dec
2008
Fra 05-12-2008 til 07-12-2008
  • Spring
  • Hest

Ikast Rideklub spring

Stævnenummer
Prop00014109
Dato for resultat d. 28-10-2011
Resultatbehandling færdig
Ikast Rideklub (Distrikt D11)
Navervej 23
7430 Ikast

Kontakt inden stævnet



Officials

Banedesigner
Erling E. Simonsen
Tilbage til klasseoversigt

17. SLA H (C)

Spring: LA2** Springning Heste (120 cm) B4 (SVH 2)

Opdateret: 28-10-2011
Antal starter:
86
Antal placeringer:
20
Dotering:
1: 390 DKK 2: 325 DKK 3: 260 DKK 4: 195 DKK 5: 130 DKK
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Michala Johansen COOPER
1998/DV/Come Back Ii/Voulup/Temple Wind Xx
0 38,50 0 30,18
1 1
Thomas Dørk Olesen CALYPSO
1999/DV/CALATO/REGITZE/WALDSTERN
0 39,70 0 31,46
2 2
Linda Bisgaard Troelsen ROSENLYST'S GANIS
1995/PI/DON PREMO/SHIVA SKEWBALD/
0 40,62 0 33,00
3 3
Kristian Skovrider MAESTRO
2002/LU/MY PLEASURE/CLEOPATRA I/CICERO
0 36,82 0 33,38
4 4
Laura Vejby Riis THY'S LADY QUE
2003/DV/QUATRO/THY'S LE'ANN/LEANDRO
0 38,61 0 34,11
5 5
Anette Smith NEVERLAND T
2003/DV/ROCKLAND/T UMONIA 12/VOLTAIRE
0 42,06 0 35,18
8 8
Anne Mette Meyhoff DRAGO 98
2002/DR/Don Frederico/Arabesk/Akzent I
0 39,54 0 36,37
9 9
Morten Christensen BIRKELY CAMACHO
2002/LU/BØGEGÅRDENS APOLLO/CHAMMIE/
0 41,34 0 36,63
10 10
Hans Ley KONG'S WHOPSIE
2001/DV/WILLEMOES/COLOR LINE/CANDALETTO
0 39,16 0 36,87
11 11
Hans Ley ELTON
2002/LU/EOLIEN II/RAN/RADAUTZ (TOPOLCIANKY)
0 39,52 0 37,29
12 12
Marianne Klokkerholm GERIC
2002/BL/GINUS/WONDERGIRL/WALLDORF
0 39,51 0 37,58
13 13
Carsten Ganderup WINDBREAKER H
2003/KW/HEARTBREAKER/SHARON H/GENTLEMAN
0 39,29 0 38,30
14 14
Michala Johansen VENUS
2002/KW/NUMERO UNO/IRENE/BURGGRAAF
0 40,57 0 39,10
15 15
Carsten Ganderup LIFESTIJLE
2002/LH///
0 39,64 0 41,17
16 16
Allan Bilgrav Christensen SIKITA CATNIC
1996/DV/HESLEGÅRD'S STAR LIGHT/CIVIA/SCHWEDENGRUSS
0 39,03 0 41,69
17 17
Allan Bilgrav Christensen ROXETTE
1995/DR/Really Fabulous Xx/Lia/Landfrieden
0 39,84 0 43,17
18 18
estelle celeste ankjær pedersen TRAVELLER
1999/DV/Grannox/Bally Blue/Stald Calles Bror Bally
0 40,00 4 35,41
19 19
Thomas Sandgaard GONDOLEEZZA H
2003/OLD/LORDANOS/GHALOPEE/ALDATUS Z
0 40,29 4 38,48
21 21
. Hansen VALDO
2002/KW/HEARTBREAKER/NIKITA/IROKO
0 42,46 4 38,88
22 22
Jeff Paw Nielsen IMPULS
1998/DR///
0 39,42 4 39,26
23 23
Rikke Bak Brogård PRÆSTMARKS SHEIK
1994/DV/Lobster/Samir/Ascot Xx
0 39,09 4 39,66
Allan Bilgrav Christensen ACORADI
2002/HO/ACORADO I/HIGHLIGHT IV/LOUTANO
