dec
2008
Fra 13-12-2008 til 14-12-2008
  • Dressur
  • Hest

Dalby Rideklub

Stævnenummer
Prop00014428
Dato for resultat d. 28-10-2011
Resultatbehandling færdig
Dalby Rideklub (Distrikt D10)
Dalbyvej 51
6000 Kolding

Kontakt inden stævnet



Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

6. DLA2A06H (C)

Dressur: LA2-A Heste (SVH 1)

Opdateret: 28-10-2011
Antal starter:
28
Antal placeringer:
9
Dotering:
1: 250 DKK 2: 200 DKK 3: 175 DKK 4: 125 DKK 5: 100 DKK
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Heidi Hoffmann MARKGÅRDS DONNEWIND
1998/DV/Donnerschlag/Pipita/Primus Aa
70,57
1 1
Gunnild Møller Jakobsen INDINO
2003/DV/INDUC/CYPRESGÅRDENS BIANCA/CASTOR
66,86
2 2
Anita Skovmøller CYRANO MAJLUND
2001/DV/CARANO/SCHWADESSE/SCHWADRONEUR
66,57
3 3
Gunnild Møller Jakobsen LÖWES EASTWOOD
2003/DV/SOLOS LANDTINUS/LUPINA/LEANDRO
66,29
4 4
Malene Markvard Madsen EASTER BOY
2001/DV/BLUE HORS FUTURE CUP/FÆLDGÅRDENS DARLING/RACOT
63,71
5 5
Gitte Mors Burgaard UREKA
2001/KW/PACIFIC/NINONIA/JACORDE
63,71
5 5
Dorte Brüggert DUET TEK
2001/DV/BLUE HORS DON SCHUFRO/LACE TEK/HESLEGÅRD'S LOUIS
63,71
5 5
Mia Louise Villumsen QVISTORF PRINCE LIGHT
1999/DV/Limelight/Daisy Xx (Den)/Prince Mab Xx (Fr)
63,71
5 5
Berit Ærensgaard OBERON
2001/DV/BLUE HORS DON SCHUFRO/LADY DIAMOND/DIAMOND
63,71
5 5
Line Lundgaard Lauritsen FUROME SØLYST
2001/DV/BLUE HORS FUTURE CUP/ROSETTA-SØLYST/ALIBI
63,43
Rikke Hansen LANDLYST SCHERIDAN
2000/DV/BLUE HORS HERTUG/ROYAL ROMY/BLUE HORS ROMANCIER
63,43
Helle Køpke MINE
2000/DV/Michellino/Lasha/Lancier
63,14
Mette Moesgaard Sørensen TJØRNELY'S COMETESSA
2000/DV/COME BACK II/ALICIA TJØRNELY/MARLON
62,86
Rikke Daugaard PRINCESS
2000/DR/A Jungle Prince/Florida/Bonjour
62,86
Joan Thind Nielsen CHANEL
2001/DV/BLUE HORS DON SCHUFRO/CAMPARI/CANNON ROW XX
62
Marie Lykke Pedersen TESSO
2003/HO/ESTEBAN XX (DEN)/ZYPRESSE III/ROMINO
62
Sanne Lorenzen GEJLGÅRDS ALEXANDRA
2002/DV/WELTJUNGE/ELITTA/DIAMOND
61,71
Anja Jeppesen ALGIRANE
2001/DV/LOUDINI/ALGI HARDSYSSEL/ALIBI
61,71
Sanne Lorenzen FALCO
2003/DR///
61,14
Denise Magaard Andresen SANDBÆK'S DAIMI
2001/DV/MIDT-WEST DACAPO/AMANDA/ALLEGRO
61,14
Vibeke Spangsø Nielsen LADY
1998/HN/LASTRO/HITSCHA/HITCHCOCK
60,86
Kristina Høyby Jørgensen CONVALIA N.
2003/DV/BØGELYS CAMARO/CARMEN N/BLUE HORS DON SCHUFRO
59,71
Sabrina Pedersen HARRYSMINDES LEMARO
1999/DR/Ak'S Leflaro (Stenag. Lando)/Tamara Af Sulsted/Thor
59,71
Louise Schnedler ESPRIT
2003/HN/ESPERADO STAR/FALAJA/FREEDOM
59,71
Sabrina Almind Sørensen REGANA
1999/DR/Regazzoni/Dajana/Davignon
59,43
Pernille Fabricius SOON
1999/DV/A-DUR/BEAUTY STAR/SYLVESTER
57,14
Tamara Post WIESKE
1999/FI/PITER 312/PARKI/FALKE 291
54,29
Britta Nylin FAUST AF DALSTED
2001/OL/LAJOS K./CLEO/CLAUDIE DAMSGÅRD
51,43