aug
2008
Fra 30-08-2008 til 31-08-2008
  • Dressur
  • Hest

Billund Sportsrideklubs c-stævne i Dressur /m sydjysk indv. for seniorer og DSA

Stævnenummer
Prop00014248
Dato for resultat d. 28-10-2011
Resultatbehandling færdig
Billund Sportsrideklub (Distrikt D09)
Løvlundvej 4
7190 Billund

Kontakt inden stævnet



Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

3. DLA3AH (C)

Dressur: LA3-A Heste (SVH 1)

Opdateret: 28-10-2011
Antal starter:
29
Antal placeringer:
8
Dotering:
1: 200 DKK 2: 175 DKK 3: 150 DKK 4: 125 DKK 5: 100 DKK
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
tina knudsen LINDEGÅRDENS LEONARDO
2003/DV/BØGEGÅRDENS LANTANO/COPYLIGHT/CASTRO
72
1 1
Esther Kjær Knudsen DORNFELDER
2003/HN/DON VINO/GERONA/GAMBLER'S CUP XX (USA)
66,29
2 2
Louise Holgersen BELLA-ROSSA HØJBO
2003/DV/CAPE TOWN S./GØNGEHUSFARMENS RAMBELLA/RAMBO
66,29
2 2
Camilla Hagbart Villsen METIST
2001/HN/METTERNICH/SALLY BELL BOA/SHERLOCK HOLMES
66
4 4
Mette Hansen CAMIRO
2001/HN/BELUGA/GRANESSA/GRANDEUR
66
4 4
Jane Svanekær SKIKKILD'S WELTWIND
2003/DV/WELTJUNGE/SKIKKILDS WINNICA/ANDIAMO
64,86
6 6
Toni Lee - Larsen DRISDAL'S STRAUSS
2000/OL/Stravinsky Xx (Pol)/Filippa/Uffe Korshøjgaard
64,29
7 7
Maria Mogensen LEONARDO B (SWB)
2000/SWB/TIPTOP/FLEURIE (1)/MATADOR
64,29
7 7
Nadja Damtoft ALLEZ
2003/DV/ASTON/DYVEKE/ATLANTIC
63,43
Katrine Andersen STRATIVAL AF HVARRE
2000/DV/Stravinsky Xx (Pol)/Werona Af Hvarre/Weltstar
62,57
Nanna Let Wittenhoff GODTHAABS WAIMEA
2001/DV/BERNSTEIN/GODTHAABS WILHELMINE/WITTINGER
62,29
Anja Olesen LADY DANCER
2003/DV/LEENDERT/CRYSTAL DANCER/WELTMEYER
62
Dorte Brüggert COMMERCIAL MAN (COMET)
2002/DV/CARANO/LANDIA/HØJVANGS LUKAS
61,71
Mette Moesgaard Sørensen TJØRNELY'S COMETESSA
2000/DV/COME BACK II/ALICIA TJØRNELY/MARLON
61,14
Heidi Windum Hedelund PRÆSTEGÅRDENS PASCAL
2000/OL/Temple Wind Xx/Præstegårdens Isabella/Kimmi Af Nørhalne
61,14
Helle Holm HUGO
1993/LH///
60,86
Tina Damgaard Laustsen DER MÄRCHENPRINZ
2003/HN/DONNERPRINZ/CALISTRA/CARISMO
60,57
Michelle Brandtlund ZARINA ENEMÆRKE
2002/DV/Akribori/Zenta Enemærke/Zorro Z
60,29
Christine Alexandersen BEMCHA SWING (BJARKE)
1998/DV/Resident/Botilde/Gefion
59,14
Camilla Kryger Buch BALLET STEP XX
2001/XX/BALLET PRINCE XX (IRE)/VAIGRANT WIND XX/VAIGLY GREAT XX (GB)
58,86
Susanne Sloth Osther BARRET
2002/DV/MICHELLINO/LADY FLEUR/RACOT
58,86
Heidi Rubow Petersen MIKADO
1998/LU/Maneur/Alea/A-Dur
58
Marianne Schwærzel SANDAGERGÅRD'S CHANNE
2001/DV/CARANO/GOOSEMARY Z/ALFARVAD GRUNDGOLD II
56,29
Mia Hansen CHEVAL
1999/DR///
56,29
Sanne S. Hansen MARCO-FERN
1997/LU/Red Fern/Lisette/Kawango
55,71
Rikke Jørgensen MA'DIEU
2003/DV/DEPARDIEU/MAGORIT/MAGO XX
55,14
Sabrina Mikkelsen CADEAU
1998/LU/COME BACK II/KARIMA OX/EL MOKARI OX
55,14
Hanne Rump HORSKJÆRS CISCO
2000/DV/SOLOS CAREX/OFELIA RASMINE/DONNAVAN
54,29
Kathrine Beldring FERRARI TESTAROSSA
1995/DR///
52