jan
2008
Fra 11-01-2008 til 13-01-2008
  • Dressur
  • Hest

Fredericia Rideklub Anno 2005

Stævnenummer
Prop00013579
Dato for resultat d. 28-10-2011
Resultatbehandling færdig
(Distrikt D10)

Kontakt inden stævnet



Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

1. DLA1AH (C)

Dressur: LA1-A Heste (SVH 1)

Opdateret: 28-10-2011
Antal starter:
30
Antal placeringer:
8
Dotering:
1: 225 DKK 2: 175 DKK 3: 125 DKK 4: 100 DKK 5: 80 DKK
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Dorthe Sjøbeck Hoeck QUI
2003/DV/QUITE EASY/LADOGA'S LÁVIE/LADOGA
71,72
1 1
Lotte Wiuff Straarup SHOWTIME
2003/DV/SHOW STAR/FUTURE/FLEUROP
70,69
2 2
Lotte Wiuff Straarup GØRKLINTGÅRDS SALVADOR
2003/DV/SANDRO HIT/GRENDALIN/LEANDRO
68,62
3 3
Helle Wibe LANGKJÆRGAARDS WALENTINA
2002/DV/WALT DISNEY I/GABY S/GOLFCLUB
67,24
4 4
Nana Berg Christensen VIRKELYST'S BELLINI
2003/DV/BLUE HORS HERTUG/BENTI/LUCKY LIGHT
66,9
5 5
Kathrine Østergaard Koch JAZZMIN
2001/DV/JAZZ/LISKA/LEBENSMANN
66,21
6 6
Michael Møller Flintrup MEKLENBORGS CARTHARSIS
2003/DV/MILAN/MEKLENBORGS CELIME/BLUE HORS DON SCHUFRO
65,52
7 7
Mette Riisager DONNATELLA F.
2002/DV/GRIBALDI/DONATA ZU OLDENBURG F./DONNERHALL
65,52
7 7
Nanna Bloch Sørensen MOSEGÅRDS COCO
2002/PI/PLAY BACK/MOSEGÅRDS SORTE SKY/
65,17
Carina Hartvig Bruun Severinsen ROLEX (SWB)
2003/SWB/RUBINROT/PONTESSE (42)/PONTUS
64,14
Camilla Rasmussen HEINSGÅRDENS CASSI
2002/DV/KANUDOS XX (GER)/NO NAME/RESIDENT
63,1
Lene Borg Hansen TUEHØJGÅRD'S HANNAH
2000/DV/BLUE HORS SILVER MOON/HELENA GAMBORG/KAWANGO
61,38
Anne Sofie Damgaard Jensen LANTANNA TÅGERUP
2003/DV/SOLOS LANDTINUS/RODIA/DIAMOND
61,03
Stine J. Antonius COMITÁN
1996/DR/Coriano/Electra Iii/Lancetto
60,34
Camilla Holst Freundt TWISTER
2001/HN/GRAND CRU/WESSY/WORLD CUP I
60
Diana Kramer FUTURE OLYMPIA
2003/DV/CARANO/FUTURE RAMZETTE/RAMBO
60
Helene Maria Kirstine Hansen SAFFIER
1999/KW/MERMUS R/DITTA/AKTEUR
59,66
Kathrine Schmidt FIFFI HOLMSTEEN
1998/DV/Elmegårdens Fight/Manilla Holmsteen/Manstein
58,97
Janne Sommer VALEUR
1997/TR/SCHWADRONEUR/VIRTUOS/MAERCHENPRINZ
58,97
Trine Weiland AYLOX
1994/DV/Astaire/Sika/Sorel
57,59
Jesper Flindt Rasmussen TWILIGHT
2000/DV/LEENDERT/KOMTESSE KILDEMARK/KALAHARI
57,59
Philip Malec Melby LUIS KORNUM
1991/OL/Claudie Damsgård/Lise Lotte Kornum/Mawerick
57,24
Kristina Høyby Jørgensen CONVALIA N.
2003/DV/BØGELYS CAMARO/CARMEN N/BLUE HORS DON SCHUFRO
56,9
Louise Vandel GODTHAABS BUTCH CASSIDY
1997/DV/Bold Irish Xx 793/Ceymo/Palermo
56,55
Henriette Ryberg UWANDA
2001/KW/LORTON/OWANDA/FARAO
54,83
Anne Bach RUNRIG GANGSTER
2003/DV/CONDIOS/PETITE E'TOILE/DIDRIKSEN (TISINO)
54,48
Sif Holm HEISSELAGERS DELOU
1994/DV/Lanthanid/Burmese(Heissel Agers Daisy Ii)/Bajazzo Xx
52,41
Pernille Poulsen UMBERTA AF KARENSMINDE
2003/DV/LATIMER/UNIQ SCHWANDRO/SCHWADRONEUR
51,38
Tine Clausen CANDEURS MARSTER MILTON
1998/WE/CANDEURS MR. WAYNE/CANDEURS FLYING LADY DAWN/CREUDDYN MASTERPIECE
50,34
Louise K Rasmussen LILLEGÅRDENS LEXUS
2001/DV/BØGEGÅRDENS LANTANO/ASANTA/BOSTON
49,31