okt
2009
Fra 24-10-2009 til 25-10-2009
  • Spring
  • Hest/Pony

Aagerupgård Sportsrideklub, Jørgen Grimbühler 25 års Jubilæumsstævne.

Stævnenummer
Prop00015455
Dato for resultat d. 20-04-2012
Resultatbehandling færdig
Aagerupvej 89
4390 Vipperød

Kontakt inden stævnet



Officials

Banedesigner
Kaj Ove Rasmussen
Tilbage til klasseoversigt

15. SMB P (C)

Spring: MB2** Springning Ponyer (110/100/90 cm) B3 (SVH 3)

Opdateret: 20-04-2012
Antal starter:
25
Antal placeringer:
7
Dotering:
1: 500 DKK 2: 400 DKK 3: 300 DKK 4: 200 DKK 5: 150 DKK
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Marc Christensen MIDNIGHT DANCER
1994/WF/ANJERSHOF ROCKY/POLLY'S HOEVE LIAN/GREDINGTON VICEROY
0 48,59 0 28,48 1
1 1
Laura Holck IVANHOE IV
1991/NF/HØJMARKENS IKAROS/ZONETTE II/KASTOR
0 54,13 0 29,36 1
2 2
Anne Andersen TOP ROBIN 2
1997/DR/Willoway Topic/Queenie/Rikkie
0 51,56 0 30,16 1
3 3
Ida Virklund POLSBURY PAJERO
1996/DR/Marlino/Polsbury Pimpernel/Valentino
0 54,91 0 33,87 1
4 4
Marie Juul BLONDY BOY
1998/IRH///
0 50,63 0 35,22 1
5 5
Laura Thomsen DEVIL
2001/NHS///
0 57,38 0 37,89 1
6 6
Laura Holck SEAPATRICK TOTAL ECLIPSE
2002/BL///
0 58,08 0 39,21 1
7 7
Mathilde Christophersen Ravn OLYMPIC
1996/DR///
0 53,47 4 29,43 1
Karl August Grønvaldt SKELBÆK'S LOTUS LEONARDO
1996/KN/NORKRONS LOTUS/FRISKO/
0 53,68 4 38,90 1
Jessica Toelstang SKOUSBOE MEADOW
1995/CO/FREDERIKSMINDE MANDY BOY/FREDERIKSMINDE MELLOW/HAMLET OF OAKLEIGH
0 53,99 4 39,82 1
Laura Skøtt ARD CHUAN SPECIAL
1994/DR///
0 52,93 4 45,70 1
Karoline Bertelsen Rønje DONNA VAN STEVENSHOF
1999/DR/Top- Nantino/Bonnie/
0 51,21 8 34,14 1
Emile Louis Hartmann SOLVANGGÅRDS CASPER
1997/SP/MANITU N./TASMILA/SHETAN (TOPOLCIANKY)
0 51,29 8 34,62 1
Melissa Fobian WISKA
1996/DR///
0 55,73 1
Julie Lund Terkelsen PONNIE
1996/DR///
4 52,77
Sebastian Olesen MARCO CHARFILO
1998/PI/Patriot/Kiki/
4 53,06
Amanda Wagner Viekær Jensen LOTTE
2000/KNH///
4 53,48
Laura Thomsen TEXAS HONEY-MOON
1995/CO/GRANGE SURF SPARROW/ENGHØJS HONEY-CATE/ØXENHOLM MARKBOOK
4 53,66
Rikke Louise Kjær Knudsen LANGMARKSGAARDS APOLLON
1998/NF/MONDAY'S MOSCAN/ESKEHØJGAARDS NYNNE NANANDA/ESKEHØJGAARDS ALI
4 54,89
Karoline Bertelsen Rønje INDRA
1996/BL///
4 55,74
Marc Christensen GALWAY CLIFF
1996/DR///
6 68,83
Karl August Grønvaldt BAKKEGAARDENS L' AMOUR
1996/WE/Møllegaards Sputnik/Bohemo Daisy/Chirk Fulmar
8 49,59
Rikke Louise Kjær Knudsen KISSBA
1994/LH///
10 69,63
Michelle Tiedebøhl CIRKELINE
1998/DR///
11 70,20
Nanna Dorthea Christensen DONJA
2000/DR///
21 78,21