jan
2010
Fra 29-01-2010 til 31-01-2010
  • Dressur
  • Hest

Solrød Rideklub C-stævne Dressur Januar 2010

Stævnenummer
Prop00016438
Dato for resultat d. 28-10-2011
Resultatbehandling færdig
Solrød Rideklub (Distrikt D03)
Nordmarksvej 12
2680 Solrød Strand

Kontakt inden stævnet



Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

2. DMB0A09H (C)

Dressur: MB0-A Heste (SVH 3)

Opdateret: 28-10-2011
Antal starter:
23
Antal placeringer:
5
Dotering:
1: 400 DKK 2: 350 DKK 3: 300 DKK 4: 250 DKK 5: 200 DKK
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Joachim Chr. Thomsen SAMARANT
2001/DV/SANDRO HIT/BELLVUE/BRENTANO II
69,49
1 1
Anna Bjørklund Themsen PELE'S SAMBA (EBBE SAND)
1998/DV/Stravinsky Xx (Pol)/Skovbygaards Esprit/Schwadroneur
68,21
2 2
Rune Willum Hansen HØNNERUPS UNICO
1996/DV/Midt-West Ibi-Light/Merian/Hønnerups Melody Maker
67,69
3 3
Lisette Berner SHARNO
1996/AH/SCHANI/KOKO (BARTHAHUS)/KOHEILAN I (BABOLNA)
66,92
4 4
Carina Nevermann Torup BUTLER
2003/OLD/ROYAL DIAMOND/SOROYA/BLUE HORS DON SCHUFRO
66,92
4 4
Louise Lunde Pedersen ROYAL FLUSH V.
2002/DV/Rubin-Royal/Furiesa/Inschallah X
66,67
Jacqueline Ferring Strassmann MEISTER
2000/DV/MILAN/VERONICA/VEMMETOFTE RAINMAN
64,87
Rune Willum Hansen MACHELL
1999/DV/Michellino/Monica/Weinberg
64,1
Camilla Hylager CALEXIA VIBEHOLM
1998/DV/SOLOS CAREX/ANJA/ALLEGRO
63,59
Camilla Lunderskov DESTINY
2001/HN/DACAPRIO/ESPRIVA/ESPRI
62,82
Marianne Mortensen MASTER ACE
2000/DV/Heslegårds Weltmeister/Sexy Ace Xx (Den)/Racing Ace Xx
62,05
Sabrina Hesselhede VALLØS DE BARON
2002/DV/DE NIRO/FIRENZE/FEINER STERN
61,54
Jeanine Michele Khouri-Gantzel MOON STAR
2002/DV/WELTJUNGE/VANESSA/TANGO
61,54
Camilla Beck RAFFAEL FOR EVER
1998/DR/Flemmingh/Lerna/Facet
61,28
Camilla Nielsen DISNEY
2001/HN/WALT DISNEY I/WESTSIDE/WESTWALL
61,28
Signe Kirk Kristiansen DOOLITTLE JR.
2003/OLD/DR. DOOLITTLE/GALAXY/GRANULIT
60,77
Katrine Byskov N.O.H.'S ADVANCE
2003/DV/ARGENTINUS/N.O.H.'S SARY-SU/WORLD RECORD XX (USA)
60,51
Anne-Sofie Laudrup STENBROGÅRDENS FADRONEUR
1994/DV/Schwadroneur/Fatima/Asferg Cyklo
60
Camilla Beck MR. BIG 3
2002/RL/MÜNCHHAUSEN/MON COEUR/MEPHISTOPHELES
59,23
Lotte Tvegaard PARK AVENUE
2003/LU/DE NIRO/PETIFLEUR/SCHWADRONEUR
56,41
Sabrina Hesselhede DILLIAN BELLAHØJ
2003/DV/SCHWADRONEUR/DEMI/HESLEGÅRD'S LOUIS
0
Joachim Chr. Thomsen FIGARO FLOWER
2003/DV/BLUE HORS FUTURE CUP/GOLDIE FLOWER/CADILLAC
0
Anja Bodé ATTERUPGAARDS VALDEMAR
1999/DV/Welt Hit Ii/Petra/Frühling
0