aug
2013
Fra 10-08-2013 til 10-08-2013
  • Military
  • Hest/Pony

SØG Military stævne (C)

Stævnenummer
Prop00019742
Propositioner godkendt
Søborggård Rideklub (Distrikt D02)
Søborggårdsvej 60
3250 Gilleleje

Kontakt inden stævnet

Sally Schlichting
+4551250595
Sally@soeborggaard.com

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

3. Military CNC90 - CNC90 Hest (C)

Military: Military CNC90 - CNC90 Hest (SVH 1)

Antal starter:
21
Antal placeringer:
6
Dotering:
1: 500 2: 350 3: 200
Rytter Hest Klub Dressur Springning Terræn (heraf fejl på tid) Total Kat. point Placering
Trine Glückstadt SOLHJEM´S MAESTRO
2007/FR/ASCHLAN ENGHAVEN/DONNA/LASSE LANGEMARK
43,3 strafpoint 0 strafpoint 0 (0) strafpoint 43,3
1 1
Nanna Byrgesen GIPSY
1998/LU/Robin/Sacha/
50,1 strafpoint 0 strafpoint 0 (0) strafpoint 50,1
2 2
Lise Rohden ALTHOFFS PRIMULA
2008/DV/HESLEGÅRD´S PLATIN/PARSEE/LOBSTER
50,5 strafpoint 0 strafpoint 0 (0) strafpoint 50,5
3 3
Hans-Christian Hovmand WARCO
2003/KWPN/PARCO/SOTERMA/GUIDAM
52,5 strafpoint 2 strafpoint ,4 (0) strafpoint 54,9
4 4
Helena H. Andersen CASTOR TROY
2000/SWB/CORALL/HANNA TYRONA/TRAJAN
55,2 strafpoint 0 strafpoint 0 (0) strafpoint 55,2
5 5
Pernille Müller CARRERAS
2002/DV/CARANO/JEANNE D'ARC/TENOR DE LA COUR
49,1 strafpoint 5 strafpoint 1,6 (0) strafpoint 55,7
6 6
Vivan Mary Ryslinge UNIQUE COCO-VISION
2007/DV/ULRICH Z/DA'NIA/DIAMOND
54,5 strafpoint 0 strafpoint Disk.
Emilie Kjær Jensen LUCKY LITTLE RED HOT CHILI
2000/LU/BLUE HORS HERTUG/LUCKY BREEZE/BAMBOO SAUCER
45,3 strafpoint 12 strafpoint Disk.
Nia Ostermann Hvitved THERA EG
2005/DV/TEMPLE WIND XX/TAHITI/AKATSCHI
46 strafpoint 8 strafpoint Disk.
Mimi Packert TORERO
2005/TR/ORFEJUS/TOP/EROT XX
51,5 strafpoint 0 strafpoint Disk.
Mikala Ochsner Hald VIVA CORRADA II
2005/HO/CORRADO I/OPERA II/CONTENDER
48,8 strafpoint 8 strafpoint 0 (0) strafpoint
Natasja Christiansen MALBOROUGH HILL
1998/DR/Mayhill/Cleopatra/
48,8 strafpoint Udg. Udg.
Louise Hededam Ottenheim HASSELGAARDENS KICKI
2005/DV/KANUDOS XX (GER)/FLORA ROMANCE/BLUE HORS ROMANCIER
55,6 strafpoint 4 strafpoint 0 (0) strafpoint 59,6
Tine Lyders Larsen TOFTEGÅRD'S DANISH DELIGHT
2006/DV/CARSON ASK/LANITA/LANTHANID
55,6 strafpoint 8 strafpoint 0 (0) strafpoint 63,6
Bill Larsen ARMANI
2001/DR///
61 strafpoint 4 strafpoint 0 (0) strafpoint 65
Gitte Skytte MOSEGÅRDENS DUKAT
2002/OL/UNION JACK/DONNA/PERON HJORTELUND
56,3 strafpoint 12 strafpoint 1,2 (0) strafpoint 69,5
Line Fabæch Olafsson CAPZEDA XX
1999/XX/DANISH DANCER XX (GB)/BEST CHOICE XX (DEN)/WUZO XX (USA)
54,9 strafpoint 9 strafpoint 34 (0) strafpoint 97,9
Hanne Nielsen BAILEYS LADY
2006/KWPN/TANGELO VAN DE ZUUTHOEVE/IRISH LADY/CALVADOS
61 strafpoint 0 strafpoint 42,8 (0) strafpoint 103,8
Hans-Christian Hovmand VICTORIAS SECRET
2007/LH///
49,1 strafpoint 5 strafpoint 61,2 (0) strafpoint 115,3
Emilie Trier Borgnakke MAREZZO XX (SWE)
2005/XX/PENNEKAMP XX (USA)/BEZZA XX (IRE)/BOB BACK XX (USA)
66,8 strafpoint 12 strafpoint 38,8 (0) strafpoint 117,6
Maria Juul Rasmussen MOREMONEY MAGNETO
2006/LH///
51,1 strafpoint 16 strafpoint 70,8 (0) strafpoint 137,5