apr
2006
Fra 22-04-2006 til 23-04-2006
  • Dressur
  • Hest

Sundeved Rideklub C-stævne Dressur Heste

Stævnenummer
Prop00012694
Dato for resultat d. 28-10-2011
Resultatbehandling færdig
Sundeved Rideklub (Distrikt D08)
, B
6400 Sønderborg

Kontakt inden stævnet



Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

2. DLA2A06H (C)

Dressur: LA2-A Heste (SVH 1)

Opdateret: 28-10-2011
Antal starter:
32
Antal placeringer:
8
Dotering:
1: 200 DKK 2: 150 DKK 3: 125 DKK 4: 100 DKK 5: 80 DKK
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Susanne Poulsen CASCO
2000/DV/CASTRO/REOJA/REALIST
66,86
1 1
Didde Marie Thekilde MIRA
2000/DV/Michellino/Sisle Ii/Lancier
66,57
2 2
Nadja Dall CAPRILLO
2001/DR///
66
3 3
Lene Delf Nielsen KADO
2001/DV/BLUE HORS DON SCHUFRO/KANDY/KAWANGO
65,14
4 4
Linda Thomsen STENVADS COUGAR
1998/DV/Casir Ask/Miss Mo/Højvangs Lukas
65,14
4 4
Zina Bach Clausen LIVA HOLMBO
1997/DV/Loran/Raisa-G/Rossi Xx
64,57
6 6
Maj-Britt Grønlund Larsen SOMMERSTEDSKOVS LUCKY STAR
1999/DV/LUCKY ME GRAVVÆNGE/LORRAINE/LINCOLN
64,29
7 7
Lisbet Walsted Jørgensen REGITZE
2000/DR/Regazzoni/Dajana/Davignon
64,29
7 7
Maria Kindt Clausen AKILIUS
1997/DR///
63,14
Lene Christensen RODIA
1999/DV/Blue Hors Romancier/Dia/Diamond
63,14
Didde Marie Thekilde MINE
2000/DV/Michellino/Lasha/Lancier
62,86
Rikke Nicolaisen MALINGO
1998/OL/Mago Xx/Lingka/Charmeur Nygård
62,29
Lillian Borg CARAVELLE
1997/DV/CASANOVA/RIGOENTO/RAIMONDO
61,71
Vibeke Zinck LANTI Z
1999/DV/Solos Landtinus/Zarina/Zalmeco
61,71
Pia Sjøgren TUEHØJGÅRD'S HIGHLIGHT
1999/DV/Midt-West Ibi-Light/Helena Gamborg/Kawango
60,86
Lisbeth Tjørnelund Stougaard FLUX
1991/LU///
60,29
Nadia Algren TEEREX
1995/KN/Tyfon/Donna/Donnavan
60
Merete Termansen IKAROS BJERRE
1998/DV/MIDT-WEST IBI-LIGHT/CATJA BENNEDICT/MASTER
60
Karina Thodsen Schmidt COLOMBINE
2000/DV/COME BACK II/CHANEL/LOGAN
59,43
Gitte Wehner EDELGÅRD'S LINUS
1996/DR/Linaro/G-Cheri/Logan
59,14
Mie Rishede DOMINO
1992/DV/Dolomit/Saskia/Smaragd
58,86
Lene Jensen BEO STAR
1999/DR/Bergamon/Pamina/Pinkus
58,57
Maria Juul Rasmussen MOSEGÅRDENS LUNA
1998/DV/Lord Cantus/Brandibah/Limebrand
58,29
Malene Nissen FINETTE
1998/DV/Classic/Fanelli/Resident
58
Rita Cold Pedersen MARTELL
1997/DV/Le Mont-H/Bella Mie/Rastell
57,71
Vibeke Spangsø Nielsen LADY
1998/HN/LASTRO/HITSCHA/HITCHCOCK
57,71
Conny Sørensen MON CHEVAL
1990/DV/MAGO XX/JUVEL/EPOK
56,57
Karen L. Hansen MALI BONHEUR
1997/DR///
56
Anne Stentoft Byllemos PEPSI
1999/DR///
55,43
Ditte Muckert AMIANDO
1999/DV/Andiamo/Mio/Allegro
52,29
Randi Hoeck Petersen OLIVER REVELHØJ
2001/DV/RINALDO/MØLLEÅEN'S HAVANNA/MASTER
50,86
Maria Juul Rasmussen MAX AF ØSTERHOLM
1993/OL/Markant/Fanny/Franco
0