aug
2009
Fra 07-08-2009 til 09-08-2009
  • Spring
  • Hest

Kongeå Rideklubs distriktstævne

Stævnenummer
Prop00015208
Dato for resultat d. 20-04-2012
Resultatbehandling færdig
Kongeå Rideklub (Distrikt D09)
Jedstedvej 41
6771 Gredstedbro

Kontakt inden stævnet



Officials

Banedesigner
Brian Jul Sneistrup, Brian Jul Sneistrup
Tilbage til klasseoversigt

2. SLB H (C)

Spring: LB2** Springning Heste (110 cm) B4 (SVH 1)

Opdateret: 20-04-2012
Antal starter:
39
Antal placeringer:
11
Dotering:
1: 200 DKK 2: 175 DKK 3: 125 DKK 4: 100 DKK
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Malene Lykke Hansen CHATEAU
1998/LH///
0 53,66 0 33,34 1
1 1
Sabina Lund Hansen KAHLUA HØJGÅRD
2000/PI/SOUL CHARFILO/KIBELL HØJGÅRD/CARANO
0 49,59 0 33,94 1
2 2
Nadia Koldig Nielsen CAPE CILLE E
2004/DV/CAPE TOWN S./LAURA/LANCIER
0 50,37 0 35,62 1
3 3
Charlotte Schreiber LANDROVER
2002/OS/LANDGOLD/AMG CATCH RACE/
0 49,96 0 35,85 1
4 4
Nina Doege CHUTNEY
1994/DV/Churchill/Zarina Z/Zalmeco
0 48,68 0 36,66 1
5 5
Allan Blomgreen COLORADO
2004/HO/CORRADO II/HAYLA/LORD-CAPITOL
0 56,01 0 38,54 1
6 6
Linda Nissen VALENTINO
2001/DV/LINARO/CAPRIFOLIA/CAPITOL I
0 50,99 0 39,62 1
7 7
Trine Haahr ALFIET
2001/DV/LINARO/HOLLESKOVS ALFIE/RADAMAS
0 50,90 0 40,31 1
8 8
Marianne Eis RINKENÆS' LUCKY LUKE
2003/DV/LUCKY LIGHT/RACHEL/RASTELL
0 50,62 0 41,14 1
9 9
Marije Akkerman REGINA
2000/DR/Raphael/Violine/Varus
0 49,66 0 41,93 1
10 10
Allan Blomgreen QUINTO GRANDE LYNGRIIS
2004/HO/QUANTUM/INDIANA I/LINARO
0 50,52 0 42,16 1
11 11
Jesper Meyenburg COCO CHANELL S
2004/DV/CASSINI I/CALETTA/CALETTO I
0 54,21 0 42,41 1
Charlotte Schreiber BØGELYS CONETT
2004/LU/BØGELYS CAMARO/BØGELYS ROSETT/CONTINUE
0 50,43 0 42,98 1
Tommy Lundby Z OP'S SEVEN UP
2004/DV/CRELIDO/SELINA/CASTRO
0 55,12 0 43,37 1
Lise Lundkvist Dueholm ZAPATERO D
2004/KW/GUIDAM/RANOUSCHKA D/FURORE
0 56,78 0 43,47 1
Aage Lauritzen MØGELHØJGÅRDS ARMAGEDDON
2004/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/CARMEN/CALYPSO II
0 50,52 4 40,54
Jesper Meyenburg COSTA
2003/HO/CARANO/H-CORELL B/COR DE LA BRYÈRE
0 56,08 4 46,37
Kirsa Povlsen LUIS
2002/BB/LEVISTO/LATORIA/LESOTHO
0 48,43 5 56,28
Aage Lauritzen VITA VENTURA
2002/KW/MATTERHORN/LEURANJA/ULFT
0 54,68 8 38,68
Maria B. Frederiksen KALVIN
1997/NHS///
0 42,94 12 51,56
Birgitte Sams CASSIOPEIA
2001/DV/CASIR ASK/ROSA (HIRSA)/ROMINO
4 48,28
Michael Bendorff LACOTTE
2004/DV/LOUVRE S/NACOTTE FRYD/RACOT
4 49,05
Janni Skov Christensen CARTIER
2003/LU/CASIR ASK/JAPPELIQUE/CASTRO
4 49,06
Sabina Lund Hansen QUINTO HØJGÅRD
2001/LU/SOUL CHARFILO/KIBELL HØJGÅRD/CARANO
4 51,10
Lise Lundkvist Dueholm CENTALUBA
2004/OS/BALOUBET DU ROUET/CENTINA Z/CENTO
4 53,57
Trine Haahr HOLKJÆRS CORONA
2003/DV/CRELIDO/OTTEY/JUNIOR STV
4 56,76
Anja Schmidt CARMEN
2004/DV/CAJUS/LATINA/SOLOS LANDTINUS
4 58,46
Josephine Fontenay NØDDEBO'S TIFFANY
2001/DV/TRAUMDEUTER/NØDDEBO'S ANASTACIA/A-DUR
8 48,79
Fritz Sandfeld FRANSISCO
2004/DV/FRIDERICUS REX/RUBIN/ROSSI XX
8 55,35
Rikke Hjort Lomholt SIMPLY GOOD
1995/DR/Silvio I/Raffaela/Goldstern
9 60,96
Mie Sveigaard-iversen ØSTERGÅRDS CHAUSETTE
1996/DV/RITTERSTERN/MAJ/FAIGTHER
10 62,22
Michaela Lindblad CARMEN
1998/DV/CALATO/LISETTE/LANCIER
11 66,37
Stine Jensen CORLETTO I
2001/HO/CORRADO I/DAISY IV/CALETTO I
11 82,84
Signe Jerne EASY
1997/DR///
12 48,08
Lars Dige BAKKEGÅRDENS ROZETTA
2002/DV/CAPE TOWN S./BAKKEGÅRDENS ROMANZE/RATIO
12 48,36
Rikke Davidsen DOMINANT
1999/DV/Mosegårdens Dilight/Domen/Atlantic
12 50,68
Lola Jensen smed CAJA SEM
2003/DV/CAJUS/CADEAU SEM/CHARMEUR
13 61,96
Linda Hansen LISZT
1992/LU///
19 66,25
Karina Korsgaard CASPER
2001/DV/CARPACCIO/ARTEMIS/DIAMOND
Disk.