aug
2008
Fra 30-08-2008 til 31-08-2008
  • Dressur
  • Hest

Billund Sportsrideklubs c-stævne i Dressur /m sydjysk indv. for seniorer og DSA

Stævnenummer
Prop00014248
Dato for resultat d. 28-10-2011
Resultatbehandling færdig
Billund Sportsrideklub (Distrikt D09)
Løvlundvej 4
7190 Billund

Kontakt inden stævnet



Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

14. DDSA6IH (C)

Dressur: FEI 6-års Heste Indl. (SVH 3)

Opdateret: 28-10-2011
Antal starter:
33
Antal placeringer:
8
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Andreas Helgstrand SOUTH-WEST LOVE'LIGHT
2003/DV/LATIMER/SOUTH-WEST SEALIGHT/MIDT-WEST IBI-LIGHT
88
1 1
Christine Winther Prip FÜRST AUGUSTIN
2002/BAY/FLORESTAN I/LADY BIONDA/WELTMEYER
81
2 2
Rikke Sofie Bøllingtoft SAN RABINO
2002/HN/SANDRO HIT/REBECCA/RABINO
80,6
3 3
Michael Grønne Christensen DUCHESS LANDLYST
2002/DV/BLUE HORS DON SCHUFRO/HEXA/MAY SHERIF
79,8
4 4
Anniken Eide CORINA
2002/DV/CAPE TOWN S./LISETTE II/LUCKY LIGHT
76,6
5 5
Michael Grønne Christensen COSMOS-ZIDANE
2002/DV/DONNERWERTHER/NOWA BILIDT/ALLEGRO
6,4
6 6
Linda Hagedorn HØNNERUPS BEEBOB
2002/DV/Blue Hors Hertug/Hønnerups Universe/Midt-West Ibi-Light
76
7 7
Helle Wibe LANGKJÆRGAARDS WALENTINA
2002/DV/WALT DISNEY I/GABY S/GOLFCLUB
75,8
8 8
Anette Lauge Jørgensen WALDIA
2002/DV/DIAMOND/WALDINE/WALDSTERN
74
Astrid Therkelsen Grøn KUMARI
2002/LU/BLUE HORS DON SCHUFRO/LAO JIAO/
75,2
Ole Hummelshøj ROHBERTO MACHO
2002/HN/ROHDIAMANT/ARGENTINA/ARGUMENT
75,2
Ditte Mikkelsen HOPE M
2002/DV/BLUE HORS HERTUG/FALINKA/ASTAIRE
74,8
Marie-Louise Wulff Henriksen VODINA
2002/KW/AKTION/LODINA/DONNERHALL
74,6
Vibeke Theilgaard Risvig FALKHOR
2002/DV/BLUE HORS HERTUG/KARIFFA/UFFE KORSHØJGAARD
74,6
Sandie Støchkel Pedersen LIGHTFOOT Z
2002/DV/SOLOS LANDWIND/TINE/TANGO
74,4
Gitte Buch Hansen SAMOS
2002/TR/LATIMER/SAMARKAND/SCHWADRONEUR
73,6
Lillian Qvist Nielsen ALABASTER STAR
2002/HN/ALABASTER/GOLDIKA/GOLFCLUB
73,2
Lisa Hoffmann Jørgensen FILUR CUP
2002/DV/Blue Hors Future Cup/Filou/Elmegårdens Fight
73
Dorte Brüggert COMMERCIAL MAN (COMET)
2002/DV/CARANO/LANDIA/HØJVANGS LUKAS
73
Anniken Eide NØRSKOVS FELICIA
2002/DV/BLUE HORS FUTURE CUP/BABLU/HØJVANGS LUKAS
74,2
Linn Kristin Stavang SPANGGAARDS DONADONI
2002/OLD/DONATELLI/RIANA/FEINBRAND
71,6
Henrik Christensen KANDAHAR CLAVILLE
2002/TR/KOSTOLANY/KARIN BLÆSBJERG/IBIKUS
71,4
Lene Jervelund DONNA PRIMA
2002/DV/BLUE HORS DON SCHUFRO/WILMA/WILLEMOES
71
Linda Rasmussen GRØNSKOVLUNDS MICHELLE
2002/DV/MICHELLINO/VESTERGAARDS MARTINE/MANSTEIN
70,8
lene Hjort Viuff Lund LARVATUS
2002/DV/Heslegård´S Rubin/Toftekærs Lavendel/Lavallo
67,6
Sofie Ehrhorn Rasmussen MERMAID'S SUNSET
2002/DV/BLUE HORS HERTUG/MERMAIDS MONTRAVEL/SOREL
66,6
Ole Hummelshøj KAHLUA ROSENGÅRD
2002/OL/KANUDOS XX (GER)/BERONA ROSENGÅRD/KAJSER
66,6
Pernille L. Nygård TOBLERS PIRATOS
2002/DV/AKINOS/PARI-ROSE/ØXENHOLMS PRINS PARIS
66
Ole Hummelshøj LAFIA HØM
2002/DV/LINARO/COLUMBINE HØM/CASTRO
65
Heather Blitz FÜRST TEIN
2002/HN/FÜRST HEINRICH/BRANDUNG/BRENTANO II
64,2
Marianne Ellerbek Sørensen LAPRI-SØLYST
2002/DV/Latimer/Pricilla-Sølyst/Regazzoni
60,4
Kim Schebye DIXIE
2002/WP/WELLCOME/BARONIN/BRENTANO II
60,2
Maiken I Pedersen MONCHER
2002/DV/BLUE HORS DON SCHUFRO/HØJVANGS SASJA/LIMELIGHT
74