sep
2008
Fra 06-09-2008 til 07-09-2008
  • Dressur
  • Hest

Tjæreborg Egnens Rideklub - med Indv. Sydjysk mesterskab for Jun. og Ung-rytter i dresser

Stævnenummer
Prop00014114
Dato for resultat d. 28-10-2011
Resultatbehandling færdig
Krogsgårdsvej 22
6731 Tjæreborg

Kontakt inden stævnet



Officials

Banedesigner
Brian Jul Sneistrup, Brian Jul Sneistrup
Tilbage til klasseoversigt

6. DLA3AH (C)

Dressur: LA3-A Heste (SVH 1)

Opdateret: 28-10-2011
Antal starter:
28
Antal placeringer:
8
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Anne Laursen BROHAVES CÆSAR
2001/DV/BLUE HORS ROMANCIER/CHAMØR/CALIMERO
69,05
1 1
Pernille Tonsgaard FILUR
1991/DV/Frühling/Flicka/Wahnfried
67,14
2 2
Katja Ehmsen MOESGAARDS AZIA
2002/DV/BERNSTEIN/SARAH/BLUE HORS AGENT
66,57
3 3
Esther Kjær Knudsen DORNFELDER
2003/HN/DON VINO/GERONA/GAMBLER'S CUP XX (USA)
66,57
3 3
Camilla Lykke ROLEX (SWB)
2003/SWB/RUBINROT/PONTESSE (42)/PONTUS
66,19
5 5
Marianne A. Poulsen PRINCIPAL TOUCH
2002/HN/PRINCE THATCH XX (GER)/DORATHA/DONNERHALL
66
6 6
Thomas Johnsen DON FREDERIC
2003/HN/DON FREDERICO/WICKIE/WARKANT
65,62
7 7
Louise Nissen GELSÅDALENS ZORRO
2001/KN/XANTHOS/OLYMPIA/
65,33
8 8
Maria Mogensen LEONARDO B (SWB)
2000/SWB/TIPTOP/FLEURIE (1)/MATADOR
64,76
Johanne L. Sønnichsen CORANO
1999/DR/Caletto I/Fair Lady Xv/Joost
64,38
Nanna Bloch Sørensen DE-DU
2003/DV/DEPARDIEU/DUCEL/DUNHILL H
64,38
Kathrine Malec Melby DON PEDRO DANE
1999/DV/BLUE HORS DON SCHUFRO/PARISETTE/FRÜHLING
64,1
Katrine Johansen FUTURO MANDØ
2002/DV/BLUE HORS FUTURE CUP/CAMIRA MANDØ/ALFARVAD CHAMPI ON (FASLIGHT)
63,71
Nadija Ploug Rasmussen LOKE SKINGELSBJERG
2002/FR/Jeopardy Fjord/Sif Skingelsbjerg/Tasano Toftedal
63,43
Rikke Klinkby KORFU
2001/DV/BLUE HORS DON SCHUFRO/KARIFFA/UFFE KORSHØJGAARD
63,14
Stina Abramsen ROBIN HOOD
1997/DV/Robin/Dirty Dancer/Ibsen
62,95
Sissel Bille Jakobsen MALOU
1992/TR/CANNON ROW XX/MONSERRAT/FALKNER
62,76
Nanna Bloch Sørensen MOSEGÅRDS COCO
2002/PI/PLAY BACK/MOSEGÅRDS SORTE SKY/
62,57
Randi Hoeck Petersen OLIVER REVELHØJ
2001/DV/RINALDO/MØLLEÅEN'S HAVANNA/MASTER
61,52
Nadja Damtoft ALLEZ
2003/DV/ASTON/DYVEKE/ATLANTIC
60,57
Nina Wesenberg Nielsen ANJA
2002/DV/BØGEGÅRDENS LANTANO/CARINA/LANCIER
60,38
Celina Olsen BOCCACCIO
2000/LU/RUBEN/BONNIE/CLONGISH XX
58,95
Katrine Andersen STRATIVAL AF HVARRE
2000/DV/Stravinsky Xx (Pol)/Werona Af Hvarre/Weltstar
58,95
Jens de Svanenskjold Hoff ENGGAARDENS ROMEO
2000/DR///
57,9
Hanni Christiansen CAMMELOT
2001/DV/CONTINUE/LIVA/LANCIER
57,43
Vicki Slot HILTON
2000/DV/BLUE HORS HERTUG/VENA/LANCIER
57,43
Katrine A. Jepsen KIRKEBJERGS LOUIS
1990/DV/LEBENSMANN/CAMROSE/BENELUX
55,52
Pernille Andreasen FÜR ELISE
2002/DV/FLORESTAN I/WENDELA HØJRIS/WELTBÜRGER
55,14