apr
2013
Fra 19-04-2013 til 21-04-2013
  • Dressur
  • Hest

Danish YouthDressage Aarhus Rideklub C-stævne (C)

Stævnenummer
Prop00019849
Propositioner godkendt
Aarhus Rideklub (Distrikt D12)
Vilhelmsborg Bedervej 101
8320 Mårslet

Kontakt inden stævnet

Gerd Røy
29 47 56 44
staevneaarhusrideklub@gmail.com

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

5. MB2-A Heste (C)

Dressur: MB2-A Heste (SVH 3)

Antal starter:
27
Antal placeringer:
7
Dotering:
1: 375 2: 275 3: 225 4: 200 5: 150 6: 150
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Maria Fauerholm Christensen SAMARANT
2001/DV/SANDRO HIT/BELLVUE/BRENTANO II
VRK 75
1 1
kristine koch bejtrup CAVALÉR
1998/DV/Blue Hors Cavan/Debby/Donnerhall
AAR 71,316
2 2
Emma GLud Jørgensen CC ROYAL
1994/BL///
SVRK 69,474
3 3
Marie Skov Olesen BRIZARD
2005/DV/BLUE HORS ROMANOV/BIJOU/DUNHILL H
IRK 68,421
4 4
Emma-amalie Wraa FÜRST FAHRENHEIT L
2004/DV/FÜRST PICCOLO/MAY HEART L/MAY SHERIF
VRK 68,421
4 4
Anne-Mette Strandby Hansen STÆREBOGÅRDS CARGO
2005/DV/CRELIDO/STÆREBOGÅRD'S PAPILON/COME BACK II
VJR 67,895
6 6
Amanda Overgaard SPANGGAARDS ROYAL DANCER
2003/OLD/RHODES SCHOLAR/RINETTE/BONJOUR
MMR 67,632
7 7
Susan Brøndum Skytte CHEYENNE B 2
1994/OLD/CAMPARI M/DELPHIE/CALGARY
KSRK 63,947
Sidsel Marie Rønde Winther LANGAGERS LEFARO
2005/DV/LEO-LIGHT/FANJA/FADO DU CHATILLON
SPL 62,368
Sarah Fauerholm Christensen FÜRST A.P.
2002/DV/Florestan I/Donna Lundbæk/Donnerhall
VRK 64,211
Caroline Nordskov Lauritsen HØJVANGS STRAUSS
1998/OL/Stravinsky Xx (Pol)/Elektra/Claudie Damsgård
NSRK 60,263
Julie Andreassen HOPHANZ FIRFOD
2006/DV/ZARDIN FIRFOD/HATTRICK FIRFOD/CHOPSTICK
EOR 57,368
Sara Juel Sproegel HOT SHOT
2006/HN/WORLD DIAMOND O/LA BELLE/LATIMER
AAR 65,526
Iben Østergaard QUANTOS
2005/HO/QUITE CAPITOL/LOTUS/CALIDO I
DAR 60,526
Rebecca Sørig Pedersen HEJDUK
2006/TR/BLUE HORS HERTUG/HESTIA A' LYKKEBO/BLUE HORS SILVER MOON
HURK 59,211
Michelle Møller SOLOS ACASSIO
2004/OLD/SOLOS ACCORD/SOLOS CALITA/LORD CANTUS
EOR 53,158
Jannik Gormsen MARTINNI
2003/DV/MASTER/FABIENNE/SCHWADRONEUR
PRC 62,368
Caroline Vang Klemmensen OZZY COOPER
2006/TR/HIBISKUS/OKKA/ARRAK
IRK 64,737
Mathilde Worm CORINA
2002/DV/CAPE TOWN S./LISETTE II/LUCKY LIGHT
NOA 63,158
Michala Mejlgaard Jensen LINDEHØJS LENEIUX
1997/DV/LIONELL/LINDEHØJS RECOL/RESIDENT
AAGS 62,105
Julia juul Lorentzen DEMI
1997/DV/Heslegård'S Louis/Dorte/Luxemburg
HJR 64,737
Oliver Rosenkilde Nissen GROSSO'S ERBE
1999/DR/Grosso Z/Percienne/Parademarsch I
MRC 64,211
Regitse Rubæk ROMINA-ALSIDIG
2006/DV/Rosevelt/Lizette-Alsidig/Solos Landwind
DAR 66,316
Emma GLud Jørgensen HØJERSMINDES ROLEX
2006/DV/BLUE HORS ROMANOV/HØJERSMINDES TROJA/BLUE HORS DON SCHUFRO
SVRK 67,105
Celine Boddum Clausen CHIVAS SAKSTRUP
2003/DV/COME BACK II/CHAGYA DRONEUR/KADRONEUR
HRV 64,211
Josefine Cecilie Borrye CASINO
1999/GHH/CALIMERO/ZSA-ZSA/RHODOS
HGS 59,211
Iben Østergaard DON AKZENTO F.
2005/DV/BLUE HORS DON ROMANTIC/AKZENTIA/AKZENT II
DAR 58,947