nov
2009
Fra 14-11-2009 til 15-11-2009
  • Dressur
  • Hest

Sportsridekubben Skovly

Stævnenummer
Prop00015732
Dato for resultat d. 28-10-2011
Resultatbehandling færdig
Sportsrideklubben Skovly (Distrikt D10)
Lottrupvej 4
7130 Juelsminde

Kontakt inden stævnet



Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

5. DLA3A09H (C)

Dressur: LA3-A Heste (SVH 1)

Opdateret: 28-10-2011
Antal starter:
21
Antal placeringer:
6
Dotering:
1: 200 DKK 2: 175 DKK 3: 150 DKK 4: 150 DKK 5: 150 DKK
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Jane Kallestrup Larsen LATURO
2002/DV/SOLOS LANDTINUS/LORINA/CORIANO
67,93
1 1
Sascha Nygård Lorenzen LAVENDEL
2001/DV/SOLOS LANDTINUS/RAISA/RAFFAELLI Z
67,59
2 2
Christine Winther Prip COME ON
2003/DV/COME BACK II/CHIANTI/VICTORY
67,24
3 3
Sara Esther Christensen SIR VALIANT-H
1996/DV/Realist/Viktoria/Lorbas
65,86
4 4
Louise Vandel GODTHAABS BUTCH CASSIDY
1997/DV/Bold Irish Xx 793/Ceymo/Palermo
65,52
5 5
Helle Heegaard DIA-ROYAL LANDLYST
2004/DV/RUBIN-ROYAL/FINELLI LANDLYST/FIDERMARK
64,48
6 6
Susanne Møller Christensen SINDY
1999/DV/SANCERRE/INDIANA/LATINO
64,14
Mette Godsk Stelmach QUINAR'S LOVESPOT
2000/HO/Quinar/Alice Iii/Lantaan
63,79
Lena Leschly Åmand GØRKLINTGÅRDS FANERO
2003/DV/FERRO/VIRKELYSTS BELLA/LE MONT-H
63,79
Birgitte Toft AJOUR
2000/DV/CARANO/MIRAGE/MIDT-WEST IBI-LIGHT
63,79
Camilla Holst Freundt TWISTER
2001/HN/GRAND CRU/WESSY/WORLD CUP I
63,1
Anne Charlotte Hove SHEN CHAN
2004/DV/NOBLEMAN/IT'S ME/LEONARDO II
62,41
Mike Overgaard Larsen BALLETTANZER
2004/TR/SCHIFFON/BISKAYA III/CAMELOT
62,41
Christina Sølyst Jensen SACHA
2002/DV/CAPE TOWN S./DIANA/DIAMOND
62,41
Mai Karlshøj Nicholaisen LHOTKA BOESGAARD
2001/DV/SOLOS LANDTINUS/RUSLA BOESGAARD/SIDNEY
61,38
Carsten Holst Juhl BELLA-ROSSA HØJBO
2003/DV/CAPE TOWN S./GØNGEHUSFARMENS RAMBELLA/RAMBO
61,38
Pernille Gjørts Christensen DA-GAZZONI
2003/HN/DAVIGNON I/RICA/REGAZZONI
60,69
Signe Wildenskov CIRKELINE BYRJAL
2003/TR/HERCULES/CIRA BYRJAL/TRAUMDEUTER
60,69
Jan Sjørslev Jensen LANDON ROSE
2002/DV/LAMBRUSCO ASK/ACAPELLA B/A'KHAN Z
60,34
Heidi Christensen GISELLA ENEMÆRKE
1998/DV/Royal Z Ii/Gina-Enemærke/Galanthus
59,66
Sabrina Pedersen HARRYSMINDES LEMARO
1999/DR/Ak'S Leflaro (Stenag. Lando)/Tamara Af Sulsted/Thor
59,31