aug
2008
Fra 30-08-2008 til 31-08-2008
  • Dressur
  • Hest

Billund Sportsrideklubs c-stævne i Dressur /m sydjysk indv. for seniorer og DSA

Stævnenummer
Prop00014248
Dato for resultat d. 28-10-2011
Resultatbehandling færdig
Billund Sportsrideklub (Distrikt D09)
Løvlundvej 4
7190 Billund

Kontakt inden stævnet



Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

4. DLA5AH (C)

Dressur: LA5-A Heste (SVH 2)

Opdateret: 28-10-2011
Antal starter:
27
Antal placeringer:
7
Dotering:
1: 200 DKK 2: 175 DKK 3: 150 DKK 4: 125 DKK 5: 100 DKK
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Katja Ehmsen MOESGAARDS AZIA
2002/DV/BERNSTEIN/SARAH/BLUE HORS AGENT
68,21
1 1
Berit Palmelund MARKANT
1998/DV/Manstein/Vanessa/Tango
67,44
2 2
Sabina Abildgaard Jensen DONNER-TRIO LANDLYST
1998/DV/DONNERHALL/HEXA/MAY SHERIF
66,92
3 3
Merete Munk Jensen HOLT'S AFRODITE
2000/DV/BLUE HORS HERTUG/ALANIS/MICHELANGELO
66,15
4 4
Lone Jul Sneistrup NAOMI
1999/DV/Come Back Ii/Kleopatra/Chrevi'S Cavallo
65,64
5 5
Gitte Deutschbein ROMA
2001/DV/BLUE HORS ROMANCIER/FILOU/ELMEGÅRDENS FIGHT
64,87
6 6
Louise Hahn Bjørnsen AGERSBØLS HERA
2001/DV/MATADOR/PALLAS ATHENE/GEFION
64,36
7 7
Tenna Dyhrberg Højgaard EDELGAARD'S RACHELL
2001/HO/CARRY/ZUCKERPUPPE 2/AHORN Z
64,1
Nanna Bloch Sørensen DE-DU
2003/DV/DEPARDIEU/DUCEL/DUNHILL H
63,85
Linda Rasmussen RAVELL'S HEXIA
2001/DV/BLUE HORS HERTUG/ANE/ASPIRANT
63,59
Pernille Damsgaard GREVENS MAJKAT
1994/DV/May Sherif/Palinka/Pik Koenig
63,33
Tenna Dyhrberg Højgaard HERKULES
2001/HO/KANUDOS XX (GER)/HANTARA/CICERO
63,33
Maria Mogensen LEONARDO B (SWB)
2000/SWB/TIPTOP/FLEURIE (1)/MATADOR
63,08
Nanna Bloch Sørensen MOSEGÅRDS COCO
2002/PI/PLAY BACK/MOSEGÅRDS SORTE SKY/
62,82
Stine Friis Aldahl HERZIG HØJRIS
2002/DV/BLUE HORS HERTUG/KASSIOPEIA HØJRIS/KASSANDER
62,05
Gitte Kirstine Risager CHIQUITTA
2000/TR/GRIBALDI/CAPPUCINO XX/QUILTED XX (IRE)
62,05
Anne-Louise Hasseriis DON CHATEAÚ
1998/LH///
61,79
Christine Winther Prip FÜRST AUGUSTIN
2002/BAY/FLORESTAN I/LADY BIONDA/WELTMEYER
61,54
Louise Mølby CODY STAUSLYKKE
1997/PA/Crown´S Choice/Lea/Avanti
61,54
Louise Pedersen GALVANO
2002/DR///
60,26
Denise Magaard Andresen SANDBÆK'S DAIMI
2001/DV/MIDT-WEST DACAPO/AMANDA/ALLEGRO
59,23
Gitte Wehner EDELGÅRD'S LINUS
1996/DR/Linaro/G-Cheri/Logan
58,97
Anniken Eide NØRSKOVS FELICIA
2002/DV/BLUE HORS FUTURE CUP/BABLU/HØJVANGS LUKAS
58,97
Christine Alexandersen BEMCHA SWING (BJARKE)
1998/DV/Resident/Botilde/Gefion
58,72
Anne Sofie Damgaard Jensen LANTANNA TÅGERUP
2003/DV/SOLOS LANDTINUS/RODIA/DIAMOND
58,72
Mette Brik VESTERGAARDENS CAZON
1998/DV/SOLOS CAREX/VESTERGAARDENS LEMOUR/LEANDRO
58,46
Mette Moesgaard Sørensen TJØRNELY'S COMETESSA
2000/DV/COME BACK II/ALICIA TJØRNELY/MARLON
57,44