feb
2010
Fra 26-02-2010 til 28-02-2010
  • Dressur
  • Hest

SUNDEVED DRESSURFESTIVAL med ECCO Junior & Young Rider Cup og U25 Grand Prix (B)

Stævnenummer
Prop00014780
Dato for resultat d. 28-10-2011
Resultatbehandling færdig
Sundeved Rideklub (Distrikt D08)
, B
6400 Sønderborg

Kontakt inden stævnet



Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

2. DMA1A09H (B)

Dressur: MA1-A Heste (SVH 4)

Opdateret: 28-10-2011
Antal starter:
26
Antal placeringer:
7
Dotering:
1: 1000 DKK 2: 600 DKK 3: 500 DKK 4: 400 DKK 5: 300 DKK
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Pernille Ørum OVERGAARD'S LAWELL
2002/DV/WELTJUNGE/LAMBADA/MAY SHERIF
69,54
1 1
Anna Kasprzak MIAMI
2001/DV/MILAN/INOLA 3/LANTAAN
69,44
2 2
Sofie Jeppesen HEDEBO'S FIRST AS
1998/DV/First Flair R/Hedebos Anika/A-Dur
68,33
3 3
Michelle Dahl Andersen MOSEGÅRDS RICO
2000/DV/Robin/Maritza/Diamant
66,39
4 4
Karina Holdt Andersen HOT SHOT
2000/TR/HOHENSTEIN E.H./HEKLA/TRAUMDEUTER
66,2
5 5
Lotte Wiuff Straarup Z OP'S LIMBO
2001/DV/SOLOS LANDTINUS/ZOP'S SCHALOT/LORD CANTUS
66,11
6 6
Lene Wiisbye Hansen HEIBERG
2001/DV/BLUE HORS HERTUG/DWIGHT-EAST/DWIGHT
65,56
7 7
Elsebeth Dresler GREVENS REX
1999/DV/Blue Hors Romancier/Palinka/Pik Koenig
65,28
Helene Melsen LAVAL
1997/DR///
65,28
Emily Ward Hansen FLORIEUX
2002/WP/Fürst Piccolo/Grandiosa/Glorieux
64,91
Marie-Louise Larsen ROMAR
1995/DV/Blue Hors Romancier/Epifani/Domino
64,81
Bjarne Iversen LAMMEHAVEN'S DON PEDRO
1999/DV/Blue Hors Don Schufro/Panda/Fabius
64,26
Lene Ejby Christiansen CHABRELL
2000/DV/Chopin Dane/Laluna/Rolex
64,26
Louise Mølby NIVEA STAUSLYKKE
1999/PA/Blue Hors Don Schufro/Finess´ Stauslykke/Crown´S Choice
62,31
Mette Sørensen DUNHILL SELECTION
1999/DV/Blue Hors Don Schufro/Katja Højgaard/Allegro
61,67
Sune Graarup Damgaard CHRIS K.
2002/DV/COME BACK II/FRIGGA/RESIDENT
61,67
Anne Sofie Aaen PHANTOM
1997/DR/Jacardo/Zantana/Rigoletto
61,57
Caroline Popp Clausen WANESSA
1994/DV/WALDSEE/RAMONA/RAMINO
61,48
Kathrine Malec Melby DON PEDRO DANE
1999/DV/BLUE HORS DON SCHUFRO/PARISETTE/FRÜHLING
60,65
Michael Carstensen L' PASSO
1998/DV/Solos Landwind/Levitta/Locarno
60,65
Cathrine Larsen SANDBÆK'S CAMRY
2001/DV/CARANO/LATOYA/LANDAU
60,37
Lene Delf Nielsen HYEN'S FLAIR
1998/DV/ELMEGÅRDENS FIGHT/LIVA/LIMEBRAND
60,09
Lisbet Walsted Jørgensen REGITZE
2000/DR/Regazzoni/Dajana/Davignon
59,07
Nikoline F Clausen VIRKELYSTS BENJA
1998/DV/LEANDRO/BENTI/LUCKY LIGHT
59,07
Anna Rex Wittig LANDINI CAPIZET
1999/DV/Solos Landtinus/Lizette Capitol/Lord-Capitol
56,94
Kathrine Lindbøg Lang MAXIMILLIAN
2000/DV/Midt-West Ibi-Light/Mocazin/May Sherif
56,2