sep
2012
Fra 23-09-2012 til 23-09-2012
  • Military
  • Hest/Pony

Haslev Køre- og Rideforening D-stævne i military (C)

Stævnenummer
Prop00017859
Propositioner godkendt
Grønhøjgårdsvej 4
4690 Haslev

Kontakt inden stævnet

Lea Toftegaard Weisdorf
30 13 32 14
kontakt@hkrnyt.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

1. Military CNC90 - CNC90 Hest (C)

Military: Military CNC90 - CNC90 Hest (SVH 1)

Antal starter:
24
Antal placeringer:
6
Rytter Hest Klub Dressur Springning Terræn (heraf fejl på tid) Total Kat. point Placering
Johan Iversen OCEAN
1995/LU/Logan/Olympia/Locarno
40,22 strafpoint 0 strafpoint 0 (0) strafpoint 40,22
1 1
Bonnie Hall CALINE
2000/HO/CARPACCIO/G-CHANTAL/CALYPSO I
36,13 strafpoint 0 strafpoint 4,8 (0) strafpoint 40,93
2 2
Katja Berg GAMLISH CHADAY-DELIGHT
2002/DV/COME BACK II/CHANEL/LOGAN
36,81 strafpoint 4 strafpoint 1,6 (0) strafpoint
3 3
Simone Vinther LAST ZAD XX (DEN)
2006/XX/Sherzad Xx (ifr)/Mrs. Beautifull Xx (den)/Richard Of York Xx
39,54 strafpoint 4 strafpoint 0 (0) strafpoint 43,54
4 4
Anethe Madsen PRIOR'S CABBO
2003/DV/COME BACK II/REGINA PORSBØL/LAGANO
40,22 strafpoint 0 strafpoint 3,6 (0) strafpoint 43,82
5 5
Mia Hastrup SHJABRINA
2006/LU/Grafenstolz/Shja-Nirak/Blue Hors Hertug
45,68 strafpoint 0 strafpoint ,4 (0) strafpoint 46,08
6 6
Ulla Bech DESIDERA
2004/HN/DER LORD/LEA/LAURIES CRUSADOR XX (GB)
47,04 strafpoint 0 strafpoint 0 (0) strafpoint 47,04
Josefine Strøyer Beeck MEDLEY
2000/LH///
45,68 strafpoint 0 strafpoint 4,8 (0) strafpoint 50,48
Pernille Müller ABBEY CAPTAIN
2004/IRH/CAPTAIN CLOVER/ABBEYSIDE LASS/GROSVENOR LAD
53,86 strafpoint 0 strafpoint 0 (0) strafpoint 53,86
Anne Nilsson MOONLIGHT
2003/LH///
57,27 strafpoint 0 strafpoint 0 (0) strafpoint 57,27
Simone Vinther DANGLO'S TOPSOLIST
2005/DV/SOREL/TOP MEDIA XX (DEN)/MAS MEDIA XX (GB)
51,81 strafpoint 8 strafpoint ,8 (0) strafpoint 60,61
Line Enggaard Bergmann HAVEMOSEGAARDS CASSIUS
2007/DV/CARANO/RED PROSPECT XX/DIAMOND PROSPECT XX
49,09 strafpoint 12 strafpoint 4,26 (0) strafpoint 61,09
Ulf Garvang CASTOR TROY
2000/SWB/CORALL/HANNA TYRONA/TRAJAN
62,72 strafpoint 0 strafpoint 0 (0) strafpoint 62,72
Heidi Friis HALDGÅRDENS LADY BACK
2006/DV/COME BACK II/HALDGÅRDENS BALLY ANN/STALD CALLES BROR BALLY
65,45 strafpoint 0 strafpoint 0 (0) strafpoint 65,45
Vera Erickson BIRKA
2002/BB/BORITAS/LEA/LOMBER
53,86 strafpoint 0 strafpoint 11,6 (0) strafpoint 65,46
Emil Christiansen MYTAK
2005/SWB/BLUE TALK XX/MY SURPRISE/MYTENS XX (USA)
47,72 strafpoint 0 strafpoint 20 (0) strafpoint 67,72
Nanna Byrgesen GIPSY
1998/LU/Robin/Sacha/
47,72 strafpoint 0 strafpoint 20,8 (0) strafpoint 68,52
Pernille Müller QUINTANA
2006/HN/QUALITY/LUCIANA/LANDCLASSIC
60 strafpoint 4 strafpoint 5,6 (0) strafpoint 69,6
Kira Levy Kaysfeld LAYLA V
2003/DV/LOBSTER/COMFORT/COME BACK II
45,68 strafpoint 0 strafpoint 39,2 (0) strafpoint 84,88
Sabrina Primgaard Hansen SUPREME
2002/DV/SUPÉRIEUR/PATRICIA/VICTORY
82,5 strafpoint 0 strafpoint 6 (0) strafpoint 88,5
Tanja Sødring Sørensen HESTELØKKENS CHIC
2003/DV/CAJUS/HESTELØKKENS LUCITA/LOUTANOS ORION
42,95 strafpoint 4 strafpoint Disk.
Line Fabæch Olafsson CAPZEDA XX
1999/XX/DANISH DANCER XX (GB)/BEST CHOICE XX (DEN)/WUZO XX (USA)
52,5 strafpoint 0 strafpoint Disk.
Christina Kolter GL. NØGLEGÅRDS ROSIGNUOLA
2007/DV/ROUSSEAU/FRANCESCA G/FLORESTAN I
55,22 strafpoint 0 strafpoint Disk.
Nanna Eriksen COLUMBUS KILEN
1999/DV/Come Back Ii/Guldtop Kilen/Dorpas X
68,18 strafpoint 12 strafpoint Disk.