mar
2013
Fra 01-03-2013 til 03-03-2013
  • Dressur
  • Hest

SUNDEVED DRESSURFESTIVAL med ECCO Junior & Young Rider Cup og U25 Grand Prix (B)

Stævnenummer
Prop00019565
Propositioner godkendt
Sundeved Rideklub (Distrikt D08)
, B
6400 Sønderborg

Kontakt inden stævnet

Alex Dyrgaard
20 99 22 77
sundeved@live.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

5. ECCO Junior CUP TCJ09 Junior Holdmest. Heste (B)

Dressur: TCJ09 Junior Holdmest. Heste (SVH 3)

Antal starter:
33
Antal placeringer:
10
Dommere:
Grethe Keller, Grethe Eriksen, Bertha Schioldan Lund
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Alexandra Sørensen CAMIRO MANDØ
2003/DV/BLUE HORS FUTURE CUP/CAMIRA MANDØ/ALFARVAD CHAMPI ON (FASLIGHT)
SBR 71,081
1 1
Sille Engermann FERNET D
2003/WP/FÜRST HEINRICH/FRANZISKA/FAGOTT
DAR 70,991
2 2
kristine koch bejtrup CAVALÉR
1998/DV/Blue Hors Cavan/Debby/Donnerhall
AAR 70,27
3 3
Amanda Overgaard HORSEBO SMARTIES
2001/DV/GRIBALDI/SALSA/RAMIRO'S BUBE
MMR 69,099
4 4
Caroline Vang Klemmensen OZZY COOPER
2006/TR/HIBISKUS/OKKA/ARRAK
IRK 68,378
5 5
Maja Andreasen SKJOLDSGAARD MONTE-VO
2003/DV/MÜNCHHAUSEN/SESSAN/SCHWADRONEUR
VAL 67,748
6 6
Caroline B. Smidt DONNA CHARIAN
2005/BW/BLUE HORS DON SCHUFRO/ROTFLÜH/ROTSPON
RØH 67,387
7 7
Marie Skov Olesen BRIZARD
2005/DV/BLUE HORS ROMANOV/BIJOU/DUNHILL H
IRK 65,946
8 8
Camilla Hylager CALEXIA VIBEHOLM
1998/DV/SOLOS CAREX/ANJA/ALLEGRO
SPR 65,856
9 9
Maria Vesterholm PASTEUR
2003/TR/SCHWADRONEUR/PRELUDE/CANNON ROW XX
SIR 65,856
9 9
Klara Sofia Bothmann ØGÅRDENS SANDMAN
2006/DV/SANDRO KING/LE-ANN/LEANDRO
SDR 63,153
Anne-Mette Strandby Hansen STÆREBOGÅRDS CARGO
2005/DV/CRELIDO/STÆREBOGÅRD'S PAPILON/COME BACK II
VJR 65,045
Celine Boddum Clausen ALENA
2005/KW/SANDREO/ILENA/NIMMERDOR
HRV 61,712
Caroline Aarosin DAYDREAM
2001/DV/ROYAL DIAMOND/DAYLIGHT/MIDT-WEST IBI-LIGHT
HVL 63,514
Julie Grubak STENBROGÅRDENS PALERMO
1996/DV/Schwadroneur/Fatima/Asferg Cyklo
SLRK 63,874
Michala Mejlgaard Jensen LINDEHØJS LENEIUX
1997/DV/LIONELL/LINDEHØJS RECOL/RESIDENT
AAGS 64,144
Kamilla Christensen COPYRIGHT
2003/HO/CORONADO/NAHEMA/EXKURS
HJR 62,252
Oliver Rosenkilde Nissen GROSSO'S ERBE
1999/DR/Grosso Z/Percienne/Parademarsch I
MRC 65,676
Tobias Dolin CANDEUR
2000/DV/BLUE HORS CAVAN/SOLEIL/TEMPLE WIND XX
SDR 62,703
Lærke M. Siggaard SWINGKING HAVDAL
2000/DV/SCHWADRONEUR/BOMORE/RAMIR
NVR 63,964
Mathilde Koefoed-Nielsen DAVINCI SD (SWB)
2006/SWB/BLUE HORS DON ROMANTIC/AMINA/AMIRAL
NOA 64,054
Emilie Holm Toft RAMIA LOX
2005/DV/BLUE HORS ROMANOV/VISAGE LOX/VICTORY
KOR 65,495
Pernille Koch Rasmussen HERKULES FLOWER
2002/DV/BLUE HORS HERTUG/GAIO FLOWER/RESIDENT
AAR 64,054
Line Grubak ZORINA Z
1996/DV/Zorro Z/Klosterhedens Madame/Maat I
SLRK 62,162
Amanda Overgaard SPANGGAARDS ROYAL DANCER
2003/OLD/RHODES SCHOLAR/RINETTE/BONJOUR
MMR 64,685
Helena Carlsen LUNDGÅRDENS ANTANA
2003/DV/BØGEGÅRDENS LANTANO/ROMANCE/BLUE HORS ROMANCIER
ABR 63,153
Mie Weimar WINSTON L
2003/DV/WOLKENTANZ/CLASSICA L./CANNON ROW XX
NÅR 65,586
Celine Boddum Clausen CHIVAS SAKSTRUP
2003/DV/COME BACK II/CHAGYA DRONEUR/KADRONEUR
HRV 62,883
Emma-amalie Wraa FÜRST FAHRENHEIT L
2004/DV/FÜRST PICCOLO/MAY HEART L/MAY SHERIF
VRK 64,414
Rikke Lund Andersen BANJO
2002/DV/BLUE HORS DON SCHUFRO/BAZOKA/BAJAZZO XX
BIRK 60,721
Julia juul Lorentzen DEMI
1997/DV/Heslegård'S Louis/Dorte/Luxemburg
HJR 63,514
Sille Engermann SUNSET HIT
2004/DV/SANDRO HIT/ALTAMIRA/DONATELLI
DAR 0
Sarah Fauerholm Christensen FÜRST A.P.
2002/DV/Florestan I/Donna Lundbæk/Donnerhall
VRK 65,045