okt
2009
Fra 24-10-2009 til 25-10-2009
  • Spring
  • Hest/Pony

Aagerupgård Sportsrideklub, Jørgen Grimbühler 25 års Jubilæumsstævne.

Stævnenummer
Prop00015455
Dato for resultat d. 20-04-2012
Resultatbehandling færdig
Aagerupvej 89
4390 Vipperød

Kontakt inden stævnet



Officials

Banedesigner
Kaj Ove Rasmussen
Tilbage til klasseoversigt

12. SLA P (C)

Spring: LA2** Springning Ponyer (100/90/80 cm) A (SVH 2)

Opdateret: 20-04-2012
Antal starter:
47
Antal placeringer:
12
Dotering:
1: 1000 DKK 2: 800 DKK 3: 600 DKK 4: 400 DKK 5: 200 DKK
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Marc Christensen MIDNIGHT DANCER
1994/WF/ANJERSHOF ROCKY/POLLY'S HOEVE LIAN/GREDINGTON VICEROY
0 49,61 1
1 1
Rikke Louise Kjær Knudsen KISSBA
1994/LH///
0 49,86 1
2 2
Simone Bardrum LOUIS WALSH
1999/IRH///
0 53,11 1
3 3
Emile Louis Hartmann SOLVANGGÅRDS CASPER
1997/SP/MANITU N./TASMILA/SHETAN (TOPOLCIANKY)
0 53,67 1
4 4
Martha Søgård Hansen MERRY MUSIC
2000/DR///
0 55,24 1
5 5
Amanda Wagner Viekær Jensen LOTTE
2000/KNH///
0 55,51 1
6 6
Simone Bardrum GLEN LOCH
1999/DR///
0 55,98 1
7 7
Mathilde Christophersen Ravn OLYMPIC
1996/DR///
0 56,09 1
8 8
Sebastian Olesen MARCO CHARFILO
1998/PI/Patriot/Kiki/
0 57,92 1
9 9
Laura Skøtt ARD CHUAN SPECIAL
1994/DR///
0 58,70 1
10 10
Rikke Louise Kjær Knudsen LANGMARKSGAARDS APOLLON
1998/NF/MONDAY'S MOSCAN/ESKEHØJGAARDS NYNNE NANANDA/ESKEHØJGAARDS ALI
0 58,89 1
11 11
Jessica Toelstang SKOUSBOE MEADOW
1995/CO/FREDERIKSMINDE MANDY BOY/FREDERIKSMINDE MELLOW/HAMLET OF OAKLEIGH
0 59,63 1
12 12
Anne Andersen TOP ROBIN 2
1997/DR/Willoway Topic/Queenie/Rikkie
0 59,69 1
Emma Cathrine Rud Egelund VESTERGAARDS QUICK STEP
2000/DR///
0 64,12 1
Julie Lund Terkelsen PONNIE
1996/DR///
0 64,17 1
Simone Bardrum BLOKLAND'S HOEVE'S VITA NOVA
2002/WF/VITA NOVA'S GOLDEN BORIS/BLOKLAND'S HOEVE'S ASTRID/COELENHAGES LET 'S BE THE BEST
0 66,89 1
Karoline Bertelsen Rønje INDRA
1996/BL///
0 68,04 1
Melissa Fobian WISKA
1996/DR///
0 68,81 1
Emile Louis Hartmann DAKAR BÆKBO
1996/DR///
0 70,52 1
Karl August Grønvaldt BAKKEGAARDENS L' AMOUR
1996/WE/Møllegaards Sputnik/Bohemo Daisy/Chirk Fulmar
4 50,99
Karl August Grønvaldt SKELBÆK'S LOTUS LEONARDO
1996/KN/NORKRONS LOTUS/FRISKO/
4 52,68
Cecilie Qwist Mortensen GRIBSVAD GUFFI
2003/WE/PARCYBEDW BOY GEORGE/GRIBSVADS LADY-LOOK/SYNOD GROUSE
4 59,84
Michelle Tiedebøhl CIRKELINE
1998/DR///
4 60,77
Marie Juul BLONDY BOY
1998/IRH///
4 62,13
Anne Andersen VERDI
1993/WF/SILVERTOP'S RICCO/RAVELLE/OAKLEY (C) BUBBLING ON
4 62,32
Silja K. Kærgaard MISTYS DREAM
1996/DR///
4 65,41
Karoline Bertelsen Rønje DONNA VAN STEVENSHOF
1999/DR/Top- Nantino/Bonnie/
4 65,94
Cecilie Reim SAKSKÆRS COMET II
2001/DR///
4 68,14
Tanja Rasmussen GRIBVADS LEADING SILVER
1998/WE/TALON TORETH/DORTHEALYST LEADING LADY/TREFAES DON
4 71,30
Cecilie Qwist Mortensen WEST SIDE PRIDE POET
1992/WE/PAL OX/MØLLEGAARDS GALAXY/TWYFORD SIGNAL
4 75,92
Frederikke Olsen SANNEBO'S CARREAS
2004/LU/TAI CALIDO/LILLEVANGS COLUMBINE/CONVERSANO PUSZTA 6-3
4 77,47
Laura Thomsen TEXAS HONEY-MOON
1995/CO/GRANGE SURF SPARROW/ENGHØJS HONEY-CATE/ØXENHOLM MARKBOOK
4 80,86
Mikkel Aagaard Rasmussen GOLDEN LADY
1996/NR/UNIVERSEL/JUDITH VAN DE SIKKEDEL/MAHRANI OF FAIRFIELD OX
8 64,53
Phillip Stjernekilde PEGGY
1998/BL///
8 66,83
Marc Christensen GALWAY CLIFF
1996/DR///
8 68,41
Mikka Lund GRIBSVADS LABAN
2004/WE/PARCYBEDW BOY GEORGE/GRIBSVADS LADY LOOK II/TALON TORETH
8 70,65
Rikke Gyldensted Edvardsen NICOLE
1997/NF/Pancho Af Højen/Ninna/Stafford Hat Band
8 73,33
Laura Thomsen DEVIL
2001/NHS///
12 72,33
Nanna Dorthea Christensen DONJA
2000/DR///
17 103,84
Amalie Rosenstand SIGERSHOLMGÅRDS JEUNESS
1999/WE/BACKERSDAL'S GASTON/LYNGVEJENS NINKA/MØLLEGÅRDS SINALCO
18 105,36
Malou Brogaard ELMHOLTS HONNET
2000/NF/PEDRO/ELMHOLTS FINESSE/PALLE
23 93,18
Malou Brogaard CATCH ME DK
2000/DR///
Disk.
Nicole Strøyer NYHOLMS SINATRA
2000/SP/ANTARIO N/MØLLEDALS ROSSI/BOLERO
Disk.
Nadja May Hartvigsen IRISH CHILI
1997/DR///
Disk.
Caroline Lebech Petersen FABIAN
2000/DR///
Disk.
Nina Weinreich TIPI
1998/DR///
Disk.
Mie Bjerg YABADOO
1999/PA/TRIGGER/MERCI OX/ZIAAM OX
Opg.