maj
2013
Fra 09-05-2013 til 12-05-2013
  • Dressur
  • Hest/Pony

ECCO Dressur Cup 2. kvalifikation (B)

Stævnenummer
Prop00019658
Propositioner godkendt
(Distrikt D07)

Kontakt inden stævnet

Thomas De Silva Markvardt-josefsen

dressur@dsdressage.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

10. ECCO CUP ICJ09 U18 (B)

Dressur: ICJ09 Junior Mesterskab Heste (SVH 3)

Antal starter:
31
Antal placeringer:
9
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Maja Andreasen SKJOLDSGAARD MONTE-VO
2003/DV/MÜNCHHAUSEN/SESSAN/SCHWADRONEUR
VAL 71,228
1 1
Maria Fauerholm Christensen SAMARANT
2001/DV/SANDRO HIT/BELLVUE/BRENTANO II
VRK 71,184
2 2
Camilla Hylager CALEXIA VIBEHOLM
1998/DV/SOLOS CAREX/ANJA/ALLEGRO
SPR 69,781
3 3
Alexandra Sørensen CAMIRO MANDØ
2003/DV/BLUE HORS FUTURE CUP/CAMIRA MANDØ/ALFARVAD CHAMPI ON (FASLIGHT)
SBR 69,474
4 4
Marie Skov Olesen BRIZARD
2005/DV/BLUE HORS ROMANOV/BIJOU/DUNHILL H
IRK 69,342
5 5
Maria Vesterholm PASTEUR
2003/TR/SCHWADRONEUR/PRELUDE/CANNON ROW XX
SIR 69,342
5 5
kristine koch bejtrup CAVALÉR
1998/DV/Blue Hors Cavan/Debby/Donnerhall
AAR 69,211
7 7
Michala Mejlgaard Jensen LINDEHØJS LENEIUX
1997/DV/LIONELL/LINDEHØJS RECOL/RESIDENT
AAGS 68,596
8 8
Caroline Vang Klemmensen OZZY COOPER
2006/TR/HIBISKUS/OKKA/ARRAK
IRK 67,895
9 9
Sarah Fauerholm Christensen FÜRST A.P.
2002/DV/Florestan I/Donna Lundbæk/Donnerhall
VRK 64,035
Rikke Lund Andersen BANJO
2002/DV/BLUE HORS DON SCHUFRO/BAZOKA/BAJAZZO XX
BIRK 60,307
Emma-amalie Wraa FÜRST FAHRENHEIT L
2004/DV/FÜRST PICCOLO/MAY HEART L/MAY SHERIF
VRK 65,439
Oliver Rosenkilde Nissen GROSSO'S ERBE
1999/DR/Grosso Z/Percienne/Parademarsch I
MRC 59,254
Emma Holm BLÚEBELL
2005/DV/DON CARUSO/EMELY ROSE/SYLVESTER
RISK 60,439
Julia juul Lorentzen DEMI
1997/DV/Heslegård'S Louis/Dorte/Luxemburg
HJR 60,658
Mathilde Worm CORINA
2002/DV/CAPE TOWN S./LISETTE II/LUCKY LIGHT
NOA 64,386
Emma Nymand ROLLO
2006/DV/BLUE HORS ROMANOV/ROSET/BLUE HORS ROMANCIER
SAR 62,281
Anne-Mette Strandby Hansen STÆREBOGÅRDS CARGO
2005/DV/CRELIDO/STÆREBOGÅRD'S PAPILON/COME BACK II
VJR 64,254
Klara Sofia Bothmann ØGÅRDENS SANDMAN
2006/DV/SANDRO KING/LE-ANN/LEANDRO
RHO 61,316
Sille Engermann SUNSET HIT
2004/DV/SANDRO HIT/ALTAMIRA/DONATELLI
DAR 60,263
Emma GLud Jørgensen HØJERSMINDES ROLEX
2006/DV/BLUE HORS ROMANOV/HØJERSMINDES TROJA/BLUE HORS DON SCHUFRO
SVKR 63,509
Caroline Aarosin DAYDREAM
2001/DV/ROYAL DIAMOND/DAYLIGHT/MIDT-WEST IBI-LIGHT
HVL 65,351
Lærke M. Siggaard SWINGKING HAVDAL
2000/DV/SCHWADRONEUR/BOMORE/RAMIR
NVR 63,421
Kamilla Christensen COPYRIGHT
2003/HO/CORONADO/NAHEMA/EXKURS
FRK 63,333
Helena B. Hansen DONNER-BOY
1998/DV/Donnerschlag/Eldur/Limelight
GRR4 66,886
Amanda Overgaard SPANGGAARDS ROYAL DANCER
2003/OLD/RHODES SCHOLAR/RINETTE/BONJOUR
MMR 60,044
Kathrine Sumborg Christensen QUATERBACK
2001/DV/QUITE EASY/THY'S EFENDI/FANAL PRYDSHOLM
IRK 66,579
Helena Carlsen LUNDGÅRDENS ANTANA
2003/DV/BØGEGÅRDENS LANTANO/ROMANCE/BLUE HORS ROMANCIER
ABR 62,412
Michala Mejlgaard Jensen SANDRO MAN
2005/DV/SANDRO HIT/VINAYA/DE NIRO
AAGS 67,588
Oliver Rosenkilde Nissen CHRISTIAN AF MAGNUSHØJ
1996/DV/Schwadroneur/Leoretta Af Magnushøj/Resident
MRC 65,044
Celine Boddum Clausen CHIVAS SAKSTRUP
2003/DV/COME BACK II/CHAGYA DRONEUR/KADRONEUR
HRV 65,877