maj
2013
Fra 09-05-2013 til 12-05-2013
  • Dressur
  • Hest/Pony

ECCO Dressur Cup 2. kvalifikation (B)

Stævnenummer
Prop00019658
Propositioner godkendt
(Distrikt D07)

Kontakt inden stævnet

Thomas De Silva Markvardt-josefsen

dressur@dsdressage.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

5. MB1-A Heste (B)

Dressur: MB1-A Heste (SVH 3)

Antal starter:
27
Antal placeringer:
8
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Alexandra Sørensen CAMIRO MANDØ
2003/DV/BLUE HORS FUTURE CUP/CAMIRA MANDØ/ALFARVAD CHAMPI ON (FASLIGHT)
SBR 72,973
1 1
Camilla Hylager CALEXIA VIBEHOLM
1998/DV/SOLOS CAREX/ANJA/ALLEGRO
SPR 69,865
2 2
Marie Skov Olesen BRIZARD
2005/DV/BLUE HORS ROMANOV/BIJOU/DUNHILL H
IRK 69,392
3 3
Caroline Vang Klemmensen OZZY COOPER
2006/TR/HIBISKUS/OKKA/ARRAK
IRK 69,189
4 4
Sille Engermann SUNSET HIT
2004/DV/SANDRO HIT/ALTAMIRA/DONATELLI
DAR 68,919
5 5
kristine koch bejtrup CAVALÉR
1998/DV/Blue Hors Cavan/Debby/Donnerhall
AAR 68,919
5 5
Maria Vesterholm PASTEUR
2003/TR/SCHWADRONEUR/PRELUDE/CANNON ROW XX
SIR 68,716
7 7
Emma-amalie Wraa FÜRST FAHRENHEIT L
2004/DV/FÜRST PICCOLO/MAY HEART L/MAY SHERIF
VRK 68,176
8 8
Michala Mejlgaard Jensen SANDRO MAN
2005/DV/SANDRO HIT/VINAYA/DE NIRO
AAGS 64,054
Oliver Rosenkilde Nissen GROSSO'S ERBE
1999/DR/Grosso Z/Percienne/Parademarsch I
MRC 65,135
Sarah Fauerholm Christensen FÜRST A.P.
2002/DV/Florestan I/Donna Lundbæk/Donnerhall
VRK 63,919
Rikke Lund Andersen BANJO
2002/DV/BLUE HORS DON SCHUFRO/BAZOKA/BAJAZZO XX
BIRK 60
Lærke M. Siggaard SWINGKING HAVDAL
2000/DV/SCHWADRONEUR/BOMORE/RAMIR
NVR 59,459
Mathilde Worm CORINA
2002/DV/CAPE TOWN S./LISETTE II/LUCKY LIGHT
NOA 64,932
Maja Andreasen SKJOLDSGAARD MONTE-VO
2003/DV/MÜNCHHAUSEN/SESSAN/SCHWADRONEUR
VAL 67,77
Helena B. Hansen DONNER-BOY
1998/DV/Donnerschlag/Eldur/Limelight
GRR4 65,27
Klara Sofia Bothmann ØGÅRDENS SANDMAN
2006/DV/SANDRO KING/LE-ANN/LEANDRO
RHO 61,081
Anne-Mette Strandby Hansen STÆREBOGÅRDS CARGO
2005/DV/CRELIDO/STÆREBOGÅRD'S PAPILON/COME BACK II
VJR 65
Kamilla Christensen COPYRIGHT
2003/HO/CORONADO/NAHEMA/EXKURS
FRK 62,905
Kathrine Sumborg Christensen QUATERBACK
2001/DV/QUITE EASY/THY'S EFENDI/FANAL PRYDSHOLM
IRK 66,486
Julia juul Lorentzen DEMI
1997/DV/Heslegård'S Louis/Dorte/Luxemburg
HJR 62,5
Maria Fauerholm Christensen SAMARANT
2001/DV/SANDRO HIT/BELLVUE/BRENTANO II
VRK 66,081
Emma Holm BLÚEBELL
2005/DV/DON CARUSO/EMELY ROSE/SYLVESTER
RISK 61,622
Amanda Overgaard SPANGGAARDS ROYAL DANCER
2003/OLD/RHODES SCHOLAR/RINETTE/BONJOUR
MMR 64,459
Michala Mejlgaard Jensen LINDEHØJS LENEIUX
1997/DV/LIONELL/LINDEHØJS RECOL/RESIDENT
AAGS 66,081
Caroline Aarosin DAYDREAM
2001/DV/ROYAL DIAMOND/DAYLIGHT/MIDT-WEST IBI-LIGHT
HVL 67,635
Oliver Rosenkilde Nissen CHRISTIAN AF MAGNUSHØJ
1996/DV/Schwadroneur/Leoretta Af Magnushøj/Resident
MRC 64,189