aug
2008
Fra 30-08-2008 til 31-08-2008
  • Dressur
  • Hest

Billund Sportsrideklubs c-stævne i Dressur /m sydjysk indv. for seniorer og DSA

Stævnenummer
Prop00014248
Dato for resultat d. 28-10-2011
Resultatbehandling færdig
Billund Sportsrideklub (Distrikt D09)
Løvlundvej 4
7190 Billund

Kontakt inden stævnet



Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

1. DLA1AH (C)

Dressur: LA1-A Heste (SVH 1)

Opdateret: 28-10-2011
Antal starter:
27
Antal placeringer:
8
Dotering:
1: 200 DKK 2: 175 DKK 3: 150 DKK 4: 125 DKK 5: 100 DKK
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Susanne Barnow CHREVIS CHRISTO
2003/DV/CHREVI'S CAVALLO/CHREVI'S LA VI/MATADOR
68,28
1 1
Helle Sønnichsen Linnet CAMIRO MANDØ
2003/DV/BLUE HORS FUTURE CUP/CAMIRA MANDØ/ALFARVAD CHAMPI ON (FASLIGHT)
66,9
2 2
Sabine Natalia Petersen ATTERUPGAARDS CASSIDY
2003/DV/CAPRIMOND E. H./DOREEN/DONNERHALL
66,21
3 3
Susanne Barnow JAZZELLA
2002/DV/JAZZ/GARINELLA BYGHOLM/ROYAL Z I
65,86
4 4
Rhea Eg DON ALFREDO
2002/HN/DON FREDERICO/WOERENA/WOERMANN
65,17
5 5
Mette Hansen CAMIRO
2001/HN/BELUGA/GRANESSA/GRANDEUR
65,17
5 5
Katrine Toft DONAUBLÜTE II E
2003/TR/HERCULES/DONAUBLUETE/LEHNDORFF'S
64,48
7 7
Kathrine Benko Hyllested CHERI
2003/LH///
64,48
7 7
Michelle Brandtlund ZARINA ENEMÆRKE
2002/DV/Akribori/Zenta Enemærke/Zorro Z
63,1
Thomas Johnsen DON FREDERIC
2003/HN/DON FREDERICO/WICKIE/WARKANT
62,76
Lola Kragh LUMINA
2003/DV/LEANDRO/THY'S LAY-IN/LAURENZ
62,41
Camilla Hagbart Villsen METIST
2001/HN/METTERNICH/SALLY BELL BOA/SHERLOCK HOLMES
62,41
Heidi Rubow Petersen MIKADO
1998/LU/Maneur/Alea/A-Dur
62,41
Dorte Brüggert BRAD PITT
2003/RL/LOUIS LE BON/LAMEE/LIBERTY
62,07
Susanne Sloth Osther BARRET
2002/DV/MICHELLINO/LADY FLEUR/RACOT
61,38
Camilla Schou GISJA FLOWER
1998/DV/ZIWAGO/GABRIELA FLOWER/GEFION
61,38
Carina Jørgensen AMETYST GAMMELGÅRD
2003/DV/CRELIDO/SILLE/LORD CALETTO
61,03
Lena Leschly Åmand GØRKLINTGÅRDS FAIRYTALE
2003/DV/BLUE HORS FUTURE CUP/GØRKLINTGÅRDS MONTANA/COME BACK II
61,03
Birgitte Toft CONSTANTIN
2000/DV/CONTINUE/LE ALYETTE/SCHWADRONEUR
60,69
Louise Holgersen BELLA-ROSSA HØJBO
2003/DV/CAPE TOWN S./GØNGEHUSFARMENS RAMBELLA/RAMBO
60,34
Sanne Lorenzen FALCO
2003/DR///
60
Toni Lee - Larsen DRISDAL'S STRAUSS
2000/OL/Stravinsky Xx (Pol)/Filippa/Uffe Korshøjgaard
58,28
Rikke Nørup-Nielsen LINNÆA
2003/DV/BØGEGÅRDENS LANTANO/SISSI/SIDNEY
57,59
Jannie Schmidt ENEKÆRS ANA-BELL
2003/DV/AQUILINO/C'EST BELLE SOLVANG/CANNON ROW XX
57,24
Gitte Kjærgaard LADY
2003/DV/BØGEGÅRDENS LANTANO/CUROY/CHURCHILL
55,86
Anne Thestrup RAMONA
1996/LU/Ratio/Anka/Fleuret
55,52
Kathrine Beldring FERRARI TESTAROSSA
1995/DR///
50,34