0 41,56 4 42,36
Trine Johnsen LIBTTON
1994/DV/Lancier/Barbette/Lagano
0 38,84 5 48,77
Tanja Guldal Rønn Pedersen KURUPS DUFAUX
1999/DV/COME BACK II/FAUVE/ROYAL Z II
0 39,93 8 37,16
Mikkel Friedrich CORNETT
2003/DV/CORLANDO/PAROYA/ROYAL Z I
0 42,08 8 40,83
Iben Salling Syrik ESCUDO-STAR
2000/HN/ESCUDO II/PALOMA H/PINKUS
0 42,24 8 42,81
Sandie Moesgård Lauridsen QUEENS CASSIUS
1999/LU/CAJUS/QUEENS GOLD/FREE AND GAY XX (DEN)
1 43,04
Kjersti Orven CALINA
2003/GHH/CARDINO/LU-LU/CORONADO
1 43,18
Jens Jakobsen COOL CASH (CARLE-BO HS)
2003/DV/CARANO/VIKTORIA/LUCKY LIGHT
1 43,28
Kim Christer Andersen CON AIR SON
2003/HO/CON AIR/AGNETA/LACAPO
1 43,40
Robin Grauff Jacobsen QUADRO 12
2003/HO/QUEBEC/ZARA VIII/AHORN Z
1 43,53
Anita Larsen LANDANOS
2001/DV/LAMBRUSCO ASK/GRANLY S ANGELIQUE/RACOT
1 43,65
Rudie Telgenhof LARUSCA
1998/DV/Larome/Casandra/Cascadeur
1 43,66
Thomas Sandgaard LANDLYST SHANIA
2003/DV/SOLOS LANDTINUS/SANEL MANDØ/SOLOS CAREX
1 44,03
Karina Stenmann Larsen LADONNA
2000/DV/Bøgegårdens Lantano/Ramonn/Ratio
1 44,11
Simon Yde NESTOR
2003/DV/LUCKY LIGHT/BALLY BLUE/STALD CALLES BROR BALLY
1 44,27
Christian Petersen BACK DANCER
2003/DV/COME BACK II/BENITA BAKKELY/LEONARDO II
1 44,63
Jens Jakobsen CREUFF
2002/LU/CARANO/CLARIZZA/CORNETTO
1 45,25
Martin Bundgaard LAGRAIN JUNIOR Z
2003/ZA/LAGRAIN/B-LORETTA/LORENZ
1 45,47
Heidi Kamilla Sørensen WOGENIE
2003/KW/CANTOS/OGENIE/HEMMINGWAY
4 34,96
Sarah Jensen DALENE'S CORMING
1993/DV/Corlando/Ming/Flamingo
4 37,90
Lisbeth Christensen CHARLIE
1995/DV/Corlando/Flavour/Fantus
4 39,10
Kristian Skovrider SEJLGAARDS VERONICA
2002/DV/CARANO/LYKKENS VILAIKA/LIMEBRAND
4 39,88
Freja Johansen VITAL SPARK NT
2002/KW/NASSAU/HEPPY/LINARDS X
4 40,39
Anna Carina Termansen Toft SAFIR
2001/DV/BLUE HORS DON SCHUFRO/TRINE/ROYAL Z II
4 40,88
Morten Kahr JUNE
2002/DV/LEO-LIGHT/MAYBRITT/MARCH XX
4 40,91
Mona Mangseth LIPTON
2000/DR/P.B. Romulus/Alina/Alexis Z
4 41,34
Stephanie Korfitz Christensen ISABELLA HØJRIMMEN
1991/DV/ØXENHOLM PIONEER/TANZI/ATLANTIC
4 42,09
Thomas Sandgaard HURRICAN LUCY
2002/TR/OXFORD/HOCHZEIT II/TUAREG
4 42,10
Johanne Vibe Petersen ASWAN KANNESHØJ
1997/LU/Sokrates/Desiree Kanneshøj/Gruson Grundberg
4 42,28
Thomas Uhler SØNDERVANGS CONCORDE
2002/LU/CARANO/SØNDERVANGS CORNELIA/CORNETTO
5 43,27
Kristian Skovrider CROWN'S BLUE PEARL
2001/PA/CROWN'S TOSTI/CATARINA CROWN/LE MISERABLE XX (DEN)
5 43,48
Sofie Bøgelund VOLSTRUPS CHARLINE
2003/DV/CHURCHILL/CIRKELINE/CORLANDO
