aug
2008
Fra 30-08-2008 til 31-08-2008
  • Dressur
  • Hest

Billund Sportsrideklubs c-stævne i Dressur /m sydjysk indv. for seniorer og DSA

Stævnenummer
Prop00014248
Dato for resultat d. 28-10-2011
Resultatbehandling færdig
Billund Sportsrideklub (Distrikt D09)
Løvlundvej 4
7190 Billund

Kontakt inden stævnet



Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

13. DDSA5IH (C)

Dressur: DRF Champ. for ungh. 5-års dressur kval. indl. (SVH 1)

Opdateret: 28-10-2011
Antal starter:
44
Antal placeringer:
10
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Jane Svanekær SKIKKILD'S WELTWIND
2003/DV/WELTJUNGE/SKIKKILDS WINNICA/ANDIAMO
83,8
1 1
Michael Grønne Christensen SONSONATE HILL TOP
2003/OLD/BLUE HORS SOPRANO/LATINA/LANDFRIESE I
83,6
2 2
Beate Simonsen RANKEGÅRDS ARMSTRONG
2003/DV/MIDT-WEST IBI-LIGHT/RANKEGÅRDS XANTIPPE/LUCKY LIGHT
83,6
3 3
Gitte Deutschbein RATINA-TH
2003/DV/BLUE HORS FUTURE CUP/ROXETTE-H/LAURENZ
83,4
4 4
Tina Petersen SAMBUCA
2003/DV/BERNSTEIN/SAVANNAH/SALVADOR
80
5 5
Marie Louise Faarkrog Nielsen PONGO
2003/DV/HESLEGÅRD'S PLATIN/LUPIN/RACING ACE XX
79,4
6 6
Karen Margrethe Eskildsen CASANOVA
2003/GHH/CARPACCIO/BONNIE/CASCADEUR
78,6
7 7
Mia Hygum SPANGGAARDS ROYAL DANCER
2003/OLD/RHODES SCHOLAR/RINETTE/BONJOUR
78,6
8 8
Nanna Bloch Sørensen DE-DU
2003/DV/DEPARDIEU/DUCEL/DUNHILL H
78,4
9 9
Susanne Barnow CHREVIS CHRISTO
2003/DV/CHREVI'S CAVALLO/CHREVI'S LA VI/MATADOR
78
10 10
Carina Jørgensen AMETYST GAMMELGÅRD
2003/DV/CRELIDO/SILLE/LORD CALETTO
77,6
Malene Kohlschmidt Ebbesen SOUTH-WEST LOVE'LIGHT
2003/DV/LATIMER/SOUTH-WEST SEALIGHT/MIDT-WEST IBI-LIGHT
77
Silje Bakken COSMOS CARDINI
2003/DV/SAM-SAM/NOWA BILIDT/ALLEGRO
76,6
Sally Klinge Clausen BELLE-VUE
2003/TR/LATIMER/LANGVANGS BOLETTE/TEMPLE WIND XX
76,6
Thomas Johnsen DON FREDERIC
2003/HN/DON FREDERICO/WICKIE/WARKANT
76,4
Rikke Nørup-Nielsen LINNÆA
2003/DV/BØGEGÅRDENS LANTANO/SISSI/SIDNEY
76,2
Randi B. Christensen CYPRES
2003/DV/CRELIDO/REGIE/RESIDENT
76
Natasja Holm CANNDIS
2003/DV/BØGELYS CAMARO/LOOPANN/LOOPING
75,6
Lene Wiisbye Hansen GODTHAABS AL CAPONE
2003/DV/ABANOS/WINNIE POOH/WERTHER
75,6
Anja Olesen DONNERFEE
2003/HN/DON FREDERICO/WINDFEE/WESTERLAND
75,6
Bruno Christian Nielsen LORELEI BØGELY
2003/DV/LORENTIN II/BØGELYS LINA/LUCKY LIGHT
74,6
Janni Hansen DREAMGIRL
2003/HN/DE NIRO/ANGIE/AALBORG
74,4
Karina Høybye BIRNBAUN
2003/DV/MICHELLINO/BITTEN/IBSEN
73,6
Louise Glasdam ACTION MANN
2003/DV/BLUE HORS HERTUG/ELLIPSE/DIAMOND
73,2
Beatriz Langkjær FÆLDGÅRDENS COPACABANA
2003/DV/CRELIDO/FÆLDGÅRDENS DÉSIRÉE/MIDT-WEST IBI-LIGHT
72,6
Anita Klejn-Christensen HOLMERIKS LANCASTER
2003/DV/SOLOS LANDTINUS/NATASCHA/LEBENSMANN
72,6
Silje Bakken LACROSS
2003/DV/LEANDRO/CADIRA/COME BACK II
72,4
Kristina Høyby Jørgensen CONVALIA N.
2003/DV/BØGELYS CAMARO/CARMEN N/BLUE HORS DON SCHUFRO
72,2
Dorte Brüggert BRAD PITT
2003/RL/LOUIS LE BON/LAMEE/LIBERTY
72,2
Karen Toft DONAUBLÜTE II E
2003/TR/HERCULES/DONAUBLUETE/LEHNDORFF'S
72
Merete Munk Jensen DELON AF SKOVVANG
2003/OLD/DELGADO/LOLA AF HVARRE/LORD-GRUSON AF HVARRE
72
Louise Holgersen BELLA-ROSSA HØJBO
2003/DV/CAPE TOWN S./GØNGEHUSFARMENS RAMBELLA/RAMBO
71,2
Stine Malene Kliem FALCON
2003/AH/HECTOR/LILLE DAUGÅRDS JACOMAJA/MAGO XX
70,8
Rikke Klinkby HØRBJERGGÅRDS CHILI
2003/DV/SAM-SAM/KEINICKE'S HEKLA/A-DUR
70,6
Lola Kragh LUMINA
2003/DV/LEANDRO/THY'S LAY-IN/LAURENZ
70,6
Anne Sophie Fisker Christensen WINSTON L
2003/LU/CHURCHILL/BAKKELY'S LOBBI/LEUTHEN I
70,4
Sanne Lorenzen FALCO
2003/DR///
70,2
Anders Dyrgaard SAXO M.
2003/DV/SAM-SAM/LARUSKA M./SOLOS LANDTINUS
70
Tina Damgaard Laustsen DER MÄRCHENPRINZ
2003/HN/DONNERPRINZ/CALISTRA/CARISMO
70
Lillian Qvist Nielsen WELTI
2003/HN/WORLDLY/MARY POPPINS/MONT DU CANTAL X
69,4
Pia Holst Thomsen SVALEGÅRDENS ICON
2003/LU/IMAGIC/TRINE/KIMMI AF NØRHALNE
66,4
Linda Schmidt SCHOUWSGAARDENS FLICKA
2003/DV/BLUE HORS FUTURE CUP/SCHOUWSGAARDENS RONJA/RAGAZZO
65,2
Louise Krath DON MELCHOR
2003/DV/BLUE HORS DON SCHUFRO/MONROE/CANNON ROW XX
64,4
Gitte Kjærgaard LADY
2003/DV/BØGEGÅRDENS LANTANO/CUROY/CHURCHILL
63,8