aug
2013
Fra 10-08-2013 til 10-08-2013
  • Military
  • Hest/Pony

SØG Military stævne (C)

Stævnenummer
Prop00019742
Propositioner godkendt
Søborggård Rideklub (Distrikt D02)
Søborggårdsvej 60
3250 Gilleleje

Kontakt inden stævnet

Sally Schlichting
+4551250595
Sally@soeborggaard.com

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

1. Military CNC100 - CNC100 Hest (C)

Military: Military CNC100 - CNC100 Hest (SVH 3)

Antal starter:
12
Antal placeringer:
4
Dotering:
1: 1000 DKK 2: 750 DKK 3: 500 DKK
Rytter Hest Klub Dressur Springning Terræn (heraf fejl på tid) Total Kat. point Placering
Bonnie Hall CALINE
2000/HO/CARPACCIO/G-CHANTAL/CALYPSO I
38,9 strafpoint 0 strafpoint ,4 (0) strafpoint 39,3
1 1
Helena Graungaard GREY GIRL
2004/DR///
40,6 strafpoint 0 strafpoint 0 (0) strafpoint 40,6
2 2
Simone Bøgelund Nielsen NORDDALENS SPEEDFIRE
2003/LU/SAMPOLO N/FLIKA/FALKNER
41,6 strafpoint 0 strafpoint 0 (0) strafpoint 41,6
3 3
Aistis Vitkauskas 666 (BAKKENS CASANOVA)
2008/DV/CHURCHILL/GULNARE/PRINCE MAB XX (FR)
40,6 strafpoint 4 strafpoint 0 (0) strafpoint 44,6
4 4
Anethe Madsen PRIOR'S CABBO
2003/DV/COME BACK II/REGINA PORSBØL/LAGANO
49,1 strafpoint 0 strafpoint Disk.
Aistis Vitkauskas CAFFE E LATTE
2008/LU/BUTLER/HØJAGERGÅRDS CANDIS/CASCADEUR
46 strafpoint 0 strafpoint Disk.
Nynne Hardrup WODAN
2003/KW/LAKE BID/KOLANDA/DILLENBURG
47 strafpoint 5 strafpoint 0 (0) strafpoint 52
Victoria Hjortnæs COMTESSE
2002/DV/COME BACK II/AMANDA/DIAMOND
49,8 strafpoint 0 strafpoint 6 (0) strafpoint 55,8
Gitte Jensen GINA ALFARVAD Z
2005/ZA/ALFARVAD GRUNDGOLD II/ALFARVAD VICTORIA Z/ARIZONA ALFARVAD
47,7 strafpoint 4 strafpoint 9,6 (0) strafpoint 61,3
Sophia Glud DANCING LADY
1998/WP/DIATINO/FEUERBOHNE/FEUERFUNKE XX (GER)
54,9 strafpoint 0 strafpoint 16,4 (0) strafpoint 71,3
Mogens Lerbech SUNDAY MORNING
2001/DV/MIDT-WEST IBI-LIGHT/COLUMBINE/CASTOR
55,6 strafpoint 4 strafpoint 84,4 (0) strafpoint 144
Jens Strodl Andersen LANCING
1999/LU/Lanciano/Daisy/Cascadeur
60,7 strafpoint 4 strafpoint 103,6 (0) strafpoint 168,3