feb
2010
Fra 05-02-2010 til 07-02-2010
  • Spring
  • Hest

Fyens Rideklub

Stævnenummer
Prop00015723
Dato for resultat d. 20-04-2012
Resultatbehandling færdig
Fyens Rideklub (Distrikt D07)
Tarupgårdsvej 3
5210 Odense NV

Kontakt inden stævnet



Officials

Banedesigner
Søren Milert Vestergaard
Tilbage til klasseoversigt

7. SLB H (C)

Spring: LB2** Springning Heste (110 cm) B3 (SVH 1)

Opdateret: 20-04-2012
Antal starter:
60
Antal placeringer:
15
Dotering:
1: 300 DKK 2: 250 DKK 3: 200 DKK 4: 100 DKK 5: 100 DKK
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Kat. point Placering
Line Lauritsen UPSI C
2004/HO/CON AIR/JOYCE/BACHUS
0 42,80 0 28,60 1
1 1
Michelle S. Hansen TELRITE
2000/DR/Matterhorn/Orite/Corleone
0 40,80 0 29,12 1
2 2
Mette Jorsal PHARI
1997/KWPN/CORLANDO/HARIANNE/BEAUJOLAIS
0 45,37 0 29,40 1
3 3
Line Kiilerich-Hansen SØNDERVANGS MILLENNIUM
2000/DV/CORNETTO/SØNDERVANGS MARGOT/LANCIER
0 41,23 0 31,09 1
4 4
Louise Jorsal CARRERA
1999/DV/CALIDO I/SCALA/CALIMERO
0 46,35 0 31,85 1
5 5
Signe Ilsøe LE POUL
1998/HO/LAVALETTO/WENCKE II/COR DE LA BRYÈRE
0 45,74 0 32,05 1
6 6
Julie Salomonsen ZACHARIAS BLUE
2004/KW/SOLITAIR/OASIS BLUE/MR. BLUE
0 47,08 0 32,20 1
7 7
Jeanette Lindegaard Poulsen FAIR LIGHT
1998/DV/LUCKY LIGHT/REFAIR/RESIDENT
0 44,53 0 32,34 1
8 8
Signe Ilsøe HØJBO'S CHANA
2002/DV/SOLOS LANDTINUS/ZARRI/ZALMECO
0 47,38 0 33,06 1
9 9
Vagn Jepsen RANKEGÅRDS BELOKI
2004/DV/Come Back Ii/Rankegårds Xantippe/Lucky Light
0 47,40 0 33,17 1
10 10
Søren Møller Rohde CANON ASK
2005/DV/CARSON ASK/HENNA ASK/KANNAN
0 52,13 0 33,44 1
11 11
Sebastian Falk Nielsen COR DELABRUYERE V
2002/BWP/PARCO/VERA V/COR DE LA BRYÈRE
0 45,33 0 33,55 1
12 12
Peter Rahbek CHOMBA 88
2005/HO/CRISTO/ZARA VIII/AHORN Z
0 53,16 0 33,55 1
12 12
Lars Nørgaard Pedersen CONNY P
2005/DV/Carson Ask/Comtess/Gipsy D´Ask
0 48,12 0 33,74 1
14 14
Line Kiilerich-Hansen LENNON ASK
2001/DV/LAMBRUSCO ASK/PRETTY WOMAN AS K(PRETTY WOMEN)/POLYDOR
0 45,22 0 33,93 1
15 15
Jesper Meyenburg GANGSTER
2005/HN/GINSBERG/FALINA/FALKLAND
0 51,36 0 35,01 1
Lars Nørgaard Pedersen BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO
2005/DV/GRAF TOP/STAPHIRA/STAKKATO
0 50,67 0 37,02 1
Lars Nørgaard Pedersen LEDARIO DREAM
2005/HO/LASINO/ZUKUNFT IV/AHORN Z
0 51,28 0 38,11 1
Betina Fihl Klejstrup ASSIA FOLDAGER
2003/DV/AKINOS/ASTA FOLDAGER/ASTAIRE
0 53,41 0 38,97 1
Sarah Kroman Rosenlund Christensen HERMIONE ASK
2005/DV/CASIR ASK/HEIKA ASK/LAMBRUSCO ASK
0 49,61 0 40,56 1
Betina Møller Jensen CHUBBY ASK
2005/DV/CARSON ASK/TAIFA/CANTUS
0 48,34 4 30,57 1
Emma Skov Jensen CHALIEN
2002/HO/CANTURO/N-COROFINA/COROFINO I
0 44,41 4 33,44 1
Michael Skov-Larsen LINDEGÅRDENS ATHENE
2004/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/LINDEGÅRDENS LIZETTE/LUCKY LIGHT
0 48,86 4 37,45 1
Emilie Kuang BJERGLUNDS CALIP
2002/HO/CALIPPO/CABRIOLE (HELIA I)/CALATO
0 52,59 4 38,76 1
Nille Helweg-Mikkelsen ELMEGÅRDENS CORDES
1994/DV/Castro/Elmegårdens Sisi/Lucky Light
0 44,88 8 29,87 1
