maj
2013
Fra 18-05-2013 til 20-05-2013
  • Dressur
  • Hest/Pony

Kolding Rideklub C-stævne Dressur Pony og Hest med SJM individuelt (C)

Stævnenummer
Prop00019862
Propositioner godkendt
Kolding Rideklub (Distrikt D10)
Bramdrupskovvej 40 A
6000 Kolding

Kontakt inden stævnet

Gurli Hviid Schultz
30 11 05 88
gjmc@post.tele.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

21. LA4-B Ponyer (C)

Dressur: LA4-B Ponyer (SVH 3)

Antal starter:
39
Antal placeringer:
10
Dotering:
1: 625 2: 500 3: 375 4: 250 5: 150 6: 150
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Camilla Søndberg Thomasberg Andersen CONSTANTIN'S LADY
2004/RP/CONSTANTIN/WELTFEE/EX LIBRIS
RISK 71,615
1 1
Anne-Mette Lyager RØGILD'S EL DIAZ
2008/SP/DORNIKS DONOVAN/CHEYENNE/FS COCKY DUNDEE
VRK 70,156
2 2
Maja Bygum Larsen KONIJENPAD RAMBO
2002/WF/GOLDWIND EMPIRE'S DESIGN/DEMPSY KIMBERLEY/MARIETON'S JASPER
KOR 68,854
3 3
Victoria Kuusisto Pedersen HOLMENS FACOS
2002/NF/ODBJERGS BALOO/HOLMENS AMANDA/PARK'S TAMBOUR
SØR 68,385
4 4
Mille Kragh Dahl MAGIC HEART (HEARTBREAKER)
1997/DR/Horsegate Minstrel/Ma Belle/Maior Domus
GRR4 67,969
5 5
Anne Rafn DREAM COME TRUE
2004/LH///
RISK 67,969
5 5
Marlene Tax PEDRO
2007/BL///
RISK 67,604
7 7
Kathrine A. Petersen SULTENBORG'S ALLY
2006/KN/ANTARIO N/POLLY STELMACH/RASMUS AF HALLUNDBÆK
TRK 67,604
7 7
Line Nørregaard Langhoff KALLESTRUPS CASCAIS O'SHAR
2002/LU/Roy/Kroghøjs Chiquita/Park´S Tambour
HDR 67,5
9 9
Cecilie Mahaffy MORLYN RIVERDANCE
2001/WD/MORLYN KING O'THE CASTLE/MORLYN CYGNET/MORLYN LORD OF THE RUSHIE RIVE
HDR 67,031
10 10
Christine Marie Senger NØRLUNDS CARTOON
2008/SP/CHARMING-BOY SE.M./NØRLUNDS FABIOLA/CHAMBERLAIN
SØR 66,719
Henriette Jørgensen STEGSTEDGÅRDS BALOO
1999/NF/MALIBU II/ISABELL AF STEGSTEDGÅRD/HOLLY PRINCE RUPERT
TRK 59,323
Emilie Norlyk BOHEMO BOGIE
2003/LU/CWMCLAIS PRINCE/BOHEMO BLUE BELL/CHIRK FULMAR
VRK 65,469
Mie Bunde Bukhave CARUSO
1997/RP/CHARMING BOY/TRIXI/RHANDIR TYWYSOG DAFYDD
SDR 63,75
Signe Birk Helming FELIX
2001/LH///
RISK 63,438
Trine Schelde Zacho BAKKENS MICADO
2002/LU/AQUAVIT N/JAMAICA/
SRR 65,573
Emma B. Nielsen CHARFELI
1994/DR///
SDR 66,198
Line Østergaard ALCOY KÆRLUND
2003/SP/AQUAVIT N/LOLA/CANSAS
HERI 62,969
Sidsel-marie Lauritzen OM'S TRULLI
2002/NF/MALIBU II/TILLANDSIA AF DAMAGERGÅRD/EXMOOR STALDENS PASCAL PAOLI
RISK 61,719
Nina Broders PATTYS BESEME MUCHO
2001/CO/PATTYS BENGT/PATTYS VANITY FAIR/BENGT
RISK 66,406
Anne Rosendahl ASHLEY
1996/DR///
XVJR 66,823
Henriette B. Hansen ELMHOLTS FAUST
2002/NF/PEDRO/ELMHOLTS FEMINETH/BAVIAN
GRR4 64,01
Julie G. Jørgensen ELMHOLTS EDUCATION
2002/NF/PEDRO/ELMHOLTS LIZETTE/PARK'S TAMBOUR
BIS 64,063
Stine H. Kiholm HEDEGÅRDENS BELLA BACARDI
2006/LH///
HERI 66,771
Emma Kofoed HOUMARKS SOFUS
1997/NF/Palle/Skovly Blis/Flashman Pericles
VRK 63,229
Freja Abrahamsen FLIKA
1999/SP///
EUR 0
Christina Nyholm Mundbjerg ANDY WALES
2004/SP/ANTARIO N/PRIMADONNA WALES/WOLFERHOEVE'S WENDRO
BIS 61,042
Laura van Der Meer DE WIJK'S AISLIN
2005/WF/FLORA´S HOF MAGIC/LADY RHEA/ANJERSHOF ROCKY
RISK 62,917
Ann-Beth Ejstrup ØSTENKÆRS BANDIT
1996/LU/MANITU N./DANIELLA ØSTENKÆR/CANSAS
HERI 63,021
Frederikke Christensen CHANGO OX
1998/OX/Kirmizi Ox/Darosa Ox/Prut Ox Sar
VRK 64,896
Emilie Dyhr Ulrich BJERREGÅRDS CASANOVA
1999/WE/Bjerregårds Macon/Bjerregårds Miranda/Coed Coch Endor
GRR4 66,458
Camilla Jeppesen VANESSA-D
2003/Reit/NANTANO/CHAMPIONESSE D'AMAZONES/CHAMPION DU LYS
SRKS 65,208
Julie Them Betak JAVA SURPRISE
2001/LH///
HERI 63,646
Caroline Serup POWERGIRL
2002/BL///
VRK 66,771
Line Schulz Sørensen NATASJA
2000/LH///
SRKS 66,51
Caroline Dahl CARRA MAYA
2003/LH///
SØR 63,49
Katrine Lund Hansen CONSIDER
1995/DR/Courage/Cote D'Azur/Condor
SDR 65,417
Maria Leth Skovsbøl ELMHOLTS CHANELL
1996/NF/Odbjergs Rubin/Elmholts Femineth/Bavian
MGR 61,458
Katrine Lind BOMGAARDENS ANDIAMO
2005/SP/ANTARIO N/BOMGAARDENS BONITA/BONANSA
GRK 66,667