aug
2009
Fra 07-08-2009 til 09-08-2009
  • Spring
  • Hest

Kongeå Rideklubs distriktstævne

Stævnenummer
Prop00015208
Dato for resultat d. 20-04-2012
Resultatbehandling færdig
Kongeå Rideklub (Distrikt D09)
Jedstedvej 41
6771 Gredstedbro

Kontakt inden stævnet



Officials

Banedesigner
Brian Jul Sneistrup, Brian Jul Sneistrup
Tilbage til klasseoversigt

7. SLA H (C)

Spring: LA2** Springning Heste (120 cm) B4 (SVH 2)

Opdateret: 20-04-2012
Antal starter:
37
Antal placeringer:
11
Dotering:
1: 200 DKK 2: 175 DKK 3: 125 DKK 4: 100 DKK
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Camilla Knudsen MIRANDA
1995/DV/Ladoga/Askepot/Alibi
0 60,41 0 31,48 1
1 1
Janni Ridder SALLY
2001/HN/SALIERI/DORNROESCHEN/DON JUAN
0 59,85 0 33,74 1
2 2
Espen Christian Espensen TAARUPGAARDS SOLO
2003/DV/SOLOS LANDTINUS/MADONNA/MAY SHERIF
0 54,55 0 34,64 1
3 3
Jesper Meyenburg COCO CHANELL S
2004/DV/CASSINI I/CALETTA/CALETTO I
0 57,50 0 35,21 1
4 4
Christel Ridder CAPICE
2001/HO/CARDINO/BIJOU/BENEDICTUS
0 54,23 0 35,24 1
5 5
Jesper Meyenburg CADEAU
2004/DV/EQUEST CARNUTE/IMMERDOR/NIMMERDOR
0 57,53 0 35,32 1
6 6
Iben Salling Syrik WHIN WHIN
2003/KW/CHIN CHIN/RETTINA/WOLFGANG
0 60,54 0 36,14 1
7 7
Camilla Knudsen CARACTER
2002/DV/COME BACK II/LATINA/LATINO
0 61,56 0 36,64 1
8 8
Karin Reinholt Madsen LORENZO ASK
2003/DV/LAMBRUSCO ASK/CORONADI M./CORONADO
0 60,74 0 42,35 1
9 9
Rene Fredslund BECKHAM RØNTVED
2002/LU/STALD CALLES BROR BALLY/KAYLEIGH/
0 56,39 0 58,54 1
10 10
Rikke Lund Joensen LADY ALETTE
1993/DR/Casimir/Zarate/Vesins
0 58,50 4 31,38
11 11
Maria Klintø Laursen FABIAN
1992/LU///
0 47,28 4 34,08
Mette Vonsild CYRANO V
2003/DV/CARANO/AMETYST/FANAL PRYDSHOLM
0 56,50 4 34,21
Christina Andersen TAKILA HØJGÅRD
2003/HO/CHELLO I/NIKITA HØJGÅRD/CARPACCIO
0 54,40 4 36,24
Sascha Marchner Eriksen CYPRUS-C
2002/BWP/ORLANDO/UTOPIA/PRINCE DE REVEL
0 55,44 4 36,40
Thomas Uhler SØNDERVANGS ARMSTRONG
2003/DV/Askari/Søndervangs Manilla/Cassini Ii
0 53,15
Mette Vonsild JARI
1999/DR///
4 49,20
Sascha Nygård Lorenzen LAVENDEL
2001/DV/SOLOS LANDTINUS/RAISA/RAFFAELLI Z
4 51,40
Anja Schmidt CARMEN
2004/DV/CAJUS/LATINA/SOLOS LANDTINUS
4 57,34
Thomas Uhler CHINCHANA
2003/WP/CORDOBES I/POCAHONTAS/PLUSPUNKT
4 60,30
Sasha Ø. Jakobsen LACOR
2000/DR/Larry/Bandilla'S Dream/Baron
7 72,96
Hanne Nielsen CALLIANO HØJRIS
2001/DV/CARANO/ROSE-ANN HØJRIS/ROSSI XX
8 54,55
Nanna Loft Jensen BJERREGAARDEN'S BOTANIQUIE
2000/LU/STALD CALLES BROR BALLY/BJERREGAARDEN'S ROMANIQUIE/RESIDENT
8 55,24
Fritz Sandfeld NEW YORK
2003/HO/NEWTON/CAPRICE VI/CALVADOS II
8 55,48
Fritz Sandfeld CASANOVA
2003/HO/CASH AND CARRY/LOSITA/CORONADO
8 57,89
Rene Fredslund CARATSI
2002/DV/CARANO/VALENSIA/ASTAIRE
10 68,59
Lola Jensen smed CAJA SEM
2003/DV/CAJUS/CADEAU SEM/CHARMEUR
11 72,52
Freja Johansen VITAL SPARK NT
2002/KW/NASSAU/HEPPY/LINARDS X
12 58,25
Anne Mette N. Kristensen CATUNA
1999/DV/Cajus/Finel/Laban
12 74,31
Lykke Varming Lauritsen JESSIE ASK
2003/DV/LAMBRUSCO ASK/JANET ASK/CORNETTO
13 64,87
Maria Kjær-Mikkelsen LEXINGTON
2003/DS/LESOTHO/ASTORIA/ASTOR
13 65,10
Iben Salling Syrik ELEGANTE VAN DE WARANDE
2004/BWP/PARCO/VIOLET/CLINTON
16 55,17
Nicole Desiree Knudsen PETER
1997/DR/Gran Corrado/Dasja/Naturel
20 77,75
Helle Møller KING LOUIE
2001/HN/ROMANTIC STAR/LETTA/LAMENTO
Disk.
Rikke Davidsen DOMINANT
1999/DV/Mosegårdens Dilight/Domen/Atlantic
Disk.
Trine Andersen ROSALIE
2000/HN/REGAZZONI/GRACIA/GRAF LANDAU
Disk.
Lykke Varming Lauritsen MAJCO' STORM (MAJCOSIRJAMES)
1992/LU/Thunder Boy/Jasmin/Jahanir Ox
Disk.