aug
2009
Fra 07-08-2009 til 09-08-2009
  • Spring
  • Hest

Kongeå Rideklubs distriktstævne

Stævnenummer
Prop00015208
Dato for resultat d. 20-04-2012
Resultatbehandling færdig
Kongeå Rideklub (Distrikt D09)
Jedstedvej 41
6771 Gredstedbro

Kontakt inden stævnet



Officials

Banedesigner
Brian Jul Sneistrup, Brian Jul Sneistrup
Tilbage til klasseoversigt

3. SLA H (C)

Spring: LA2** Springning Heste (120 cm) B4 (SVH 2)

Opdateret: 20-04-2012
Antal starter:
33
Antal placeringer:
8
Dotering:
1: 250 DKK 2: 200 DKK 3: 150 DKK 4: 100 DKK
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Michela F. Pedersen CONCORD
2002/HO/CORRADO II/VERINA/CALETTO II
0 50,53 0 38,56 1
1 1
Charlotte Schreiber LANDROVER
2002/OS/LANDGOLD/AMG CATCH RACE/
0 51,20 0 42,53 1
2 2
Rikke Jepsen BØGELYS LAQUITA
2002/DV/LORENTIN II/BØGELYS LINA/LUCKY LIGHT
0 52,52 0 42,53 1
2 2
Janni Ridder SALLY
2001/HN/SALIERI/DORNROESCHEN/DON JUAN
0 52,25 4 37,36
4 4
Karina Korsgaard MOSEGAARDENS AMADEUS
1994/DR///
0 48,05 4 40,79
5 5
Michela F. Pedersen KABI
2001/DV/LABRI LYNGRIIS/D-DAY (ANJA)/DIADEM
0 51,78 4 41,02
6 6
Kirsa Povlsen LUIS
2002/BB/LEVISTO/LATORIA/LESOTHO
0 51,90 7 58,37
8 8
Fritz Sandfeld NEW YORK
2003/HO/NEWTON/CAPRICE VI/CALVADOS II
0 56,12 8 38,31
9 9
Michael Bjerrum Jensen CRUSING
2004/DV/CRELIDO/LA CILLA/CHURCHILL
0 53,44 8 45,77
Marie Louise Faarkrog Nielsen DUELUNDGÅRDS DUET
1996/DV/Diamond/Tamacha/Supermax Macho
4 46,57
Maria Klintø Laursen FABIAN
1992/LU///
4 46,64
Rikke Jepsen BØGELYS LONNY
1998/DV/LORENTIN II/BØGELYS LINA/LUCKY LIGHT
4 47,20
Susanne Ravn CHABLIS
2002/HO/CARANO/ISABELL XIII/LINARO
4 48,20
Janni Skov Christensen CARTIER
2003/LU/CASIR ASK/JAPPELIQUE/CASTRO
4 49,04
Julie Grønborg CHRISTO' BALL
2002/HO/CARANO/FINESSA/ROMINO
4 49,10
Mie Sveigaard-iversen SALET
1999/KW/ATHLETICO/NOTRE MARIE/LUX Z
4 49,69
Janne Johannessen Sallingboe ARGENTO
1999/DV/Casir Ask/Valletta/Lancier
4 49,98
Sonny Moisen VERNA
2002/KW/NIVEAU/KENDYFER/FURORE
4 50,95
Nina Doege CHUTNEY
1994/DV/Churchill/Zarina Z/Zalmeco
4 51,67
Trine Haahr CAPRI SUN
2004/DV/CASIR ASK/QUIVELLE/QUIDAM DE REVEL
4 52,43
Aage Lauritzen CASPER
2001/DV/CARPACCIO/ARTEMIS/DIAMOND
4 52,74
Aage Lauritzen VITA VENTURA
2002/KW/MATTERHORN/LEURANJA/ULFT
4 52,81
Trine Haahr AB'S CATWALK
2004/DV/CARANO/LIZETT/LAGANO
4 53,52
Josephine Fontenay SIR LIBERTY
2002/LH///
4 54,12
Allan Blomgreen COLORADO
2004/HO/CORRADO II/HAYLA/LORD-CAPITOL
4 54,32
Tommy Lundby Z OP'S SEVEN UP
2004/DV/CRELIDO/SELINA/CASTRO
8 56,29
Peter Clausen CAFALL
2002/DV/CARANO/BALUGA/ZIWAGO
8 72,01
Marije Akkerman REGINA
2000/DR/Raphael/Violine/Varus
9 61,52
Allan Blomgreen QUINTO GRANDE LYNGRIIS
2004/HO/QUANTUM/INDIANA I/LINARO
12 56,70
Lise Lundkvist Dueholm ZAPATERO D
2004/KW/GUIDAM/RANOUSCHKA D/FURORE
12 72,20
Jesper Meyenburg COSTA
2003/HO/CARANO/H-CORELL B/COR DE LA BRYÈRE
14 63,83
Mie Sveigaard-iversen ØSTERGÅRDS CHAUSETTE
1996/DV/RITTERSTERN/MAJ/FAIGTHER
20 71,01
Helle Møller KING LOUIE
2001/HN/ROMANTIC STAR/LETTA/LAMENTO
Disk.