aug
2009
Fra 29-08-2009 til 30-08-2009
  • Spring
  • Hest

Allerupgaard Rideklub med Fyensmesterskab i holdspringning.

Stævnenummer
Prop00015125
Dato for resultat d. 20-04-2012
Resultatbehandling færdig
Allerupgaard Rideklub (Distrikt D07)
Allerup Bygade 29-31
5220 Odense SØ

Kontakt inden stævnet



Officials

Banedesigner
Torben Nybo
Tilbage til klasseoversigt

5. SULAH (C)

Spring: U-LA2** Springning Heste (120 cm) B0 (SVH 2)

Opdateret: 20-04-2012
Antal starter:
26
Antal placeringer:
7
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Mette Rasmussen PRET A PORTER
2001/HO/LORENTIN I/DALISSA/COR DE LA BRYÈRE
0 57,26 1
1 Ingen fejl
Sarah Kroman Rosenlund Christensen LINNEA ASK
2003/DV/GIPSY D'ASK/LEDA/LEENDERT
0 63,50 1
2 Ingen fejl
Lone Svendsen EDELGAARD'S COURAGE
1999/DR/Corrado Ii/Racona/Locarno
0 58,72 1
3 Ingen fejl
Pernille Kenlev Børjesson LOLA ASK
2001/DV/CORNETTO/LOLITA ASK (LOLITA)/FRIDERICUS REX
0 58,24 1
4 Ingen fejl
Nanett Larsen COMTESSA
2000/HO/CORONADO/HELENA I/LORD CALANDO
0 62,68 1
5 Ingen fejl
Georgia Timmermann TOUCH DOWN
2003/HO/COSIMO/GRANATE/CICERO
0 60,00 1
6 Ingen fejl
Sascha Marchner Eriksen CYPRUS-C
2002/BWP/ORLANDO/UTOPIA/PRINCE DE REVEL
0 60,23 1
7 Ingen fejl
Georgia Timmermann EGELUND NOVA
2001/OL/PRÆSTEGÅRDENS AMADEUS/NILSINE/URPRINZ
0 61,10 1
Ingen fejl
Christina Møller WITCHES TOUCH OF DARCITO
2003/OS/DARCO/QUINCY V.O. EIKELENBERG/PAVAROTTI VAN DE HELLE
0 62,95 1
Ingen fejl
Søren Møller Rohde CONTUS
2004/HO/CORRADO I/LATINA-MAY/CONTAGO
1 65,90
Sarah Kroman Rosenlund Christensen LESTER ASK
2003/DV/LAMBRUSCO ASK/HEIDE ASK/FREIBEUTER
1 67,96
Michael Møller Flintrup TREZEGUET
2000/KW/HORS LA LOI II/CARLIEN/ULRICH
4 58,44
Nicoline Hyldahl MØLHOLMS CSIBÉSZ
2003/DR///
4 60,96
Søren Møller Rohde KATRINELUNDS CATWALK
2004/DV/CASIR ASK/LEONORA III/CALETTO I
4 61,53
Maria Nielsen PIKADERO VRÅ
1992/AH/Primus Aa/Tanja (Thurm)/Siglavy Bagdady Vi-33 (Barth)
4 61,64
Louise Nielsen HOOKER SKOVGAARD
2000/DV/HECTOR/PAOLA/ROYAL Z II
4 63,20
Søren Møller Rohde LACOMO ASK
2004/DV/LAMBRUSCO ASK/LACOME ASK/CASIR ASK
4 65,18
Pernille Nielsen THORUP'S ULTON
2003/OL/ULTIMO AF HVARRE/MØLGAARDS HOPLA/LORD-GRUSON AF HVARRE
8 57,19
Sophie A.g. Favrelle ARGENDRO
2002/DR/Argentinus/Sandrina/Sandro
8 58,44
Iben Østergaard VOLSTRUPGAARD'S QUENA
2001/DV/QUEBEC/CANNA/LANTAAN
8 59,30
Frederik Frank Madsen TYPHOON
2000/DR///
8 59,69
Pernille Irgens-Møller NICOLINE
2001/DV/CASIR ASK/NICOLE/ASPIRANT
8 62,16
Lukket Lukket VEMMETOFTE CAPRIFOLIE
2001/GHH/CARANO/FELINA PORSBØL/LAGANO
10 83,10
Mette Holfelt Kristiansen SMILLA H
2003/DV/CRELIDO/SAMBA H/LUCKY LIGHT
12 54,73
Tenna Dyhrberg Højgaard SUMMER BREEZE
2002/HO/CORRADO I/GOTIKA/CONTENDER
13 64,14
Melissa Tuxen Qvistgaard HEDENS MONTANA
2001/DV/QUEBEC/MAJA/HERBSTSTURM
Disk.