maj
2013
Fra 31-05-2013 til 02-06-2013
  • Spring
  • Pony

Billund Sportsrideklub's C-stævne i springning for ponyer med SJM hold (C)

Stævnenummer
Prop00019825
Slettet
Billund Sportsrideklub (Distrikt D09)
Løvlundvej 4
7190 Billund

Kontakt inden stævnet

Billund Sportsrideklub
20972166
hanne@fk-traad.dk

Officials

Banedesigner
Erling E. Simonsen
Tilbage til klasseoversigt

6. LA2** Springning Ponyer B12 (C)

Spring: LA2** Springning Ponyer (100/90/80 cm) B12 (SVH 2)

Antal starter:
41
Antal placeringer:
0
Dommere:
Jette Bach, Erling E. Simonsen, Vivi Grav Hansen, Jesper Dippel
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Laura Snerle Jørgensen MOLLY MALOU (NL)
1992/BL///
BOR 0 60,96
Amanda Vaso Stamatis STERNCHEN
1996/BL/NUTS/SUSI/
KÆGR 0 62,00
Laura Sille Olesen SKOVENGENS SIR BAILEY
2004/DR///
FRRK 18 91,08
Mathilde Holst DONNA N.
1994/DR///
BOR 0 64,63
Stevald Kim Bøje Nielsen CAMILLA
2004/LH///
BOR 0 56,48
Malene Mên Vitting Lassen MOSEGÅRDENS PAULA
2006/CO/HEDEHUSETS CHAN-ROA/PETRINE/SKATHOLM BIG CHIEF
BOR 0 64,36
Line Eghoff MISS PRINGLES
2002/SR/FREDERIKSBERGS ESA/FIRST LADY/
RESR 0 68,57
Mette Serup BELLA
1998/LH///
BIS 0 67,06
Signe Kahr Christensen BALLYLOUGH LAD
1996/DR///
HDR 4 63,06
Sara Spåbæk Johansen SKOVSLANDS LILLE FOD
2005/DR///
PSR 0 66,93
Line Bøttcher SCARLETT
2002/PI///
VBR 4 66,15
Monica Bøgh Damm STAR
1996/LH///
GRK 5 70,28
Sofie Kreiberg Pedersen ORIENT
1998/LH///
Udg.
Nicoline Abildgaard Funke Bang DITTE
1989/SP/CAMBUSARD X/THERESE/DALGÅRDS WEST-BOY
BOR 4 60,15
Julia Fløjstrup Pedersen BESSBROOK CLOVER
1995/IRH///
RESR 4 63,62
Line Hansen HEDEGAARDENS TESSA
2002/DR///
KÆGR 20 98,42
Maria Nørregaard Langhoff BAKKEGAARDENS MUFASA
1998/WE/Møllegaards Sputnik/Skovsgaards Anja/Chirk Fulmar
HDR 4 59,14
Lea Katrine Olesen SGS FERRARI
2002/DR///
FRRK 0 64,99
Maja B. Sørensen SILVER
2002/LH///
GRK 0 67,75
Anne Spåbæk Johansen BRENTEBJERGS VANESSA
1997/DR///
PSR 0 65,09
Sille Brogaard Seiersbøl CLEMENTS SPOTTY MONTY
1995/LH///
VBR Udg.
Johanna Gallus HOT´N TOT
2005/LH///
FRRK 0 66,86
Pernille Sørensen MR APPELBEY
1995/DR///
BOR 0 61,33
Laura Egholm Andersen TONKA
2002/LH///
VBR 27 96,30
Julie Holmslykke Engelbæk SARA
2001/LU/CWMCLAIS PRINCE/PERNILLE/
GRR4 17 85,85
Stine S. Pedersen TANJA
1999/LH///
BOR 10 90,23
Janne Sejer Dippel REACTION
1997/DR///
RESR 0 62,12
Julie G. Jørgensen EASY BOY
1998/BL///
BIS Udg.
Lene Emilie Rahr V-POWER
1996/LH///
KÆGR Udg.
Astrid Møller Rand LILLEHØJS MILIA
2001/NF/MALIBU II/LILLEHØJS NALA/LL.MØLLEGÅRD NERO
HDR 0 66,87
Sarah Hjortgaard MR. LIMBO
1998/LH///
GRR4 23 112,30
Lærke Nissen SANTA FEE
1999/RP/MORBIDELLI/SAMARA/ALEX OX
RESR Udg.
Victoria Korfitz Christensen GAMMELBYS LAGUNA
2008/DV/HEARTBEAT/LA LUNA (CHICA)/LAGANO
BOR 4 65,81
Simone Lykke Hansen SURE SAILING
1998/IRH///
RESR 6 73,48
Amanda Handeland VOGNMANDSGÅRDEN TORDENSKJOLD
2008/NF/KANTJE'S VALENTIJN/VOGNMANDGÅRDENS TOPLIGHT/VOGNMANDSGÅRDEN FIRELIGHT
BIS 9 71,30
Johanne Krogh Bendixen ENGGÅRDENS CONRAD
2006/NF/Corso/Lillehøjs Milia/Malibu Ii
KÆGR 4 63,25
Julie Voldgaard Hansen KANTJE'S ULTRAVOX
2001/NF/MARITS MISTIQUE/KANTJE'S FONTAINE/KANTJE'S RONALDO
HDR 5 69,45
Stine S. Pedersen BØGELYS RICO
2005/NF/Zwavo´s Suprise/Vognmandgårdens Birdy/Rico-Søndermark
PSR 11 78,08
Sofie Stentoft Byllemos FAIRYTALE
2001/LH///
GRR4 0 58,39
Katrine Lind BOMGAARDENS ANDIAMO
2005/SP/ANTARIO N/BOMGAARDENS BONITA/BONANSA
GRK Udg.
Caroline Svennesen FRODO
2002/BL///
RESR Udg.