mar
2007
Fra 01-03-2007 til 04-03-2007
  • Dressur
  • Hest

SUNDEVED DRESSURFESTIVAL med BUNDGAARD BYG CUP (B)

Stævnenummer
Prop00013607
Dato for resultat d. 28-10-2011
Resultatbehandling færdig
Sundeved Rideklub (Distrikt D08)
, B
6400 Sønderborg

Kontakt inden stævnet



Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

1. DMB1AH (B)

Dressur: MB1-A Heste (SVH 3)

Opdateret: 28-10-2011
Antal starter:
31
Antal placeringer:
8
Dotering:
1: 1000 DKK 2: 600 DKK 3: 400 DKK 4: 300 DKK 5: 250 DKK
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Michael Søgaard QUITE NAUGHTY
2000/DV/Quite Easy/Thy´S Magi/Mago Xx
70,6
1 1
Ditte Mikkelsen AMICELLI 22
1997/HN/Alabaster/First Game Xx/Surumu Xx (Ger)
68,21
2 2
Line Thorning Jørgensen HESLEGÅRD'S PARANO
1997/DV/Heslegård'S Louis/Heinsgårdens Parina/Frühling
66,07
3 3
Lene Wiisbye Hansen GILBÆKS ZAZA
2000/DV/BLUE HORS HERTUG/GILBÆKS DIANA/MIDT-WEST IBI-LIGHT
66,07
3 3
Didde Marie Thekilde POULIN'S KASHMIR
1997/DV/Michellino/Loina/Lobo
65,24
5 5
Susanne Barnow GREVENS DON RUBIN
1999/DV/Blue Hors Don Schufro/Grevens Rubina/Blue Hors Romancier
64,64
6 6
Sanne Henningsen ATTERUPGAARDS MOLBERG
2001/DV/MICHELLINO/ATHENE/RAMBO
64,52
7 7
Mia Hygum SPANGGAARDS FELLINI
1998/OLD/FEINER STERN/RINETTE/BONJOUR
64,52
7 7
Lise Ladefoged Jensen BRENDA
1997/LU/BRIGHT BIRD XX (FR)/TOUCH WOOD (TJIKO)/KORAL
63,33
Michael Dyhrberg Højgård ROCKY
1999/DV/Blue Hors Don Schufro/Rebecca/Racot
62,5
Bjarne Iversen LAMMEHAVEN'S DON PEDRO
1999/DV/Blue Hors Don Schufro/Panda/Fabius
62,38
Mia Bækdal BØGELYS CAMPIONE
2001/DV/BØGELYS CAMARO/ROSITA/RESIDENT
61,9
Matilde Halling TASANO TOFTEDAL
1991/FR/Kalle Kastaniely/Karina/Sebastian Rosenholm
61,79
Henrik Lund FILUR
1991/DV/Frühling/Flicka/Wahnfried
61,43
Charlotte Johansen SEDONA
1997/DR///
61,31
Maiken Engelbrecht Iwenstam RENDSGAARDS LATHAGO
2000/LU/RENDSGÅRDS LASSARD/LUCINDA I/CARTHAGO
61,19
Nikoline F Clausen VIRKELYSTS BENJA
1998/DV/LEANDRO/BENTI/LUCKY LIGHT
60,6
Elisabeth Villumsen Nielsen BOHEMO LUCKY
1996/DV/CLASSIC/DIVA LUNDGÅRD/DIAMOND
60,24
Marc Pedersen LEANDO
1997/DV/Lordship/Bazolina/Bajazzo Xx
59,64
Kamilla Juhl LARGO
1989/DV/Diamond/Nepal/Lohengrin
59,64
Pernille Lawsen Frandsen FAURSHØJS GRACE
1999/DV/Welt Hit I/Godthaabs Geisha/Amiral
59,29
Didde Marie Thekilde MIRA
2000/DV/Michellino/Sisle Ii/Lancier
58,81
Vikki Thygesen Vermod MIATA
1999/DR/Lancado/Graziell/Grasco
58,45
Michael Smidt CARGO
2001/GHH/CALIMERO/CIWA/CASCADEUR
58,21
Karina Østergaard Petersen BJERGLUNDS LEIROY
2000/HO/LIMBUS/KARISSA/MYTENS XX (USA)
57,74
Morten Grøftehauge UNLIGHT
1997/OL/URKATZ/MISKA/MAX AGERBO
56,55
Stinna Foldberg Nielsen CYPRESGÅRDENS CARION
2000/GHH/CAMERON/CYPRESGÅRDENS MADONNA/MARACAIBO
56,43
Mia Hygum SPANGGÅRD'S WATERGATE
1998/OLD/WELT HIT I/SPANGGAARDS GLORY/DREAM OF GLORY
56,31
John Wyrtz Larsen LANTI Z
1999/DV/Solos Landtinus/Zarina/Zalmeco
56,31
Julie Dyrgaard CANDIS
2001/DV/COME BACK II/CHANEL/LOGAN
55,95
Josephine Zørn KLINSMANN
1990/DV/FAIGTHER/KIKI/DAN SENATOR
54,88