feb
2007
Fra 17-02-2007 til 18-02-2007
  • Spring
  • Hest

Hillerød Sportsrideklub

Stævnenummer
Prop00013369
Dato for resultat d. 28-10-2011
Resultatbehandling færdig
Hillerød Sportsrideklub (Distrikt D02)
Rønnekrogen 8
3400 Hillerød

Kontakt inden stævnet



Officials

Banedesigner
Preben Nielsen
Tilbage til klasseoversigt

8. SLB H (C)

Spring: LB2** Springning Heste (110 cm) B3 (SVH 1)

Opdateret: 28-10-2011
Antal starter:
54
Antal placeringer:
14
Dotering:
1: 300 DKK 2: 250 DKK 3: 200 DKK 4: 150 DKK 5: 125 DKK
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Lise Weilsby SOURIS
1999/DV/LORAN/SILVIA/RAIMONDO
0 67,70 0 30,30
1 1
Kirsten Bendix Grander L'AMOUR
2000/DV/ROBIN Z II/LAVITTA/LAGANO
0 72,40 0 30,44
2 2
Katinka Clausdatter Worsøe LUNA
1997/DV/HESLEGÅRD'S LOUIS/BEZZIE/BAJAZZO XX
0 59,60 0 30,67
3 3
Peter Moos MORNING CHIN
2000/DR/Diamond Chin/Morning After/Evros
0 64,10 0 31,30
4 4
Katinka Clausdatter Worsøe DOMINGO
1997/DV/Diamant/Artemis/Allegro
0 58,90 0 31,64
5 5
Michaela Søe Nielsen DIA-METER
1999/DV/DIAMANT/LAVIVE/LAST LAGANO
0 53,90 0 32,87
6 6
Susanne Thornby CASH FLOW 5
1997/HN/CONTENDER/AGENTA/ARGENTAN
0 67,80 0 34,68
7 7
Sofie Louise H Nielsen OCTOPUSSY
1994/DR/Epilot/Fundine/Zeoliet
0 69,30 0 35,33
8 8
Evy Ann-Suzett Schmidt HECTOR PROTECTOR
1998/DV/Hector/Nadja/Goldfinger
0 67,70 0 35,47
9 9
Line Nymann Schoop FALKENHUS'S VIKTOR
1995/DV/Lanthanid/Intigirl/Intimus
0 71,60 0 37,09
10 10
Stine Gottschalck ELAIZA STRAND
1997/DV/Rambo/Elite/Triumph
0 69,60 0 37,62
11 11
Michala Christensen PRIOR'S LUSANN
1999/LU/Loran/Felina Porsbøl/Lagano
0 71,30 0 37,82
12 12
Louise Kjølbæk A. LANYA
1999/LU/COME BACK II/ANTALIA/LOSANDER
0 74,60 0 39,73
13 13
Ulrich Gaarslev LEGS UP TO HEAVEN
2000/OLD/LANDOR S/RENKE/SION
0 73,70 0 41,71
14 14
Charlotte Engdal Pedersen KJÆRHOLM'S ZIDANE
2002/DV/CORONADO II/LADY MAI/RACOT
0 68,40 0 42,14
Sofie Stoubæk LØVETS CANASTA
1994/DV/Castor/Lacosta/Lucky Light
0 57,90 4 28,63
Mie Daugaard Reimer LIVA
1992/DV/Diamant/Pallas/Gotyk
0 59,90 4 30,29
Louise Bykær PETIT DRAKKAR
1999/DV/Drakkar Des Hutins/Rabitha/Radautz (Topolcianky)
0 70,10 4 30,86
Nanna Maj Stubbe Østergaard FLYING BUTTERCUP
1998/LU/Heslegård'S Star Light/Fanni Ex/Anni Hjortelund/Pirana
0 64,60 4 33,62
Julie Syskind KLØVERS LUNA
1999/DV/RAMBO/ONE TO MARK XX/ON YOUR MARK XX (USA)
0 62,90 4 36,09
Lars Bo Weilsby BAKKEGÅRDENS CASMIR
1997/DV/Come Back Ii/Plaisir/Aron
