aug
2008
Fra 30-08-2008 til 31-08-2008
  • Dressur
  • Hest

Billund Sportsrideklubs c-stævne i Dressur /m sydjysk indv. for seniorer og DSA

Stævnenummer
Prop00014248
Dato for resultat d. 28-10-2011
Resultatbehandling færdig
Billund Sportsrideklub (Distrikt D09)
Løvlundvej 4
7190 Billund

Kontakt inden stævnet



Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

13. DDSA5IH (C)

Dressur: DRF Champ. for ungh. 5-års dressur kval. indl. (SVH 1)

Opdateret: 28-10-2011
Antal starter:
35
Antal placeringer:
9
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Andreas Helgstrand BLUE HORS HOTLINE
2003/HN/Hofrat/De Nira/De Niro
88
1 1
Maria Anita Andersen ROBBIE W
2003/OLD/RUBIN-ROYAL/ROLLING HOME/INSCHALLAH X
82,2
2 2
Stine Juul Lyngsø LONDON
2003/HN/LONDONDERRY/BRITANIA/BRENTANO II
81
3 3
Anja Hahn FIORELLO
2003/HN/FRAPANT STAR/DANGÉ/VIKINGAS
80,4
4 4
Henrik Christensen DICAPRIO
2003/OLD/DIAMOND HIT/LA STRADA/LAURIES CRUSADOR XX (GB)
80
5 5
Lene Jervelund MARTINNI
2003/DV/MASTER/FABIENNE/SCHWADRONEUR
80
5 5
Jesper Rolver Nielsen WERKLUST
2003/KW/SAFFRAAN/JARONITA/TOURIST
80
5 5
Bodil Lykke Kristensen LINDEGÅRDENS CATJA
2003/DV/CARANO/NEVA/NEVADA
79,4
8 8
Birte Nelleborg Post MERMAIDS FAIR CUP
2003/DV/BLUE HORS FUTURE CUP/MERMAIDS MONTRAVEL/SOREL
79,2
9 9
Sally-ann Hjorth Schultz LAGUNA S
2003/DV/SOLOS LANDTINUS/LADY MADONNA/LAGANO
76,6
Hanne Bruun Ejlersgaard V.W. DON ALITO
2003/DV/BLUE HORS DON SCHUFRO/ALIDA/ALEKSANDER
76,4
Christina Facius PASTEUR
2003/TR/SCHWADRONEUR/PRELUDE/CANNON ROW XX
76
Martin Johansen NIKI
2003/DV/BLUE HORS FUTURE CUP/NIKITA/BLUE HORS ROMANCIER
75,4
Karen Margrethe Eskildsen LINET LIGHT
2003/DV/LINARO/ROBIN LIGHT/RESIDENT
75,2
Hanne Josefsen KEBOKS LAVA
2003/DV/SOLOS LANDTINUS/LIRA/LIRAS
75
Ditte Mikkelsen I-PIT
2003/LU/INDUC/SUPAYA/GROSSO Z
74,4
Heidi Hoffmann SCHRØTERS JUST'TINO
2003/DV/SOLOS LANDTINUS/MANIQUE/COME BACK II
74
Jacob Nørby Sørensen DON FRODO
2003/LH///
73,8
Bruno Christian Nielsen LILLEMARKENS ADÉCO
2003/DV/MICHELLINO/LILLEMARKENS ADRIANNA/HELENIKOS XX (IRE)
73,8
Kathrine Benko Hyllested CHERI
2003/LH///
73,6
Charlotte Skall Lynge LACOSTA KHAN
2003/DV/LATIMER/MADONNA KHAN/MATADOR
73,6
Lene Jervelund DESPERADO-STAR
2003/HN/DON FREDERICO/DODONA/DOBROCK
73
Klaus Holm PORSBORGGÅRDENS BANCO
2003/DV/BERNSTEIN/PORSBORGGÅRDENS PINKY/LEONIDAS
72,4
Michael Møller Flintrup HEDEBO'S DONNERGRAF
2003/HN/DONAUTANZ/FELLA/FRÜHLING
71,6
Hanne Hansen NEMO
2003/HN/BARONCELLI/PARK AVENUE XX/LAVIRCO XX
70
Tenna Dyhrberg Højgaard CASMIR CROWN
2003/PA/BELLONARD/CASANDRA CROWN/BLUE HORS ROMANCIER
69,8
Mette Fersløv Schultz KRAGELUNDS VERONICA
2003/DV/WELTJUNGE/MIDT-WEST REBECCA/WORLD RECORD XX (USA)
68,4
Maria Ankær Kabel SEMINE
2003/DV/SAM-SAM/MIKKELI/MICHELLINO
68
Christine Lund Adelhardt LYRIK
2003/DV/LOBSTER/CHIGGA/COME BACK II
67,6
Lena Leschly Åmand SKONAGER KATUG
2003/DV/BLUE HORS HERTUG/KATRIN/KAWANGO
66,8
Heidi Hoffmann ØRUMGÅRD'S DIVA
2003/OLD/BLUE HORS SOPRANO/ØRUMGÅRDS DONNA/BLUE HORS DON SCHUFRO
65
Sandra Mauritsen PATINA
2003/DV/SOLOS LANDTINUS/PASTORALE/PAGANINI XX
64,8
Camilla Blaabjerg ELMELUNDENS GRAND CRU
2003/LH///
64,2
Leif Sørensen QUITE LOVELY (SWB)
2003/SWB/QUITE EASY/LA SANNE (SWB)/JUDEX XX (POL)
0
Simone Lunding-Hoppe ROSANDER-S
2003/OLD/ROSARIO/APANATSCHI/AKZENT II
0