jun
2010
Fra 25-06-2010 til 27-06-2010
  • Dressur
  • Hest/Pony

Ballerup Rideklub Distriktsstævne i Dressur med Distriktsmesterskab for hold for heste og

Stævnenummer
Prop00016562
Dato for resultat d. 28-10-2011
Resultatbehandling færdig
Ballerup Rideklub (Distrikt D01)
Kildesvinget 16 16
2750 Ballerup

Kontakt inden stævnet



Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

7. DMB0A09H (C)

Dressur: MB0-A Heste (SVH 3)

Opdateret: 28-10-2011
Antal starter:
25
Antal placeringer:
7
Dotering:
1: 400 DKK 2: 300 DKK 3: 250 DKK 4: 200 DKK 5: 150 DKK
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Cathrine Dufour ATTERUPGAARDS CASSIDY
2003/DV/CAPRIMOND E. H./DOREEN/DONNERHALL
67,69
1 1
Lone Madsen DON CHOPIN
2001/DV/BLUE HORS DON SCHUFRO/BLUE HORS ROSITTA/BLUE HORS ROMANCIER
65,38
2 2
Anne Kathrine Høgsberg Nielsen VIKINGS KONRAD
1998/LU/HEFAISTOS/JOSEFINE/
65,38
2 2
Rune Willum Hansen BELISSIMO
2003/DV/BERNSTEIN/COMPEED/SOLOS CAREX
65,13
4 4
Nanna Bronnée Madsen SKJOLDSGAARD MONTE-VO
2003/DV/MÜNCHHAUSEN/SESSAN/SCHWADRONEUR
64,62
5 5
Anna Bjørklund Themsen PELE'S SAMBA (EBBE SAND)
1998/DV/Stravinsky Xx (Pol)/Skovbygaards Esprit/Schwadroneur
63,85
6 6
Camilla Lunderskov DESTINY
2001/HN/DACAPRIO/ESPRIVA/ESPRI
62,05
7 7
Louise Agerbo ASCARI
2002/DV/Aquilino/Dorina/Diamond
61,79
Rikke Strate CANTANIT (CLEMATIS)
1995/TR/SCHWADRONEUR/CONCORDE/RAUBRITTER
61,28
Michelle Guldbjerg PRÆSTEGÅRDENS INGO
1998/OL/Urprinz/Præstegårdens Isabella/Kimmi Af Nørhalne
61,28
Rikke Møhler Pedersen CASATINO
2003/HO/CASALL/ONCE A DAY/KANUDOS XX (GER)
59,74
Jaqueline Klüsmann CRYSTALL EYE
2001/DV/ABANOS/FLEUR/BERGSTURM
59,74
Sarah Bisgaard QUENTIN
2001/LU/Quattro B/Jearlotte/Michelangelo
59,74
Jeanette Helmer BRANDTOFTES CALOC
1996/DV/HESLEGÅRD'S CAMERLENGO/ELVIRA/LOCARNO
59,23
Frederikke Lemvig-Müller FILUR
1997/DV/Fanal Prydsholm/Stutteri Følfod S Liva/Lavallo
58,46
Sacha Hansen MR. MAMBO
1999/TR/Mr Playboy Xx/Madoll/Atoll
57,69
Mie Henriette Brock LUCKY HØJVANG
1998/DV/LUCKY LIGHT/SASCHA/LEONARDO II
57,44
May-Britt Kattrup VICTOR XX (DEN)
1995/XX/RON'S VICTORY XX (USA)/LA GRACIOSA XX GB)/COMEDY STAR XX (USA)
57,44
Lotte Tvegaard PARK AVENUE
2003/LU/DE NIRO/PETIFLEUR/SCHWADRONEUR
57,44
Berit Karlsson BØRSTINGS LOGIC
2000/DV/LOBSTER/ROXETTE/RACOT
54,87
Malene Møller Jensen VENUS STENSVANG
2003/DV/SOLOS LANDTINUS/VANESSA STENSVANG/LOBSTER
54,36
Anne Kathrine Høgsberg Nielsen OCTOPUSSY
1994/DR/Epilot/Fundine/Zeoliet
54,1
Thine Melgård Jensen CAPPUCCINO
1997/DV/MICHELLINO/CHOKITO/CALZONE
54,1
Julie Bjerg Hynne SANDRO
1999/KW/JUWEEL K/IERONICA/GOUDSMID
53,59
Julie Geertsen MISS KINDILAN
2003/DV/BLUE HORS FUTURE CUP/DIPLOMAT'S MÉGANE/VEMMETOFTE RAINMAN
52,56