maj
2009
Fra 30-05-2009 til 01-06-2009
  • Dressur
  • Hest

Kolding Rideklub - DRF mesterskab for junior og youngrider (B)

Stævnenummer
Prop00015250
Dato for resultat d. 28-10-2011
Resultatbehandling færdig
Kolding Rideklub (Distrikt D10)
Bramdrupskovvej 40 A
6000 Kolding

Kontakt inden stævnet



Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

6. DMB3A09H (B)

Dressur: MB3-A Heste (SVH 3)

Opdateret: 28-10-2011
Antal starter:
24
Antal placeringer:
6
Dotering:
1: 1000 DKK 2: 800 DKK 3: 600 DKK 4: 500 DKK 5: 400 DKK
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Maria Anita Andersen LUX STENSVANG
2002/DV/LOBSTER/VERONA STENSVANG/DIAMOND
70,08
1 1
Merete Munk Jensen JAP.S DAVIGNA-HOHEN
2001/HN/DAVIGNON I/HELEN/HOHENSTEIN E.H.
67,92
2 2
Jim Rasmussen HANDSOME
2001/DV/BLUE HORS HERTUG/SAVAGE ROSE/SCHWEDENGRUSS
67,5
3 3
Jim Rasmussen BROHOLM'S TWILIGHT
2001/DV/MIDT-WEST IBI-LIGHT/KÆRSGAARD'S SOLINE/SOREL
67,33
4 4
Sabine Natalia Petersen UNION'S BIG BEN
1998/OL/UNION JACK/QUICK SPUDALSHØJ/DIPLOMAT
65,42
5 5
Mette Hviid Schultz HESLEGÅRD'S PARANO
1997/DV/Heslegård'S Louis/Heinsgårdens Parina/Frühling
65,08
6 6
Dorte Brüggert DONNA TEK
2000/DV/Blue Hors Don Schufro/Rea Tek/Blue Hors Romancier
64,83
Annemette Clausen SAMARDZIE
1999/KW/FERRO/ISIS/ROSSINI
64,33
Lisbeth Jespersen SANDBÆKS ROYAL
1999/DV/Royal Diamond/Ramona/Rambo
63,5
Finn Kryhlmand Hansen DON JUAN HØJRIS
2003/DV/BLUE HORS DON SCHUFRO/ROHTANA HØJRIS/ROHDIAMANT
63,5
Nana Berg Christensen VESTERMARKENS RUBIN
2000/DV/BLUE HORS HERTUG/VESTERMARKENS SILA/LOBSTER
63,25
Karina Østergaard Petersen BJERGLUNDS LEIROY
2000/HO/LIMBUS/KARISSA/MYTENS XX (USA)
63
Anne Bach FIGHTZO
1993/DV/Calzone/Hefaight/Faigther
62,58
Anna Zibrandtsen D' AMIRO
1997/OS/De Niro/Gusina/Grundstein
62,5
tina knudsen LINDEGÅRDENS LEONARDO
2003/DV/BØGEGÅRDENS LANTANO/COPYLIGHT/CASTRO
62,5
Stinne Ravn Greisen A-CROSS
2000/DV/AKINOS/ALE-CARTE/RAGTIME
62,33
Kathrine Milling Jessen SPIDER MANN
1999/DV/BLUE HORS CAVAN/ELLIPSE/DIAMOND
61,42
Finn Kryhlmand Hansen SOLOS LANDLORD
2001/DV/SOLOS LANDTINUS/SOLOS LAVENDEL/LORD CANTUS
61,42
Pia Lykke Espesen NØDDEBO'S COPPERFIELD
2001/DV/TRAUMDEUTER/SAMANTHA NØDDEBO/SYLVESTER
61,33
Lisbet Walsted Jørgensen REGITZE
2000/DR/Regazzoni/Dajana/Davignon
60,83
Gitte Deutschbein ROMA
2001/DV/BLUE HORS ROMANCIER/FILOU/ELMEGÅRDENS FIGHT
60,17
Louise Hahn Bjørnsen AGERSBØLS HERA
2001/DV/MATADOR/PALLAS ATHENE/GEFION
60,17
Mie M. Wærens PICADOR - SLOT
2001/DV/BLUE HORS HERTUG/PISTACIE/BLUE HORS AGENT
60,08
Kathrine Malec Melby TAROS LINDHOLT
1999/DV/A-Dur/Toronto/Windhuk
59,5