maj
2008
Fra 17-05-2008 til 18-05-2008
  • Dressur
  • Hest/Pony

Allerupgaard Rideklub

Stævnenummer
Prop00014015
Dato for resultat d. 28-10-2011
Resultatbehandling færdig
Allerupgaard Rideklub (Distrikt D07)
Allerup Bygade 29-31
5220 Odense SØ

Kontakt inden stævnet



Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

4. DLA1AH (C)

Dressur: LA1-A Heste (SVH 1)

Opdateret: 28-10-2011
Antal starter:
18
Antal placeringer:
5
Dotering:
1: 300 DKK 2: 250 DKK 3: 200 DKK 4: 100 DKK 5: 100 DKK
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Dorthe Sjøbeck Hoeck HJORTHS HERTZOG
2002/DV/BLUE HORS HERTUG/KALØRGÅRDENS WINDY/WELTBÜRGER
70,34
1 1
Anne Sibbern Raaschou HACKMAN
2000/TR/BLUE HORS SILVER MOON/HELLAS/DONAUWIND
70
2 2
Jesper Rolver Nielsen UWANDA
2001/KW/LORTON/OWANDA/FARAO
67,93
3 3
Annika Lykke Dalskov Risum KGS.HØRGAARD LIMIT
2001/DV/LAURIES CRUSADOR XX (GB)/WHITNEY/WORLD CUP I
66,55
4 4
Betina Fihl Klejstrup FMR´S ASTERIX
2000/DV/Lambrusco Ask/Scarlet Lyngriis/Carano
64,83
5 5
Lotte Wiuff Straarup MERMAIDS NOBEL
2003/DV/NOBLEMAN/MERMAID/DIAMOND
64,14
Marie Rolver Vestergaard ROQUITA
1997/DV/Blue Hors Romancier/Chiquita/Nebelhorn
63,45
Merete Rask MONTANA
1995/DV/Diamond/Magdalene Nørgaard/Herbststurm
63,45
Anne Bak Sørensen COMET
2003/DV/LIONELL/CON AMORE/WEINBERG
63,45
Kristina Høyby Jørgensen CONVALIA N.
2003/DV/BØGELYS CAMARO/CARMEN N/BLUE HORS DON SCHUFRO
62,76
Line Folkmar Jacobsen MAVIANS CHOICE
1996/DV/Aga-Khan/Curie/Asferg Cyklo
62,07
Laura Nikoline Petersen PERLE XXIV
2000/HO/FLEMING/KAROLA B/AURELIO I
61,72
Stine Hansen MØLLEHØJS MILTON
2002/DV/CHOPIN DANE/LADY ROSE/SOREL
61,38
Christine Beck Larsen MØLLEGÅRDENS CAPPUCCINO
2001/DV/BØGELYS CAMARO/MØLLEGÅRDENS KLASSIQUE/MARABOU
61,03
Sara Marie Pakula TIMON
1995/DV/Racot/Monika Madonna/Flamingo
61,03
Jane T. Winther TAMPA BAY
2001/DV/TRAVELL/PICOLINE BREDAHL-LUND/ROOTS XX (DEN)
59,66
Dorthe Sjøbeck Hoeck KLEPPENHUS SEB SIEBOLDII
2003/DV/SANDRO HIT/DELIGHT/DAVIGNON I
56,9
Janni Hansen DREAMGIRL
2003/HN/DE NIRO/ANGIE/AALBORG
48,97