Mathias Bernt Sørensen BIROLA VAN DE HELLE
2001/BWP/LANSING/GERMANIA V/LOCATO
0 44,65 8 31,97 1
Pernille Irgens-Møller CHARLOT
2002/WP/CORDOBES I/CIARA/CALETTO I
0 46,69 8 32,69 1
Marie Louise Villadsen LADY-FREEDOM Z
2004/HN/LITAS-STAR/FAMOSA/FREEDOM
0 48,02 8 34,92 1
Julie Algren Rosenlund VAN BASTEN
1994/DV/RAFA-L/VENETTA/WEINBERG
0 46,45 1
Betina Møller Jensen CHEETAH ASK
2005/DV/CARSON ASK/CHINAMPA ASK/LANDLORD
4 41,50
Stephanie Jørgensen LIANOS P
2005/DV/LAMBRUSCO ASK/CINDERELLA/CASSINI II
4 42,19
Rikke Thingholm LE MANS
2003/DV/LAMBRUSCO ASK/ANDANTE BYHØJ/SCHWEDENGRUSS
4 44,65
Mette Holfelt Kristiansen SAN GREAL H
2005/DV/SOLOS LANDTINUS/SAMBA H/LUCKY LIGHT
4 45,35
Anna-Maria Madsen CASTELLO
1997/DV/Castro/Liva/Lancier
4 45,57
Christina Møller WITCHES TOUCH OF DARCITO
2003/OS/DARCO/QUINCY V.O. EIKELENBERG/PAVAROTTI VAN DE HELLE
4 45,85
Karen Møller Rohde SØNDERVANGS QUEEN
2004/DV/ACORADO I/SØNDERVANGS QUICK STEP/QUIDAM DE REVEL
4 46,88
Camilla Thinggård Jacobsen FMR'S GIPSY
2002/DV/GIPSY D'ASK/FMR'S CASANDRA/CORLANDO
4 47,15
Nanna Ladegaard Larsen MACIMO
2002/LU/ROCKLAND/CALLICO AF NØJSOMHEDSMINDE/DIPLOMAT
4 47,92
Sarah Kroman Rosenlund Christensen CASCO ASK
2005/DV/CASIR ASK/LOCOPAGNE/LAROME
4 48,10
Lene Jespersen HILDE ASK
2004/DV/LAMBRUSCO ASK/HEIDE ASK/FREIBEUTER
4 48,46
Sarah Kroman Rosenlund Christensen GRANDY ASK
2005/DV/GIPSY D'ASK/GRANTICA/GRANNUS
4 48,80
Tia-maria Kjærsfeldt TJØRNELY'S COMETESSA
2000/DV/COME BACK II/ALICIA TJØRNELY/MARLON
4 49,14
Thomas Uhler NEFERTARI L
2004/OLD/NEWTIME/LUCIDARE/LORD BAVARIA
4 49,43
Jesper Meyenburg LAJGÅRDENS LANDOR
2004/DV/LANDOR S/MEDINA (MUSSE)/EASTERN LAD XX
4 49,60
Jesper Meyenburg GAMMELBYS CAVEL
2005/DV/COME BACK II/LA LUNA (CHICA)/LAGANO
4 50,16
Allan Blomgreen SKOVENS CASALL CHARMEUR
2005/DV/CARANO/VIKTORIA STENSVANG/SOLOS LANDTINUS
4 51,28
Søren Møller Rohde CONTUS
2004/HO/CORRADO I/LATINA-MAY/CONTAGO
4 51,47
Janne Johannessen Sallingboe ARGENTO
1999/DV/Casir Ask/Valletta/Lancier
6 63,40
Camilla Munch Petersen VERSACE
2002/KW/KARANDASJ/KRISTI/CONCORDE
6 63,97
Camilla Thinggård Jacobsen LANDDEUR
1992/DV/Leandro/GCHANGEschen/Schwarm
8 45,87
Lene Jespersen MISS SMEAGOL
2003/OLD/FORRESTER/LORA/NURZEUS
8 47,85
Ulrik Kjær RONALDINHO CS.
2005/DV/CARSON ASK/ECU/ROYAL Z II
8 55,77
Mette Holfelt Kristiansen ABBELONE H
2005/DV/MIDT-WEST IBI-LIGHT/ALTÉSSE H/ROSENKÖNIG
12 44,66
Christina Lindegaard Poulsen LOVER BOY
2003/OLD/LANDOR S/SIMPLE/SEVILLANO XX (GER)
12 46,90
Betina Møller Jensen LANDLYSTENS LAREY
2005/DV/SOLOS LANDTINUS/LANDLYSTES CARAN/COME BACK II
12 48,84
Thomas Langholm Hornstrup COOL BREEZE
2004/HO/CON AIR/LANDGRAEFIN T/LANDGRAF I
12 70,05
Anne Sophie Nielsen GODTHAABS WILD ONE
1999/DV/Aspirant/Godthaabs Wilhelmine/Wittinger
Disk.
Louise Wittendorff FLINTEGÅRDENS GRAND DINE
1999/LU/Gracieux/Modesty S.W.H./Concorde
Opg.
Fiona Linnea Bach-Gansmo CALIPPO
1998/DV/CALETTO III/ÉTOILE DU NORD/QUIDAM DE REVEL
Disk.
Maria Sørensen HAXHOLM'S ELVIRA
1996/TR/Arthus/Elvita/Don Pedro Xx
Disk.