dec
2008
Fra 06-12-2008 til 07-12-2008
  • Dressur
  • Hest

Grindsted Rideklub

Stævnenummer
Prop00013054
Dato for resultat d. 28-10-2011
Resultatbehandling færdig
Grindsted Rideklub (Distrikt D09)
Hedemarken 28
7200 Grindsted

Kontakt inden stævnet



Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

2. DLA2A06H (C)

Dressur: LA2-A Heste (SVH 1)

Opdateret: 28-10-2011
Antal starter:
32
Antal placeringer:
8
Dotering:
1: 250 DKK 2: 200 DKK 3: 150 DKK 4: 100 DKK 5: 100 DKK
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Helle Heegaard FAMOS ENEMÆRKE
2001/DV/BLUE HORS FUTURE CUP/ELITTA/MANSTEIN
67,14
1 1
Beatriz Langkjær FÆLDGÅRDENS COPACABANA
2003/DV/CRELIDO/FÆLDGÅRDENS DÉSIRÉE/MIDT-WEST IBI-LIGHT
66,57
2 2
Louise Laisbo LIKOTITO
2003/HN/LIKOTO XX (GER)/WOLKE/WOERMANN
65,71
3 3
Christina Qvistgaard BROGAARDS BAILEY
1995/DR///
64,29
4 4
Louise Vandel GODTHAABS BUTCH CASSIDY
1997/DV/Bold Irish Xx 793/Ceymo/Palermo
63,43
5 5
Sanne Lorenzen GEJLGÅRDS ALEXANDRA
2002/DV/WELTJUNGE/ELITTA/DIAMOND
63,14
6 6
Mie Sveigaard-iversen BOOMER
2001/DR///
63,14
6 6
Camilla Hagbart Villsen METIST
2001/HN/METTERNICH/SALLY BELL BOA/SHERLOCK HOLMES
63,14
6 6
Ninna Lauridsen GRUSGÅRD'S MINELL
1998/DV/CHURCHILL/HYGGEBOS RATELL/RASTELL
62,29
Kasper Olsen MAY-DAY GRAFTEBJERG
2003/DV/Dream Of Heidelberg/Maya Graftebjerg/Vemmetofte Rainman
62
Mie Sveigaard-iversen ØSTERGÅRDS CHAUSETTE
1996/DV/RITTERSTERN/MAJ/FAIGTHER
61,71
Kristina Høyby Jørgensen CONVALIA N.
2003/DV/BØGELYS CAMARO/CARMEN N/BLUE HORS DON SCHUFRO
61,14
Louise Emig Thorstensen KASMIR
2001/LH///
61,14
Jerilee Farup DOMINO
2003/HN/DON VINO/DUCHESSE/DERWISCH
60,86
Louise Schnedler ESPRIT
2003/HN/ESPERADO STAR/FALAJA/FREEDOM
60,86
Jannie Schmidt ENEKÆRS ANA-BELL
2003/DV/AQUILINO/C'EST BELLE SOLVANG/CANNON ROW XX
60,57
Lisbeth Blaabjerg SVANEGAARDENS ZARANO
2003/DV/ZARDIN FIRFOD/ENGHØJGÅRDS CHABLIS/CARANO
60,57
Ghita Gejt SCARLETT
2001/DR///
60,29
Hanne Munk-Andersen TWIGGY
2001/LH///
59,71
Liselotte Frandsen NATALINA
1999/TR/Heslegård´S Camerlengo/Nuriel Bas/Traumdeuter
59,71
Camilla Toft Nielsen G.H.'S CANOIR
2003/PA/STARGOLDS CAVALERO/CELESTE AF DYREHAVEGÅRD/CROWN'S CHOICE
59,43
Pernille Jensen NIKITA
2001/DV/COME BACK II/RANELL/RACOT
59,14
Karina Nielsen bjerrum CANTONÁ SKOVVANG
2001/DV/CARANO/HARMONI SKOVVANG/MICHELLINO
59,14
Sanne Lorenzen FALCO
2003/DR///
59,14
Anne Holck Marcussen NEJLUNDS YASMIN
2002/SP/RØGILD'S KIDOGO/TAITA/TARZAN
58,57
Maria Ransby VIRKELYSTS BENTANI
2000/DV/CONTINUE/BEATY/WALDSTERN
58,29
Julie Ransby JUPITER STAUSLYKKE
2002/PA/CODY STAUSLYKKE/FELIPPA/A-DUR
57,43
Nina Holm MIDNIGHT'S MADIGAN
1997/DV/Aga-Khan/Madame Tousaud/Falkner
57,14
Henriette Bregendorf SOLOS LATINO
2001/DV/SOLOS LANDTINUS/LANDLYST S IBITSA/MIDT-WEST IBI-LIGHT
56,57
Inez Johansson HOT LATINFEVER SKOVSBOGAARD
2003/TR/LATIMER/ØSTERGÅRDS-LEA/CAMELOT
54,86
Birgitte S. Hessner HOSIANNA
2002/DV/BLUE HORS HERTUG/SAVAGE ROSE/SCHWEDENGRUSS
53,43
Anni Bjerre Nielsen VICTORIA AAGAARD
2000/DV/CONTINUE/COLUMBINE/FRÜHLING
53,14