jun
2009
Fra 20-06-2009 til 21-06-2009
  • Dressur
  • Hest

Dalumgård Rideklub DRF kvalifikation championat for unge heste

Stævnenummer
Prop00015702
Dato for resultat d. 28-10-2011
Resultatbehandling færdig
Dalumgård Rideklub (Distrikt D07)
Dalumgårds Allé 35 F
5250 Odense SV

Kontakt inden stævnet



Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

28. DDRFUC5H (C)

Dressur: DRF Champ. for ungh. 5-års dressur kval. indl. (SVH 1)

Opdateret: 28-10-2011
Antal starter:
36
Antal placeringer:
10
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Anna Blomgren LINDEGÅRDENS CATJA
2003/DV/CARANO/NEVA/NEVADA
88
1 1
Maria Anita Andersen REBELLE
2004/OLD/BLUE HORS DON SCHUFRO/RENOMEÉ/REGAZZONI
84,2
2 2
Sanne Henningsen RÅDBJERGS PARI HIT
2004/DV/SANDRO HIT/PAY-BACK/COME BACK II
83,8
3 3
Maria Anita Andersen KARINA LIHMSKOV
2004/DV/BLUE HORS DON ROMANTIC/KAREN LIHMSKOV/TEMPLE WIND XX
82,8
4 4
Gert Krag Linnet FLORA DANICA ROYAL
2004/DV/BLUE HORS DON ROMANTIC/FIE/CLASSIC
80
5 5
Katja Bjerg EUROPA A' FENRIS
2004/DV/DE NIRO/CHLOE'/CLASSIC
78,6
6 6
Stine Malene Kliem DONCAN
2004/DV/DON CARUSO/MARESCA/MARENGO
78,4
7 7
Jim Rasmussen ULLERUPS DIRK
2004/DV/DE NOIR/ULLERUPS JERTERDAME/IBIKUS
78
8 8
Linda Hagedorn HØNNERUPS DELAY
2004/DV/BLUE HORS DON ROMANTIC/HØNNERUPS YO-YO/MIDT-WEST IBI-LIGHT
77,6
9 9
Lene Jervelund SAMPAN
2004/DV/SAM-SAM/FABIENNE/SCHWADRONEUR
76,2
10 10
Louise Boesen Kristensen FIREHØJES CHICAGO
2004/DV/CAPE TOWN S./LINDELYGAARDS MAI/MIDT-WEST IBI-LIGHT
75
Tenna Dyhrberg Højgaard AGERTOFT'S CAZALL
2004/DV/CRELIDO/KOMTESS/LEONID
74,8
Wendie Hagedorn HØNNERUPS DAMAGE
2004/DV/MIDT-WEST IBI-LIGHT/KALIZ/KALAHARI
74,8
Thomas Lassen PRINZ K3
2004/TR/K 2/PERLE XXVIII/HOHENSTEIN E.H.
73,6
Heidi Nisbeth Andersen GØRKLINTGÅRDS MADERA
2004/DV/SUNNY-BOY/TINGBJERGGÅRDS MAGI/LEANDRO
72,6
Merete Bager ROSENGÅRDENS DONSON
2004/LU/BLUE HORS DON ROMANTIC/SUSJEFFA ROSENGÅRD/SUNSET BOULEVARD XX (GB)
72
Trine Stokbro Korsgaard PINOCCIO
2004/DV/DE NOIR/PARI-ROSE/ØXENHOLMS PRINS PARIS
71,6
Karina Jensen Kræmer MOSEGÅRDENS BALLARINA
2004/DV/HESLEGÅRD'S RUBIN/MUFFIN/IBIKUS
71,4
Lene Jervelund NØDDEBOGÅRDS FEODORA CUP
2004/DV/BLUE HORS FUTURE CUP/PLAISIR/SCHWADRONEUR
70,8
Bente Elbæk FREDERICK E.
2004/TR/HERCULES/FIONA/SPONECK
70,2
Christine Winther Prip CICERO
2004/HO/CON AIR/F-LAJANA/LANDADEL
69,8
Bettina Laisbo FLEEDWOOD
2004/DV/FÜRST HEINRICH/DAISY/ROHDIAMANT
69,8
Lotte Wiuff Straarup HØNNERUPS DATE
2004/DV/NOBLEMAN/HØNNERUPS ZIGZAG/MIDT-WEST IBI-LIGHT
69,8
Camilla Lykke Jacobsen LITTLE ROCK Z
2004/DV/SOLOS LANDWIND/LANDTINA Z/SOLOS LANDTINUS
69,4
Bente Thomsen DAM'S LOMBARDINI
2004/DV/LOUDINI/GUIANA KILEN/CLASSIC
69
Herle Magdalene Rasmussen IB - BANDIT FREMAD
2004/TR/KAISER WILHELM/INKA/ANTARES
69
Asge Nilsson GLENWOOD MASTERMIND
2004/NF/ANYDALE MARTIEN/HORSEMOSENS MANNA/MARLINO
67,2
Mimi Shin Jensen DE MONÉ
2004/DV/DE NOIR/MONIQUE/MICHELLINO
66,2
Jesper Rolver Nielsen LOULOU M
2004/DV/LOUVRE S/ATENA/FANAL PRYDSHOLM
65,4
Christina Baun ECLIPS
2004/BWP/WANDOR VAN DE MISPELAERE/ULRIKE VAN DE MOLENHOEK/SANDRINI
64,2
Cabrina Zillo Geip HØJVANGS ALCARO
2004/GHH/ALJANO/CAROSSA/CALIMERO
64
Marlene Jensen ALANDO
2004/TR/SCHWADRONEUR/ATLANTIK/LEHNDORFF'S
64
Heidi Betina Sørensen WILMA K
2004/DV/WELTJUNGE/WENDESA K/RUBINSTEIN I
64
Helle Jensen HESTBÆKVEJENS LE-STUNT
2004/OL/STUNTMANN AF HVARRE/LE BEL ESPOIR/PELE LILLE EVAGÅRD
62,4
Nicola Le Juncker Iversen RUFUS
2004/LH///
61,6
Jesper Rolver Nielsen GØRKLINTGÅRDS CASHMIR
2004/DV/CARPACCIO/ORLANDA/ALCATRAZ
60,8