aug
2009
Fra 07-08-2009 til 09-08-2009
  • Spring
  • Hest

Kongeå Rideklubs distriktstævne

Stævnenummer
Prop00015208
Dato for resultat d. 20-04-2012
Resultatbehandling færdig
Kongeå Rideklub (Distrikt D09)
Jedstedvej 41
6771 Gredstedbro

Kontakt inden stævnet



Officials

Banedesigner
Brian Jul Sneistrup, Brian Jul Sneistrup
Tilbage til klasseoversigt

5. SLB H (C)

Spring: LB2** Springning Heste (110 cm) B4 (SVH 1)

Opdateret: 20-04-2012
Antal starter:
41
Antal placeringer:
11
Dotering:
1: 200 DKK 2: 175 DKK 3: 125 DKK 4: 100 DKK
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Marianne Eis MAGIC DANCER
2001/DV/CHURCHILL/WIKI/WOERNITZ
0 43,49 0 33,14 1
1 1
Rene Fredslund CARATSI
2002/DV/CARANO/VALENSIA/ASTAIRE
0 46,95 0 33,37 1
2 2
Sandie Moesgård Lauridsen CHINA LAST-ONE
2002/DV/ASTON/CHINA LITTLE-ONE/PAKT
0 53,37 0 34,84 1
3 3
Kirsa Povlsen LUIS
2002/BB/LEVISTO/LATORIA/LESOTHO
0 53,54 0 37,53 1
4 4
Jesper Meyenburg COCO CHANELL S
2004/DV/CASSINI I/CALETTA/CALETTO I
0 50,61 0 37,61 1
5 5
Aage Lauritzen MØGELHØJGÅRDS ARMAGEDDON
2004/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/CARMEN/CALYPSO II
0 48,12 0 38,08 1
6 6
Jesper Meyenburg COSTA
2003/HO/CARANO/H-CORELL B/COR DE LA BRYÈRE
0 49,97 0 39,07 1
7 7
Daniel Byskov Bille VERA.S.G.
2002/KW/CREOOL/MAAIKE/VOLTAIRE
0 45,40 0 40,85 1
8 8
Helle Foged FOXY QUATTRO
2003/OLD/QUATTRO B/GOLDIKA/GANYMED
0 44,90 0 41,85 1
9 9
Simon Yde ASTRALE
2000/DV/ASTON/HAWAII/BLUE HORS AGENT
0 49,87 0 42,06 1
10 10
Charlotte Schreiber BØGELYS CONETT
2004/LU/BØGELYS CAMARO/BØGELYS ROSETT/CONTINUE
0 50,09 0 43,19 1
11 11
Sabine Korfitz Christensen RAMBO
2001/DR///
0 47,89 0 44,27 1
Charlotte Schreiber LANDROVER
2002/OS/LANDGOLD/AMG CATCH RACE/
0 51,23 0 45,69 1
Sabine Korfitz Christensen CONVERSUS
2004/HO/CHAMBERTIN/ORCHIDEE 33/LAVALETTO
0 50,67 0 46,54 1
Michael Dyhrberg Højgård PRIMULA VRÅ
2002/AH/DONCASTER AA/PIROUETTE VRÅ/PRIMUS AA
5 59,26 0 46,54
Simon Yde CASPER
2002/HO/CHALAN/NORA IX/CALIDO I
0 51,66 0 47,71 1
Linda Nissen VALENTINO
2001/DV/LINARO/CAPRIFOLIA/CAPITOL I
0 49,31 4 36,22
Helle Foged HESTELØKKENS CAPELLA
2003/DV/CAJUS/WIRGINIA/WORLD RECORD XX (USA)
0 42,02 4 40,67
Aage Lauritzen VITA VENTURA
2002/KW/MATTERHORN/LEURANJA/ULFT
0 46,28 4 40,81
Mette Jensen MAYWIND LAFREJA
2004/DV/SOLOS LANDWIND/LADY MIRO TÅGERUP/MIDT-WEST IBI-LIGHT
0 48,02 8 42,10
Mirjam Christensen LUXUS DELIGHT
2000/DR///
0 41,88
Kenni Holst DALVANGS CASPER
2001/LH///
4 45,61
Jacob Lauridsen LE-CASI
2003/DV/LEENDERT/LADY CASIA/CASINO
4 45,67
Karina Kristensen STALD K.H.'S CHANTAL
2001/DV/CARANO/JANNI/RATIO
4 47,47
jakob freund QVISTORF CALIGULA
2002/DV/Bøgelys Camaro/Quistorff Caddie/Cannon Row Xx
4 48,90
Mie Sveigaard-iversen ØSTERGÅRDS CHAUSETTE
1996/DV/RITTERSTERN/MAJ/FAIGTHER
4 49,63
Anne Mette N. Kristensen LEMONE
2004/DV/LEANDRO/FINEL/LABAN
4 51,92
Sabine Korfitz Christensen WINGS
2003/KW/NO LIMIT/LIANDE T/EDISON
4 52,65
Jørgen Jensen EGANO V'T PLUTONIA HOF
2004/BWP/NABAB DE REVE/GRAEFIN/ROTARY
4 54,24
Jørgen Jensen CASSIDY
2001/DV/CAJUS/CHILLI/ULFT
4 54,93
Fritz Sandfeld FRANSISCO
2004/DV/FRIDERICUS REX/RUBIN/ROSSI XX
4 58,00
Stine Jensen CORLETTO I
2001/HO/CORRADO I/DAISY IV/CALETTO I
6 63,73
Mie Sveigaard-iversen SALET
1999/KW/ATHLETICO/NOTRE MARIE/LUX Z
7 68,95
Nina Schmølz SCHAKIRA GØGHOLM
2002/LH///
8 43,14
Rikke Hjort Lomholt SIMPLY GOOD
1995/DR/Silvio I/Raffaela/Goldstern
8 51,04
Maria Kjær-Mikkelsen LEXINGTON
2003/DS/LESOTHO/ASTORIA/ASTOR
8 51,38
Henriette Holm LANDLYST CARA
2003/DV/CRELIDO/CASTELLA/CASTRO
8 54,10
Michael Bendorff LACOTTE
2004/DV/LOUVRE S/NACOTTE FRYD/RACOT
12 54,78
Simon Yde CÉKENZO I
2002/DV/CASIR ASK/PERNILLE/BLUE HORS AGENT
22 97,64
Kenni Holst ZEMAJA
2004/KW/GENTLEMAN/LARONA/BELFALAS XX
26 81,15
Winnie Ravnholt Ovesen UNIQUE DES MALAIS
1999/DV/USKUDAR DES MALAIS/LA VIVRE/WOERNITZ
Disk.