aug
2008
Fra 30-08-2008 til 31-08-2008
  • Dressur
  • Hest

Billund Sportsrideklubs c-stævne i Dressur /m sydjysk indv. for seniorer og DSA

Stævnenummer
Prop00014248
Dato for resultat d. 28-10-2011
Resultatbehandling færdig
Billund Sportsrideklub (Distrikt D09)
Løvlundvej 4
7190 Billund

Kontakt inden stævnet



Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

11. DMB1AH (C)

Dressur: MB1-A Heste (SVH 3)

Opdateret: 28-10-2011
Antal starter:
29
Antal placeringer:
8
Dotering:
1: 225 DKK 2: 200 DKK 3: 175 DKK 4: 150 DKK 5: 125 DKK
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Susanne Barnow WIZARD OF OZ
1995/HN/WITTINGER/GRANDEWELLE/GRANDE
69,29
1 1
Sofie Lexner MIRABEL HØJRIS
1997/DV/Michellino/Virginia/Ibsen
68,1
2 2
Christine Lund Adelhardt SELIMON ATTRUP
2000/DV/BLUE HORS SILVER MOON/DERSELINA ATTRUP/SPLITAU
66,67
3 3
Sofie Lexner MARCO
2000/DV/Michellino/Kira/Aktuell
66,19
4 4
Sabine Natalia Petersen UNION'S BIG BEN
1998/OL/UNION JACK/QUICK SPUDALSHØJ/DIPLOMAT
65,95
5 5
Merete Munk Jensen JAP.S DAVIGNA-HOHEN
2001/HN/DAVIGNON I/HELEN/HOHENSTEIN E.H.
65,95
5 5
Tenna Dyhrberg Højgaard EDELGAARD'S RACHELL
2001/HO/CARRY/ZUCKERPUPPE 2/AHORN Z
65
7 7
Randi B. Christensen LOMÉ
2001/DV/SOLOS LANDTINUS/ZANTOS/ZALMECO
64,52
8 8
Lone Andersen VALUE
1995/DV/RACING ACE XX/LATALL/DIAMOND
64,05
Gitte Deutschbein ROMA
2001/DV/BLUE HORS ROMANCIER/FILOU/ELMEGÅRDENS FIGHT
64,05
Elisabeth Bøgelund Dam LEBENSFROH
1999/DR/Liatos/Gouda/Lesanto
63,81
Louise Hahn Bjørnsen AGERSBØLS HERA
2001/DV/MATADOR/PALLAS ATHENE/GEFION
63,57
Anne-Katrine Rask Nielsen KASTANIEGÅRDENS FELICE
1997/DV/MAY SHERIF/MADAME POMPADOUR/IBI-BELL
63,57
Janni Halse Nielsen MAY CANDY
1996/DV/May Star/Wixi Krogård/Woernitz
63,33
Anne-Louise Hasseriis DON CHATEAÚ
1998/LH///
62,62
Line Korning Lund LÆRKEGÅRDENS PHÖNIX
2001/DV/GRIBALDI/LÆRKEGÅRDENS DUCHESS/SCHWADRONEUR
62,62
Gitte Dueholm WORPSWEDES GIRL
2001/HN/WHITE MAGIC/ANINA/AL CAPONE
62,14
Anne Charlotte Hove EEVEE
1998/DV/Limelight/Madigan L/Maraton
62,14
Mikael Ketelsen AAGAARD'S LIBRA
2000/DV/FERNANDO/IBRA/IBSEN
61,67
Elisa Oksen HYGGEBO'S LUCKY SENNA
2000/DV/LUCKY LIGHT/HYGGEBOS SELAIGA/ROYAL Z I
61,43
Anette Lauge Jørgensen FINALLY SØLYST
2001/DV/BLUE HORS FUTURE CUP/A'RONJA SØLYST/RAGTIME
61,19
Lone Mørch Secher HIGHLIGHT
2000/DV/LIMELIGHT/CHATINE/CHARMEUR
60,95
Anne Gram LACÓNE SKOVVANG
1999/DV/Solos Landtinus/Handy Gamborg/Schwadroneur
60,71
Louise Kirkegaard Poulsen NANNA
2002/TR/BLUE HORS HERTUG/NITUC HOLMEGÅRD/INDUC
60,71
Anniken Eide CORINA
2002/DV/CAPE TOWN S./LISETTE II/LUCKY LIGHT
60,48
Tine Lykke Nielsen CALLUNA
1996/LH///
59,52
Julie Bøgedal Nielsen VALIANT
1995/LU/PELE LILLE EVAGÅRD/QUEEN VALIANT XX/ANDROS XX (GB)
58,81
Camilla Moe Thorup KRESJAN
2001/LU/LANSKOY/KIWI/
57,14
Stacie Wyslouzil Sommer KORFU
2001/DV/BLUE HORS DON SCHUFRO/KARIFFA/UFFE KORSHØJGAARD
50,24