mar
2014
Fra 28-03-2014 til 30-03-2014
  • Spring
  • Hest

C-stv. Spring/hest Skårupgård Sportsrideklub (C)

Stævnenummer
Prop00019933
Propositioner godkendt
Skårupgårdvej 103-105
8520 Lystrup

Kontakt inden stævnet

Jannie Olsson
28437685
trojan@webspeed.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

12. ULB2** (110 cm) B0 (C)

Spring: LB2** Springning Heste (110 cm) B0 (SVH 1)

Antal starter:
26
Antal placeringer:
13
Dommere:
Knud Vase, Jørgen Dreier, Lis Mølholm Juul
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Kit Møller Pedersen MØLLGÅRDS COMTESSE
2007/DV/Corratus/Møllgårds Wilhma/Willemoes
VAS 0 48,87 1
3 Ingen fejl
Cecilia Riise ASLAK
2003/DV/ASTON/HELENE/HELENIKOS XX (IRE)
VIR 0 45,36 1
3 Ingen fejl
Miriam Tang Kaspersen TOFTEGAARDENS LUNA
2009/DV/CABACHON/TOFTEGÅRDENS LATINA/QUIJOTE
VIR 0 51,03 1
3 Ingen fejl
Michelle Louise steinmejer Johnsen ABIGAIL
2008/DV/COSMEO/ALEXIS/AKINOS
BJR 0 44,08 1
3 Ingen fejl
Rikke Munk Andersen MEKLENBORGS CASSILLA
2007/GHH/CASSINI II/SOLVANGS BRUNELLA/LAMBRUSCO ASK
SIR 0 46,08 1
3 Ingen fejl
Nana Remmerhus Christiansen NYMARKENS SURPRISE
2005/DV/BØGEGÅRDENS LANTANO/ELIAZA/ROLEX
HYOR 0 44,21 1
3 Ingen fejl
Julie Boje HALINA L.
2007/DV/HEARTBEAT/SUSSI/LINCOLN
KARR 0 44,68 1
3 Ingen fejl
Tina Bach Nielsen APOL-I-NOR
2007/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/KOH-I-NOR/BURGGRAAF
HYOR 0 42,52 1
3 Ingen fejl
Lone Lundsager Hesselmark ALEX
2007/BL///
KSRK 0 44,70 1
3 Ingen fejl
Camilla Strandberg JEPHA'S COBETCKOE
2007/DV/CASIR ASK/DESTINY'S CHILD (SWB)/LOOPING
AAR 0 48,10 1
3 Ingen fejl
Johanne Øksenholt Gisselbæk CASIRA
2009/DV/CASINO/EVITTA/ESPRI
KONG 0 48,82 1
3 Ingen fejl
Johanne Øksenholt Gisselbæk SIKITA
2009/DV/STOLZENBERG/LAVITTA/LAMBRUSCO ASK
KONG 0 48,24 1
3 Ingen fejl
Rikke Rothe Nielsen SYVHØJEGÅRDS DIVA DE TRIX
2009/DV/CORONADO II/SYVHØJEGÅRDS ANTILOPE/CARANO
SPS 0 52,16 1
3 Ingen fejl
Regina Madsen LITTLE LARIO
2002/OS/LARIO/MISS WONDER/CARPACCIO
HARK 4 48,67
Camilla Baastrup DALVANGS CYCLONE XXX
2003/DV/COME BACK II/DALVANGS RAMONA/LIMELIGHT
SSRK 4 45,41
Karen Osterland MØLHOLMS CSIBÉSZ
2003/DR///
SIR 10 65,40
Katja Vange Isager KING OF HEART
2003/GHH/KANUDOS XX (GER)/HOSTESSA I/LEONID
MRR 8 49,27
Rita Skjørten Hansen CONSITA
2000/ZP/Consens/Lady Di/Hill Dancer N
MRR 12 50,46
Maria Kynde Christensen OMAGH DE FOXGLEN
2002/BL/LARS IRCO G/FOXGLEN ANNA GARY (GB)/FOXGLEN MARCO
SSRK 4 43,61
Lotte Julin REGENT
2008/DV/HEARTBEAT/EFFECT/LUCKY LIGHT
SSRK 4 48,00
Trine Hinz Schaksen BØGEGÅRDENS GRAF-TOP
2009/DV/BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO/BØGEGÅRDENS ANNELINN/BØGEGÅRDENS APOLLO
BJR 8 48,29
Laura Vejby Riis SMEDEGAARDENS CALAMAR
2009/LU/CARMARGUE/MARIBELLA/CHURCHILL
HHH 8 44,59
Katrine Verdoes CURADO
2008/DV/CORRATUS/CASIRA/CASIR ASK
SAK 4 50,72
Simone Holst Christensen LYKKESBORGS RHODE ISLAND
2005/DV/CAPE TOWN S./LYKKESBORGS ROMANTICA/CARANO
SHR 8 42,82
Malene Mogensen VIDTSKUE'S CASTRO
2009/DV/CASIR ASK/CAROLA E/ROCKLAND
MRR 4 48,77
Maria Bjørnkjær Asferg MOOSGÅRD'S LAMBADA
2009/DV/CARANO/DANER LEROSE/LE MONT-H
HORI 4 50,86