aug
2009
Fra 29-08-2009 til 30-08-2009
  • Spring
  • Hest

Allerupgaard Rideklub med Fyensmesterskab i holdspringning.

Stævnenummer
Prop00015125
Dato for resultat d. 20-04-2012
Resultatbehandling færdig
Allerupgaard Rideklub (Distrikt D07)
Allerup Bygade 29-31
5220 Odense SØ

Kontakt inden stævnet



Officials

Banedesigner
Torben Nybo
Tilbage til klasseoversigt

8. SLB H (C)

Spring: LB2** Springning Heste (110 cm) B4 (SVH 1)

Opdateret: 20-04-2012
Antal starter:
21
Antal placeringer:
6
Dotering:
1: 300 DKK 2: 250 DKK 3: 200 DKK 4: 100 DKK 5: 100 DKK
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Christina Andersen Skregeskov JENNIFER
1997/DR///
0 41,39 0 26,46 1
1 1
Jeanette Bjerg CASIRO B
2001/DV/CASIR ASK/RONJA/VALENTINO
0 44,68 0 28,86 1
2 2
Malue Jasmine S. Ramløs CALIPPO
1998/DV/CALETTO III/ÉTOILE DU NORD/QUIDAM DE REVEL
0 46,36 0 30,15 1
3 3
Line Kiilerich-Hansen LENNON ASK
2001/DV/LAMBRUSCO ASK/PRETTY WOMAN AS K(PRETTY WOMEN)/POLYDOR
0 49,52 0 30,87 1
4 4
Sarah Kroman Rosenlund Christensen LI'AMARNO
2004/DV/LAMBRUSCO ASK/LI'ANN BYHØJ/LIMARO
0 49,54 0 30,97 1
5 5
Annika Winkels CORDY
2002/OLD/CORDOBES I/SASKIA/LANCER III
0 46,19 4 27,83
6 6
Louise Nielsen LAKAJ-F
2000/DV/Lucky Time/Linett/Leandro
0 45,57 4 28,66
Sebastian Falk Nielsen COR DELABRUYERE V
2002/BWP/PARCO/VERA V/COR DE LA BRYÈRE
0 46,08 4 31,14
Tanja Christine Carlsen CATANO
2004/DV/CARANO/LORINA/LORD BYRON
0 49,37 4 31,47
Torben Meyer LUPIN
2004/DV/LOOK/G-AEROBIC/ACOBAT I
0 49,87 4 33,37
Casper Rasmussen BALOUPERA Z
2003/ZA/BALOUGRAN Z/QUICK OPERA Z/QUICK STAR
0 48,06 8 28,07
Marie Knudsen CARVELINA
2001/GHH/CARVALLO/GOTENFEE/GODEHARD
0 44,76 8 45,52
Lene Jespersen HILDE ASK
2004/DV/LAMBRUSCO ASK/HEIDE ASK/FREIBEUTER
0 52,06
Malue Jasmine S. Ramløs CORONA
2000/LU/CASINO/OVER THE MOON/
4 42,98
Christina Kørvel SAKSKÆRS DON ROMANCE
2004/DV/BLUE HORS DON ROMANTIC/JUNE/FRUHLING (LANDJONKER)
5 55,72
Julie Salomonsen ZACHARIAS BLUE
2004/KW/SOLITAIR/OASIS BLUE/MR. BLUE
5 56,08
Louise Corneliussen TORA III
2003/HO/QUINTERO/ESMERALDA I/REICHSGRAF
12 51,24
Jannie Mai Olsen GASTON ALFARVAD Z
2002/ZA/ALFARVAD GRUNDGOLD II/PERLE ALFARVAD/ARIZONA ALFARVAD
18 76,75
Louise Borup Christensen LEEDONI
1996/LU/Loran/Dremer/Weltstar
20 85,27
Louise Nielsen TATANKA
2003/AH/Bonjour Bajar/Søbo'S Tandarra (Søbo)/Radautz (Topolcianky)
30 76,75
Anja Berg PIGEON
2003/DV/MOSEGÅRDENS DILIGHT/RENETTE/ZALMECO
Opg.