aug
2008
Fra 30-08-2008 til 31-08-2008
  • Dressur
  • Hest

Billund Sportsrideklubs c-stævne i Dressur /m sydjysk indv. for seniorer og DSA

Stævnenummer
Prop00014248
Dato for resultat d. 28-10-2011
Resultatbehandling færdig
Billund Sportsrideklub (Distrikt D09)
Løvlundvej 4
7190 Billund

Kontakt inden stævnet



Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

2. DLA1AH (C)

Dressur: LA1-A Heste (SVH 1)

Opdateret: 28-10-2011
Antal starter:
23
Antal placeringer:
8
Dotering:
1: 200 DKK 2: 175 DKK 3: 150 DKK 4: 125 DKK 5: 100 DKK
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Mia Hygum SPANGGAARDS ROYAL DANCER
2003/OLD/RHODES SCHOLAR/RINETTE/BONJOUR
68,62
1 1
Malene Kohlschmidt Ebbesen SOUTH-WEST LOVE'LIGHT
2003/DV/LATIMER/SOUTH-WEST SEALIGHT/MIDT-WEST IBI-LIGHT
67,93
2 2
Tina Petersen SAMBUCA
2003/DV/BERNSTEIN/SAVANNAH/SALVADOR
67,93
2 2
Thomas Dolleris Larsen GREDSTEDGÅRDS LIPTON
2002/DV/LORENTIN II/GREDSTEDGÅRDS CASANDRA/CASANOVA
66,9
4 4
Beatriz Langkjær FÆLDGÅRDENS COPACABANA
2003/DV/CRELIDO/FÆLDGÅRDENS DÉSIRÉE/MIDT-WEST IBI-LIGHT
66,55
5 5
Merete Munk Jensen DELON AF SKOVVANG
2003/OLD/DELGADO/LOLA AF HVARRE/LORD-GRUSON AF HVARRE
65,52
6 6
Anne-Mette Nørskov Nielsen KROGSKÆR ZAFIR
2003/DV/ZARDIN FIRFOD/WANESSA/WALDSTERN
65,52
6 6
Katrine Andersen STRATIVAL AF HVARRE
2000/DV/Stravinsky Xx (Pol)/Werona Af Hvarre/Weltstar
65,52
6 6
Beate Simonsen RANKEGÅRDS ARMSTRONG
2003/DV/MIDT-WEST IBI-LIGHT/RANKEGÅRDS XANTIPPE/LUCKY LIGHT
64,83
Thomas Johnsen DON FREDERIC
2003/HN/DON FREDERICO/WICKIE/WARKANT
64,14
Gitte Deutschbein RATINA-TH
2003/DV/BLUE HORS FUTURE CUP/ROXETTE-H/LAURENZ
63,45
Marie Louise Faarkrog Nielsen PONGO
2003/DV/HESLEGÅRD'S PLATIN/LUPIN/RACING ACE XX
63,45
Anita Klejn-Christensen HOLMERIKS LANCASTER
2003/DV/SOLOS LANDTINUS/NATASCHA/LEBENSMANN
62,76
Lisbeth Molberg Hansen LAA LAA B.
2002/OS/Solos Landtinus/Tullamore Dew (Tulle)/Aleksander
62,41
Hanne Hansen NEMO
2003/HN/BARONCELLI/PARK AVENUE XX/LAVIRCO XX
62,07
Ninna Lauridsen GRUSGÅRD'S MINELL
1998/DV/CHURCHILL/HYGGEBOS RATELL/RASTELL
61,72
Gitte Kjærgaard LADY
2003/DV/BØGEGÅRDENS LANTANO/CUROY/CHURCHILL
61,03
Camilla Kryger Buch BALLET STEP XX
2001/XX/BALLET PRINCE XX (IRE)/VAIGRANT WIND XX/VAIGLY GREAT XX (GB)
61,03
Louise Krath DON MELCHOR
2003/DV/BLUE HORS DON SCHUFRO/MONROE/CANNON ROW XX
60,34
Heidi Windum Hedelund PRÆSTEGÅRDENS PASCAL
2000/OL/Temple Wind Xx/Præstegårdens Isabella/Kimmi Af Nørhalne
59,66
Hanne Rump HORSKJÆRS CISCO
2000/DV/SOLOS CAREX/OFELIA RASMINE/DONNAVAN
59,31
Sanne S. Hansen MARCO-FERN
1997/LU/Red Fern/Lisette/Kawango
55,86
Tina Damgaard Laustsen DER MÄRCHENPRINZ
2003/HN/DONNERPRINZ/CALISTRA/CARISMO
53,45