aug
2009
Fra 07-08-2009 til 09-08-2009
  • Spring
  • Hest

Kongeå Rideklubs distriktstævne

Stævnenummer
Prop00015208
Dato for resultat d. 20-04-2012
Resultatbehandling færdig
Kongeå Rideklub (Distrikt D09)
Jedstedvej 41
6771 Gredstedbro

Kontakt inden stævnet



Officials

Banedesigner
Brian Jul Sneistrup, Brian Jul Sneistrup
Tilbage til klasseoversigt

6. SLA H (C)

Spring: LA2** Springning Heste (120 cm) B4 (SVH 2)

Opdateret: 20-04-2012
Antal starter:
46
Antal placeringer:
11
Dotering:
1: 250 DKK 2: 200 DKK 3: 150 DKK 4: 100 DKK
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Allan Blomgreen ALERA
2002/DV/Casir Ask/Victoria/Goldfinger
0 49,65 0 28,19 1
1 1
Sabine Korfitz Christensen RAMBO
2001/DR///
0 55,60 0 29,80 1
2 2
Stephanie Korfitz Christensen ISABELLA HØJRIMMEN
1991/DV/ØXENHOLM PIONEER/TANZI/ATLANTIC
0 58,38 0 30,62 1
3 3
Simon Yde VIANCE
2002/KW/MATTERHORN/RYKJE/C-INDOCTRO
0 55,02 0 31,40 1
4 4
Espen Christian Espensen TAARUPGAARDS SOLO
2003/DV/SOLOS LANDTINUS/MADONNA/MAY SHERIF
0 55,80 0 32,30 1
5 5
Helle Foged FOXY QUATTRO
2003/OLD/QUATTRO B/GOLDIKA/GANYMED
0 52,81 0 35,06 1
6 6
Sabine Korfitz Christensen CONVERSUS
2004/HO/CHAMBERTIN/ORCHIDEE 33/LAVALETTO
0 61,50 0 37,01 1
8 8
Karin Reinholt Madsen LORENZO ASK
2003/DV/LAMBRUSCO ASK/CORONADI M./CORONADO
0 62,00 0 41,63 1
9 9
Thomas Uhler SØNDERVANGS ARMSTRONG
2003/DV/Askari/Søndervangs Manilla/Cassini Ii
0 54,69 4 31,48
10 10
Jacob Lauridsen THEEROOS
2000/KW/CORLANDO/JASMIJN/ATHLET Z
0 49,14 4 34,07
11 11
Charlotte Schreiber LANDROVER
2002/OS/LANDGOLD/AMG CATCH RACE/
0 56,11 4 35,74
12 12
Jesper Meyenburg CADEAU
2004/DV/EQUEST CARNUTE/IMMERDOR/NIMMERDOR
0 57,03 4 37,00
Christina Andersen TAKILA HØJGÅRD
2003/HO/CHELLO I/NIKITA HØJGÅRD/CARPACCIO
0 56,46 4 41,54
Lajla Ry Olsen JAM JAM B
1998/HO/JULIO MARINER XX (GB)/DECORA/COR DE LA BRYÈRE
0 52,46 8 31,81
Jørgen Jensen CASSIDY
2001/DV/CAJUS/CHILLI/ULFT
0 56,50 8 35,68
Kristine Licht ROSELUNDENS ABU
2002/DV/ABDULLAH/PARIKA/RICO
0 48,06 12 33,56
Aage Lauritzen MØGELHØJGÅRDS ARMAGEDDON
2004/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/CARMEN/CALYPSO II
0 50,50 12 34,90
Fritz Sandfeld CASANOVA
2003/HO/CASH AND CARRY/LOSITA/CORONADO
0 61,10 13 56,76
Kenni Holst DALVANGS CASPER
2001/LH///
0 54,40 19 63,34
Nicole Desiree Knudsen PETER
1997/DR/Gran Corrado/Dasja/Naturel
4 50,00
Simon Yde KIMBERLY
1998/OLD/CONTINUE/KYRENIA/USSURI XX (GDR)
4 51,52
Stine Jensen CORLETTO I
2001/HO/CORRADO I/DAISY IV/CALETTO I
4 53,33
Thomas Uhler CHINCHANA
2003/WP/CORDOBES I/POCAHONTAS/PLUSPUNKT
4 53,52
jakob freund QVISTORF CALIGULA
2002/DV/Bøgelys Camaro/Quistorff Caddie/Cannon Row Xx
4 54,03
Sanne Lindeman Lauritsen CHINA LAST-ONE
2002/DV/ASTON/CHINA LITTLE-ONE/PAKT
4 54,50
Sascha Marchner Eriksen CYPRUS-C
2002/BWP/ORLANDO/UTOPIA/PRINCE DE REVEL
4 54,94
Fritz Sandfeld NEW YORK
2003/HO/NEWTON/CAPRICE VI/CALVADOS II
4 55,75
Mie Sveigaard-iversen ØSTERGÅRDS CHAUSETTE
1996/DV/RITTERSTERN/MAJ/FAIGTHER
4 56,53
Simon Yde ASTRALE
2000/DV/ASTON/HAWAII/BLUE HORS AGENT
4 56,78
Sabine Korfitz Christensen PRIMEUR
1997/DR/Animo/Winia/Joost
4 58,36
Michael Dyhrberg Højgård PRIMULA VRÅ
2002/AH/DONCASTER AA/PIROUETTE VRÅ/PRIMUS AA
6 66,06
Marianne Eis MAGIC DANCER
2001/DV/CHURCHILL/WIKI/WOERNITZ
8 45,72
Helle Foged HESTELØKKENS CAPELLA
2003/DV/CAJUS/WIRGINIA/WORLD RECORD XX (USA)
8 51,50
Iben Salling Syrik ELEGANTE VAN DE WARANDE
2004/BWP/PARCO/VIOLET/CLINTON
8 54,05
Rikke Jepsen BØGELYS LAQUITA
2002/DV/LORENTIN II/BØGELYS LINA/LUCKY LIGHT
8 54,50
Kirsa Povlsen LUIS
2002/BB/LEVISTO/LATORIA/LESOTHO
8 56,99
Fritz Sandfeld ROYAL ZETTA
2001/HO/ACORADO I/ARLINE/FASOLT
8 60,50
Jesper Meyenburg COSTA
2003/HO/CARANO/H-CORELL B/COR DE LA BRYÈRE
8 61,37
Karina Kristensen STALD K.H.'S CHANTAL
2001/DV/CARANO/JANNI/RATIO
12 53,40
Aage Lauritzen VITA VENTURA
2002/KW/MATTERHORN/LEURANJA/ULFT
12 55,62
Helle Møller KING LOUIE
2001/HN/ROMANTIC STAR/LETTA/LAMENTO
12 57,09
Henriette Holm LANDLYST CARA
2003/DV/CRELIDO/CASTELLA/CASTRO
16 55,40
Nina Schmølz SCHAKIRA GØGHOLM
2002/LH///
20 76,80
Jørgen Jensen EGANO V'T PLUTONIA HOF
2004/BWP/NABAB DE REVE/GRAEFIN/ROTARY
24 106,42
Mirjam Christensen LUXUS DELIGHT
2000/DR///
Disk.
Mette Jensen MAYWIND LAFREJA
2004/DV/SOLOS LANDWIND/LADY MIRO TÅGERUP/MIDT-WEST IBI-LIGHT
Disk.