5 43,71
Dorthe Nielsen HØGSBJERG'S WALDSTAR
1992/DV/Waldstern/Rosita/Arsenal
6 50,51
Mathilde Møller Nielsen CANDY-MAN
2001/DV/CARANO/LA TOYA/LAGANO
7 53,38
Lærke Eifler CARTER V
2001/DV/COME BACK II/MAY ACE/PARI-ACE DANE
8 40,87
Dennis Steffenauer CALIRO
2003/DR///
8 41,90
Trine Smed MIDTGAARDENS CARDIZO
2001/DV/CARANO/MIDTGAARDENS MAGGI/
8 42,34
Jeff Paw Nielsen ÉPINARD
2002/PA/LAMBRUSCO ASK/ASPARGESEN (DESIRÉ)/NIGERIA
8 42,83
Simon Yde ASTRALE
2000/DV/ASTON/HAWAII/BLUE HORS AGENT
9 44,09
Heidi Kamilla Sørensen BØGEGÅRDENS LEONA
1996/DV/LIONELL/CILA/CALIMERO
9 59,22
Stephanie Korfitz Christensen PRIMEUR
1997/DR/Animo/Winia/Joost
11 51,21
Monika Mockute TWINKLE STAR
1998/BL/MINSTER SON/PINKIE HILL/LE COQ D'OR
11 52,38
Christian Tang Nielsen TANHOLMS KENZO
2003/DV/COME BACK II/ESPRIT/SASKIBARD II
11 53,91
Dennis Steffenauer BROWN PLEASURE P.S.
2002/LU/MY PLEASURE/SANDRA/TRIUMPH
12 39,15
Iben Franch Østergaard MON PLAISIR
1999/DR///
12 39,28
Jette Stenholt SANG CHAUD
1998/DV/SANCERRE/FATIMA/FRÜHLING
12 40,48
Bjørn E. Christensen CILANGO LYNGKÆR
1994/DV/Churchill/Lizette/Lagano
12 55,41
Iben Salling Syrik DARCOM VAN DE KATELIJNEKOUTER
2003/BWP/COME ON/VANELBIEK VD KATELIJNEKOUTER/DARCO
12 55,45
Carina Cassøe Krüth CONWAY
1989/DR/Caretino/Seidene/Carneval
12 57,04
Robin Grauff Jacobsen VIDO
2002/KW/HARCOS/HILLIE/ULTRAZON
13 44,22
Simon Yde AHEAD
2001/DV/ASTON/ATTIKA/BLUE HORS AGENT
13 45,78
Thomas Uhler LACOSTA
1997/DV/Come Back Ii/Liona Mandø/Leandro
13 62,03
Thomas Uhler SØNDERVANGS ARMSTRONG
2003/DV/Askari/Søndervangs Manilla/Cassini Ii
15 52,75
Sanna Lund Klitgaard SAMUEL
1994/LH///
16 39,95
Robin Grauff Jacobsen TEQUILA I
2003/HO/CASSINI II/D-LORE/LOMBARD
16 40,38
Jørgen Mikael Hansen HIP-HOP'S LE MANN
1999/DR///
16 40,55
Sonja Alette Sørensen AKELEJE EG
2003/DV/AKINOS/HORSFELDTS PARI/FANAL PRYDSHOLM
16 42,43
Maria Lange Bach DIACIR
2002/DV/CASIR ASK/DIANA/DUKTUS
16 57,12
Stine Skov FREJA STIDSHOLT
1997/DV/Woernitz/Heidi/Donauwind
16 58,72
Martin Bundgaard LACREDO
2003/DV/CRELIDO/LADDINA/ALADDIN
17 43,43
Nanna Hvarre SUZAN'S SMILING JUMPER
1999/KW/LUDIEK/LEONA/BELISAR
21 46,24
Susanne Juhl Christensen RAMUS SAN
2002/DV/CHURCHILL/SANA/
24 73,50
Sonja Alette Sørensen LUKIAN C
1991/DR/Landadel/Pirett/Pilot
Opg.
Tina Brun Mortensen GRACIA Z
1999/DR/Grosso Z/Jessy Bright Xx/Fayruz Xx
Disk.
Lone Lundsager Hesselmark SØNDERVANGS CODY
1997/DV/CHURCHILL/SØNDERVANGS MARGOT/LANCIER
Disk.