aug
2009
Fra 21-08-2009 til 23-08-2009
  • Dressur
  • Hest

Ballerup Rideklubs - DRF Championater og Distriktsmest.

Stævnenummer
Prop00015597
Dato for resultat d. 28-10-2011
Resultatbehandling færdig
Ballerup Rideklub (Distrikt D01)
Kildesvinget 16 16
2750 Ballerup

Kontakt inden stævnet



Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

4. DLA2A09H (C)

Dressur: LA2-A Heste (SVH 1)

Opdateret: 28-10-2011
Antal starter:
28
Antal placeringer:
7
Dotering:
1: 500 DKK 2: 400 DKK 3: 300 DKK 4: 225 DKK 5: 225 DKK
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Malene Sonne BYSTEDS ZEUS
2002/DV/WELTJUNGE/BYSTEDS BLANKA/LORBAS
71,38
1 1
Bo Thomas Høstrup DOOBIE JOY
2000/DV/Don Primero/Abigirl/Limebrand
71,03
2 2
Nils Weide Haagensen RUBICON
2004/WP/ROH MAGIC/RÖSCHEN/RITTERORDEN
69,66
3 3
Maria Falkner Hansen MOCCA
2001/DV/MILAN/CARMEN/CALZONE
68,97
4 4
Marie Rune GEDEVASEGAARDS VAN DANGO
2004/DV/ZARDIN FIRFOD/VIGGA TOFTEBJERG/RACOT
68,62
5 5
Anne Kathrine Høgsberg Nielsen SKJOLDSGAARD HIPPO-VO
2004/DV/HIS HIGHNESS/SESSAN/SCHWADRONEUR
68,28
6 6
Sebrina Schlott Christiansen WHITNEY
2002/DV/KAISER WILHELM/RASCHA/RACING ACE XX
67,24
7 7
Stine Juul Lyngsø FLYING CONSUELA
2004/LU/CONSUL/CANTIA K (FLYING GINI)/COME BACK II
66,9
Stine Juul Lyngsø DEPECHE
2004/OLD/DE NIRO/LANDFEE/CORONADO
66,55
Michala Fagerlind AMAJA FIRFOD
2003/DV/ZARDIN FIRFOD/AZOBÉ FIRFOD/SCHWADRONEUR
65,86
Julie Lacoppidan BONA'S FAIR-FIONA
2002/DV/HESLEGÅRD'S RUBIN/MAY FAIR/MAY SHERIF
65,86
Iben Kiertner PAY BACK
2001/TR/INDUC/PAY DAY/KENNEDY
65,86
Sussi Hjorth NØDDEBOGÅRDSROC HE (DON ROCHET)
2002/DV/BLUE HORS DON SCHUFRO/ROHMANCE/ROHDIAMANT
65,86
Michala Stampe INA
2000/DV/LANCIANO/ISABEL/FAIGTHER
65,17
Sanne Kersø IBENHOLT FIRFOD
2004/ZP/ZARDIN FIRFOD/IPANIMA FIRFOD/HESLEGÅRD'S CAMERLENGO
64,48
Mette Als Horn FALCO
2003/DR///
64,14
Heike Jensen LAREDO'S FYRSTE
2004/DV/FÜRST HEINRICH/FAIRYTALE/FRIEDENSFÜRST
63,1
Nadja Aaboe Sloth WHITHNEY MÅRSØ
2004/DV/LOUDINI/NICOLL/PARCO XX (GB)
62,76
Heike Jensen LAREDO'S FARINELLI
2004/DV/FÜRST HEINRICH/MICHELLINA/MICHELLINO
61,72
Laura Møller-Nielsen SQUAREDANCER
2003/DV/LORAN/SANS LE SOU/TEMPLE WIND XX
61,72
Michele Juul Brorsen Hansen EGELY'S COCONUT
2002/DV/SOLOS CAREX/CAROLINA KOLLEKILDE/RAIMONDO
61,38
Pernille Karlsen DALGAARD'S DEBI
2003/DV/DEPARDIEU/AKITHA/AKATSCHI
61,03
Bente Nielsen OCTOPUSSY
1994/DR/Epilot/Fundine/Zeoliet
61,03
Mira Skadegård Thorsen GINNIE
1997/DR/Partout/Gucci/Arogno
60,69
Lotte Tvegaard PARK AVENUE
2003/LU/DE NIRO/PETIFLEUR/SCHWADRONEUR
60
Rikke Marianne Kildeberg PRÆSTEGÅRDENS PRUNUS
2000/DV/Temple Wind Xx/Præstegaardens Sarah/Aleksander
59,66
Christina Steenbeck HYGUM'S BENTLEY
2001/DV/BERNSTEIN/DONNA SIBELLA/SPLITAU
58,62
Sara Farvin Henriksen FLYING BEE-BOB
2003/HO/LASINO/L-CHIWA/CONTENDER
58,62