aug
2009
Fra 29-08-2009 til 30-08-2009
  • Spring
  • Hest

Allerupgaard Rideklub med Fyensmesterskab i holdspringning.

Stævnenummer
Prop00015125
Dato for resultat d. 20-04-2012
Resultatbehandling færdig
Allerupgaard Rideklub (Distrikt D07)
Allerup Bygade 29-31
5220 Odense SØ

Kontakt inden stævnet



Officials

Banedesigner
Torben Nybo
Tilbage til klasseoversigt

9. SULBH (C)

Spring: U-LB2** Springning Heste (110 cm) B0 (SVH 1)

Opdateret: 20-04-2012
Antal starter:
22
Antal placeringer:
6
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Jeanette Bjerg CASIRO B
2001/DV/CASIR ASK/RONJA/VALENTINO
0 43,55 1
1 Ingen fejl
Sebastian Falk Nielsen COR DELABRUYERE V
2002/BWP/PARCO/VERA V/COR DE LA BRYÈRE
0 42,70 1
2 Ingen fejl
Line Kiilerich-Hansen LENNON ASK
2001/DV/LAMBRUSCO ASK/PRETTY WOMAN AS K(PRETTY WOMEN)/POLYDOR
0 44,43 1
3 Ingen fejl
Carolin Steffen LUCY ASK
2004/DV/Casir Ask/Lolita Ask (Lolita)/Fridericus Rex
0 47,42 1
4 Ingen fejl
Sarah Kroman Rosenlund Christensen HALLIE ASK
2004/DV/GIPSY D'ASK/HAUTESSE ASK/EQUEST CARNUTE
0 42,82 1
5 Ingen fejl
Louise Nielsen LAKAJ-F
2000/DV/Lucky Time/Linett/Leandro
0 48,35 1
6 Ingen fejl
Malue Jasmine S. Ramløs CORONA
2000/LU/CASINO/OVER THE MOON/
0 45,69 1
Ingen fejl
Christina Andersen Skregeskov JENNIFER
1997/DR///
0 41,11 1
Ingen fejl
Christina Kørvel SAKSKÆRS DON ROMANCE
2004/DV/BLUE HORS DON ROMANTIC/JUNE/FRUHLING (LANDJONKER)
0 49,82 1
Ingen fejl
Christina Møller WITCHES TOUCH OF DARCITO
2003/OS/DARCO/QUINCY V.O. EIKELENBERG/PAVAROTTI VAN DE HELLE
0 44,82 1
Ingen fejl
Casper Rasmussen BALOUPERA Z
2003/ZA/BALOUGRAN Z/QUICK OPERA Z/QUICK STAR
0 45,69 1
Ingen fejl
Louise Nielsen TATANKA
2003/AH/Bonjour Bajar/Søbo'S Tandarra (Søbo)/Radautz (Topolcianky)
1 50,11
Louise Borup Christensen LEEDONI
1996/LU/Loran/Dremer/Weltstar
1 50,46
Anja Berg PIGEON
2003/DV/MOSEGÅRDENS DILIGHT/RENETTE/ZALMECO
1 53,66
Jannie Mai Olsen GASTON ALFARVAD Z
2002/ZA/ALFARVAD GRUNDGOLD II/PERLE ALFARVAD/ARIZONA ALFARVAD
4 44,33
Marie Knudsen CARVELINA
2001/GHH/CARVALLO/GOTENFEE/GODEHARD
4 44,61
Signe Ilsøe LE POUL
1998/HO/LAVALETTO/WENCKE II/COR DE LA BRYÈRE
4 46,29
Morten Augustinus QUANTUM JUNIOR
2003/HO/QUANTUM/DARLINE/LANTAAN
4 48,84
Søren Møller Rohde CONTUS
2004/HO/CORRADO I/LATINA-MAY/CONTAGO
5 53,21
Peter Kiilerich-Hansen SØNDERVANGS MILLENNIUM
2000/DV/CORNETTO/SØNDERVANGS MARGOT/LANCIER
6 55,11
Sarah Kroman Rosenlund Christensen LI'AMARNO
2004/DV/LAMBRUSCO ASK/LI'ANN BYHØJ/LIMARO
7 59,95
Signe Ilsøe HØJBO'S CHANA
2002/DV/SOLOS LANDTINUS/ZARRI/ZALMECO
8 65,75