mar
2009
Fra 28-03-2009 til 29-03-2009
  • Dressur
  • Hest/Pony

Kongelundens Rideklub - Forårsdressur i Kongelunden

Stævnenummer
Prop00015655
Dato for resultat d. 28-10-2011
Resultatbehandling færdig
Kongelundens Rideklub (Distrikt D01)
Tømmerupvej 276
2791 Dragør

Kontakt inden stævnet



Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

2. DLA2A09H (C)

Dressur: LA2-A Heste (SVH 1)

Opdateret: 28-10-2011
Antal starter:
32
Antal placeringer:
8
Dotering:
1: 225 DKK 2: 200 DKK 3: 180 DKK 4: 180 DKK 5: 180 DKK
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Line Hermann Hass HESLEGÅRD'S ROLEX
2003/DV/HESLEGÅRD'S RUBIN/HESLEGÅRD'S LUNA/HESLEGÅRD'S LOUIS
69,66
1 1
Anja Dandanell Johansen KRISTIANSMINDES DENVER
2000/DV/HESLEGÅRD'S LOUIS/DONEJZA/HERBSTSTURM
68,97
2 2
Jeanette Helmer BRANDTOFTES CALOC
1996/DV/HESLEGÅRD'S CAMERLENGO/ELVIRA/LOCARNO
68,28
3 3
Camilla Qvistgaard KANCÚN
2001/TR/TUAREG/KAMINJA/AROGNO
67,59
4 4
Bodil Trampe Jarløv CAPO KNIGHT (CAPO)
2003/DV/CRELIDO/ALINA/AKINOS
66,9
5 5
Hans Hansen CANAIMA
2003/DV/AKRIBORI/LA LUNA/DIAMANT
66,55
6 6
Ditte Andersen CAMPARI MÅRSØ
1992/DV/BOHEME/DOMINIK MÅRSØ/IBIKUS
66,55
6 6
Anna Sophia Alexia Georgakatos ELMEGÅRDENS RUBIN
1998/DV/Resident/Elmegårdens Sisi/Lucky Light
65,86
8 8
Mette Allermann SERVANA
2002/DV/CARANO/NIRVANA/LINARO
64,83
Helga Wichmann Jóhannesson BELGUARDO
2001/DV/BERNSTEIN/VERONA/GRANDIS
64,83
Tina Lykke Jensen FAIRLY'S WONDER-WORKER
1999/DV/Weltmeyer/Fairly'S Fenja (Fenja)/Maerchenprinz
64,48
Heike Jensen LAREDO'S DONIZETTI
2000/DR/Danny De Vito/Panja/Patriot
64,14
Yvonne Hansen SIR GAMBLER
1992/DR///
63,79
Mette Correll KANTADOU
1997/TR/BEG XX (RUS)/KALAHARI II/MAHAGONI
63,45
Rikke Greve Pihlkjær GAMMELGAARDS MALIK
2001/DV/MARENGO/ELLEMOSENS ZSA-ZSA/BOHEME
63,45
Camilla Krogh KÆRSHOLMS CASSANDRA
2002/DV/CARANO/CORANA AF KÆRSHOLM/CORLANDO
62,76
Lenna Broberg SALUT
2000/DV/DIAMANT/SALOME/HERBSTSTURM
62,07
Jacqueline Juncker BAKKELY'S LOBSTAR
1996/DV/Lobster/Chanell/May Sherif
62,07
Tina Lykke Jensen ATTLANTIZ FIRFOD
2003/DV/ZARDIN FIRFOD/ATTACHÉ FIRFOD/HESLEGÅRD'S CAMERLENGO
61,72
Anne Birkbjerg Møller KÆRHOLMS RICHESSE
2000/DV/RAMBO/ÅTOFTENS JEUNESSE/DIAMOND
61,72
Nadia Caspersen HABITA SKOVMOSEGAARD
1999/TR/Parlør/Herbstblume/Herbststurm
61,38
Brian Hansen LANØR
2004/DV/SCHWADRONEUR/LA DIA/DIAMANT
61,03
Astrid Grønne Leth SCHARDONNAIS
2000/DV/SCHWADRONEUR/ARIE/ALEKSANDER
60,69
Helene Hartmann LORD LOOPING
2002/OLD/LORD LIBERTY G/HERZ DAME/TITUS
60,34
Camilla Maja Ausker Petersen IBRAHIM E
2000/DV/MIDT-WEST IBI-LIGHT/GALATI/ROSSI XX
60
Anja Kit Andersen CASTAWAY
2003/DV/CARANO/LABINA-HØM/SOLOS LANDWIND
58,97
Dorthe Nicolai Nielsen SKOVENS GLOBIN
2001/DR///
58,62
Marianne Stub Jørgensen PRÆSTEMARKENS DUNDYKE
1998/DV/Dunhill H/Præstemarkens Canone/Cannon Row Xx
57,93
Carina Andersen SDR.BJERGGAARDS LORINIQUE
1998/DV/LORAN/DOMINIQUE/PICASSO
57,93
Gitte Happel VALLØS LUCKY RACE
1997/DV/LUCKY LIGHT/VALLØS RACING GIRL/RACING ACE XX
57,24
Anna-louise Jul Ljungberg ROXANA
1997/DR///
56,21
Bjørgitte Vivelund Kofoed SILKE SEJERSGÅRD
2001/DV/BLUE HORS DON SCHUFRO/ÅTOFTENS ETYRELLE/MAY SHERIF
55,86