0 72,40 4 36,22
Søren Hansen NORA IV
1998/DR/Cash/D-Lucca/Lincoln
0 70,10 4 37,31
Charlotte Kondrup LA BELL
2000/DV/LANDLORD/BIANCA/ALLEGRO
0 67,10 4 44,30
Camilla Enemark CAPICE M.
2002/DV/CAPE TOWN S./LOCILLA B./LOCARNO
0 92,10 4 48,28
Louise Pedersen MA BELLE
1994/DR/Amethist/Islabonita/Zuidhorn
0 71,10 8 42,59
Maria Grunnet Cuthbert QUINAUD
1999/DV/Quidam De Revel/Dolce- Vita/Dolomit
0 70,80
Carina Bonde Holm TWISTER W.
2000/DR/Perpignon/Hester/Cavalcadour
0 69,20
Henrik Volder SKAJLDHØJ MATHÆUS
1991/OL/URPRINZ/MATINE/KIM DAMSGÅRD
4 63,30
Victor Lica Larsen HOLMGÅRDS QUATRO
2001/DV/QUITE EASY/LADY LADOVA/LADOGA
4 68,20
Katrine Calberg Winther COSETTE
1999/DR/Camiros/Chaussette/Cascadeur
4 69,30
Mette Svarrer Christensen WALDENA
1994/LU/WALDSEE/GRETE/GARDEULAN I
4 70,00
Ulrich Gaarslev SPOT ON
2000/DR///
4 73,50
Nia Ostermann Hvitved AGLAYA (RIKKE)
1995/OL/Rossi Xx/Cheri Af Sulsted/Gorm Damsgård
4 74,50
Katrine Byskov DUNHILL SELECTION
1999/DV/Blue Hors Don Schufro/Katja Højgaard/Allegro
4 78,90
Tina Andersen RINKENÆS' FREJA
1999/DV/First Flair R/Raja/Rastell
4 84,70
Stine Grander CON CALORE
2001/HO/CLAUDIO'S SON/CAP D OR/CALVADOS II
4 87,20
Kirstine Katerina Nielsen COURAGE D'AMOUR
1993/DV/Corlando/Baronne D'Amour Xx/Gay Baron Xx
4 92,10
Nanna Nele Højmose WISH ME LUCK
1997/HN/ARGENTINUS/WENKE/WERTHER
8 63,80
Jacqueline Kehlet Jørgensen MOSEGÅRDS SORTE SKY
1996/PI///
8 65,80
Steen Hvitved ROCKY
1997/LU/Falkner/Mizhi/Piet
8 66,10
Anne Kathrine Høgsberg Nielsen PLUS-MINUS
1997/DR/Pep/Hannelore/Cavalcadour
8 73,20
Susanne Johansen EXCELSIOR IMPERIAL
1997/DR/Leonid/Corvette Imperial/Cascadeur
8 75,20
Camilla Enemark LITTLE LADY SP
2002/DV/LAMBRUSCO ASK/LORIMER/LOCARNO
8 77,60
Christian Rossing Lønberg BAQUITO
2002/DV/BALOUBET DU ROUET/NE ME QUITTE PAS/QUITO DE BAUSSY
8 82,70
Nanna Nele Højmose FLURRY
1995/DR/For Pleasure/Wilhelmine/Wienerwald
12 80,50
Charlotte Kondrup CHICO
1998/DV/Castro/Liva/Lancier
12 86,70
Trine Dahlin DYBVADBROS ZENIA
1995/DV/Ziwago/Barbette/Bonsoir
15 108,00
Thea Bach Madsen BALABILE
1995/DR///
Opg.
Lise Weilsby LOTUS
2001/DV/LORD CANTUS/LANA B./LAGANO
Opg.
Steen Bundgaard LAUTERBAK
1991/DR/Lord/Zarin Iv/Calypso Ii
Opg.
Christina Iben Olsen SKORPEN
1989/DV/NEVADA/FONTANA/
Opg.
Camilla S. Green DACTYLOMET
1989/DR/Don Juan/Patricia/
Opg.
Henrik Volder PLAYBOY
1992/DR/Irco Marco/Patricia/Ralmé Z
Disk.
Mille Holck COME-TESSA
1998/DV/Come Back Ii/Cadeau Ii/Castor
Disk.