feb
2012
Fra 03-02-2012 til 05-02-2012
  • Spring
  • Hest/Pony

Ballerup Rideklubs Distriktsstævne i spring (C)

Stævnenummer
Prop00017811
Propositioner godkendt
Ballerup Rideklub (Distrikt D01)
Kildesvinget 16 16
2750 Ballerup

Kontakt inden stævnet

Julie Bjerg

staevner@hotmail.com

Officials

Banedesigner
Pernille Winzentsen
Dommere
Preben Nielsen
Tilbage til klasseoversigt

8. LB2** Springning Heste B4 (C)

Spring: LB2** Springning Heste (110 cm) B4 (SVH 1)

Antal starter:
25
Antal placeringer:
7
Dotering:
1: 300 2: 250 3: 200 4: 120 5: 120 6: 120
Dommere:
Pernille Winzentsen, Preben Nielsen
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Katja Kristensen TEIGEN
1991/LU/Lorbas/Tania/Marokko
MRK 0 46,20
1 1
Emma Storm Henningsen LEON
2003/HO/LEONCE/GLORIA XVI/CROSBY
SPR 0 53,97
2 2
Stefanie Hammel SOLVANGS' CHCAS
2005/DV/Casir Ask/Chanell/Calato
UK 0 53,56
3 3
Kimmie Lucassen WESTERGAARDENS BEAUTY
2006/DV/COME BACK II/RENETTA/RAIMONDO
NVR 0 52,36
4 4
Ida Dyrbye Hersbøll CARLSSON VOM DEICH
2004/HN/CHARON/ROULETTA/ROULETTO
KAR 0 51,15
5 5
Camilla Als Horn QUANIK
2001/LU/QUARNAK DE LONGPRE/BELLA STAR/FRIDERICUS REX
BAL 0 50,10
6 6
Lykke Harms GAVNHOLTS BAQUI
2001/DV/AQUILINO/BIKINI/PICASSO
DSM 0 52,30
7 7
Louise Søgaard FIRST KNIGHT
2002/DV/FIGARO/LUNA/LUCKY LIGHT
KAR 0 53,85
Lisbeth Deleuran TAARUPGAARDS LANTINO
2001/DV/SOLOS LANDTINUS/BLIS/GOLDFINGER
AAGS 4 47,13
Steen Hvitved COCQUET VAN HET EXELMANSHOF
2002/BWP/DARCO/PRINSES VH EXELMANSHOF/SAYGON
HKR 4 47,50
Amalie Musaeus VALENTINO
2002/KW/LARINO/PAUWLINE/EUSEBIO
ROR 4 49,08
Stefanie Hammel MISS FIGHT
2005/LH///
UK 4 50,85
Christina Thygesen LIGHT-HEARTED MUSIC
2007/DV/Heartbeat/Have A Cardiac Cachet/Carano
RKV 4 51,82
Line Rasmussen CARLOTTA P
2005/DV/CARSON ASK/CATHLEEN/CAMBRIDGE
NSR 4 55,02
Rasmus Møller Mortensen DYREBJERG SORONTO
2005/DV/CELEBRATION F. DAMGAARD/SCHARLETT/FRÜHLING
MMR 4 56,58
Minko Zhelev Hristov SIMONE
2000/OL/GORM SØTTRUPGÅRD/SPIRE APPEAL XX (GB)/MAS MEDIA XX (GB)
NVR 4 58,00
Christian Wilmerskov CANDILLA Z
2007/ZA/CANDILLO JUNIOR/DARLYNN.PP/QUICK STAR
BAL 4 58,90
Christina Skjoldorf Bjernå SELLERUPS RAMIRA
1998/DV/CALATO/RANDI/RASTELL
BAL 8 52,49
Jan Vilhelm Jensen WIK'S HENNA
2005/DV/HENNESSY/WIK'S REMONCE/RAWAGE QUINTUS
AAGS 12 54,53
Iben Dinsen DYNAMITE NEW FIELD
2003/DV/CASIR ASK/MICHERELL AAGAARD/ASPIRANT
NSR 18 71,47
Mai Crafack PAPAYA
2001/DR///
BAR 20 62,90
Julie Henriksen LOREANA
1998/OLD/LANDFRIESE II/MONABELLA/MODUS XX (GDR)
NSPR Udg.
Michelle Wettergreen CAINE
2003/DV/SOLOS LANDTINUS/CALUNA/LUCKY LIGHT
BAL Udg.
Cathrine Meinertz SALUUT
1999/DR/Great Pleasure/Maeifamke/Dukaat
EGE Udg.
Rikke Riknagel ACCOLITTO
2006/HO/ACODETTO I/BALLERINA/SILVESTER
SPR Opg.