
Jennifer Fogh Pedersen RICKOLT
1999/DR/Ragazzo/Gallina/P.B. Gloster
0 51,01 0 51,01
Thomas Pihl Jensen CASPER
1999/GHH/CAMIROS/REGINA/CASCADEUR
0 53,89 0 53,89
Christian Vang-lauridsen LANDKORN 5
2000/ME/LANDSTREICHER/PAULIN/PAGUR
4 47,14 4 47,14
Karina Leichle HUMMELS CARLOS SANTANA
2000/DV/VOLTAIRE/DAMIRO/RAMIRO Z
4 47,60 4 47,60
Melanie Vestergaard ACACIA
1999/DV/Continue/Arianna/Resident
4 48,35 4 48,35
Thomas Pihl Jensen OSTSEE
1999/DR/Acadius/D-Capita/Capitol I
4 49,80 4 49,80
Camilla Enemark MIDNIGHT DANCE
1999/DR/Chablis/Hot Dance/Acord Ii
4 52,62 4 52,62
Michael Weisbjerg COMANDER
2000/DR/Coronado/E-Ariell/Alcatraz
4 53,88 4 53,88
Michael Lyngsø ROBINSON
1999/DV/Robin Z Ii/Søndervangs Magriffe/Lancier
4 54,86 4 54,86
Karen Møller Rohde CAPO
2000/HO/CARETINO/ELITE V/GRUNDYMAN XX (GB)
5 61,35 5 61,35
Pernille Kruse Madsen CHICO 606
1999/OS/CARTE D'OR/ESRA/ESPRI
8 51,14 8 51,14
Majbritt Hess Bruhn BELLONARD
1999/DR/Bernstein/Bellou/Lombard 592
8 51,83 8 51,83
Carsten Ganderup ESKADOR-STAR
2000/HN/ESCUDO II/RONJA/RAMIRO'S SON II
8 55,15 8 55,15
Annette Søgaard KONG'S MISS FINE
2000/DV/MOSEGÅRDENS DILIGHT/RUMBA/RAMI
11 71,39 11 71,39