aug
2008
Fra 30-08-2008 til 31-08-2008
  • Dressur
  • Hest

Billund Sportsrideklubs c-stævne i Dressur /m sydjysk indv. for seniorer og DSA

Stævnenummer
Prop00014248
Dato for resultat d. 28-10-2011
Resultatbehandling færdig
Billund Sportsrideklub (Distrikt D09)
Løvlundvej 4
7190 Billund

Kontakt inden stævnet



Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

5. DMB1AH (C)

Dressur: MB1-A Heste (SVH 3)

Opdateret: 28-10-2011
Antal starter:
31
Antal placeringer:
8
Dotering:
1: 225 DKK 2: 200 DKK 3: 175 DKK 4: 150 DKK 5: 125 DKK
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Sofie Lexner MARCO
2000/DV/Michellino/Kira/Aktuell
68,57
1 1
Susanne Barnow WIZARD OF OZ
1995/HN/WITTINGER/GRANDEWELLE/GRANDE
67,38
2 2
Lone Jul Sneistrup NAOMI
1999/DV/Come Back Ii/Kleopatra/Chrevi'S Cavallo
66,19
3 3
Dorte Brüggert DONNA TEK
2000/DV/Blue Hors Don Schufro/Rea Tek/Blue Hors Romancier
65,71
4 4
Susanne Barnow BILLNÄS OSSIAN
1994/DR/Rotschild J/Mouline/Nebelhorn
65,71
4 4
Sofie Lexner MIRABEL HØJRIS
1997/DV/Michellino/Virginia/Ibsen
65,48
6 6
Randi B. Christensen LOMÉ
2001/DV/SOLOS LANDTINUS/ZANTOS/ZALMECO
65
7 7
Susanne Barnow CHIC
2001/DV/CARANO/RUBIN ASP/RACOT
65
7 7
Anne-Katrine Rask Nielsen CASANDRA
1999/DV/CAJUS/LIBELL/LEONARDO II
64,52
Mette Sørensen DUNHILL SELECTION
1999/DV/Blue Hors Don Schufro/Katja Højgaard/Allegro
64,29
Kathrine Lindbøg Lang MAXIMILLIAN
2000/DV/Midt-West Ibi-Light/Mocazin/May Sherif
64,29
Heidi Hermansen MILAN
1997/DV/Diamond/Magdalene Nørgaard/Herbststurm
63,33
Kim Schebye DIXIE
2002/WP/WELLCOME/BARONIN/BRENTANO II
63,33
Louise Hahn Bjørnsen AGERSBØLS HERA
2001/DV/MATADOR/PALLAS ATHENE/GEFION
62,86
Janni Halse Nielsen MAY CANDY
1996/DV/May Star/Wixi Krogård/Woernitz
62,38
Tenna Dyhrberg Højgaard EDELGAARD'S RACHELL
2001/HO/CARRY/ZUCKERPUPPE 2/AHORN Z
61,9
Linn Kristin Stavang SPANGGAARDS DONADONI
2002/OLD/DONATELLI/RIANA/FEINBRAND
61,67
Lone Andersen VALUE
1995/DV/RACING ACE XX/LATALL/DIAMOND
61,43
Anne Charlotte Hove EEVEE
1998/DV/Limelight/Madigan L/Maraton
60,71
Linda Rasmussen RAVELL'S HEXIA
2001/DV/BLUE HORS HERTUG/ANE/ASPIRANT
60,71
Lone Mørch Secher HIGHLIGHT
2000/DV/LIMELIGHT/CHATINE/CHARMEUR
60,48
Marie-Louise Wulff Henriksen VODINA
2002/KW/AKTION/LODINA/DONNERHALL
60,48
Anniken Eide CORINA
2002/DV/CAPE TOWN S./LISETTE II/LUCKY LIGHT
59,76
Camilla Moe Thorup KRESJAN
2001/LU/LANSKOY/KIWI/
59,52
Anja Olesen RUBINSON HØJRIS
1999/DV/Rubinstein I/Pretty Woman Højris/Dorpas X
57,62
Anne Gram LACÓNE SKOVVANG
1999/DV/Solos Landtinus/Handy Gamborg/Schwadroneur
57,14
Julie Bøgedal Nielsen VALIANT
1995/LU/PELE LILLE EVAGÅRD/QUEEN VALIANT XX/ANDROS XX (GB)
56,9
Camilla Kaastrup Kaspersen HOPKINS
1993/DR///
56,9
Mette Vedding Nielsen LILLE MY
2001/DR///
55,24
Mikael Ketelsen AAGAARD'S LIBRA
2000/DV/FERNANDO/IBRA/IBSEN
54,52
Stacie Wyslouzil Sommer KORFU
2001/DV/BLUE HORS DON SCHUFRO/KARIFFA/UFFE KORSHØJGAARD
54,05