mar
2014
Fra 28-03-2014 til 30-03-2014
  • Spring
  • Hest

C-stv. Spring/hest Skårupgård Sportsrideklub (C)

Stævnenummer
Prop00019933
Propositioner godkendt
Skårupgårdvej 103-105
8520 Lystrup

Kontakt inden stævnet

Jannie Olsson
28437685
trojan@webspeed.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

14. LA1* (115 cm) A (C)

Spring: LA1* Springning Heste (115 cm) A (SVH 2)

Antal starter:
38
Antal placeringer:
11
Dotering:
1: 400 DKK 2: 350 DKK 3: 300 DKK 4: 250 DKK 5: 175 DKK 6: 175 DKK
Dommere:
Knud Vase, Jørgen Dreier, Jette Dreier
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Louise Dahl Christensen CONRAD F
2005/DV/CORONADO/SKOVGAARDEN'S COHIBA/LANDO
KONG 0 43,66 1
1 1
Camilla Weincke Skipper LUDO
2007/DV/CORRATUS/FOLLMANNS CHESS/URPRINZ
NDRK 0 44,52 1
2 2
Bolette Elmose ROLEX
2004/DV/ROCKLAND/LEENET/LEENDERT
SMAF 0 44,55 1
3 3
Therese Andersen NØDELUNDEN'S GLADIATOR
2002/DV/CRELIDO/GITANE/A'KHAN Z
DRK 0 45,38 1
4 4
Johnny Hansen LUDWIGS CONCEPT
2007/DV/Ludwigs As/Heidefee/Concetto
AAR 0 45,46 1
5 5
Rikke Stausholm Meyer VOLSTRUPS COSBY
2000/DV/CALATO/COPHI/CORLANDO
SKÅR 0 46,00 1
6 6
Cecilie Rosendal BALTHAZAR
2006/KWPN/SILVERSTONE/TIARA/GOODTIMES
AAR 0 46,07 1
7 7
Mia Hovgaard Jessen RIHANNA
2006/OLD/COULTHARD TOP/GWENDINA/SANDRO
KONG 0 47,07 1
8 8
Mikkel Laursen DERLANIEKE T.S.
2008/KWPN/LUPICOR H/PARLANIEKE/LIBERO H
VIR 0 49,15 1
9 9
Anee Keller CASSIE
2006/GHH/CASSINI II/LEBENSFROH/LIATOS
TØRK 0 49,54 1
10 10
Heidi Schiødt COROSTOC
2002/HO/CASSINI I/H-MALIN/MAGNAT 2
TØRK 0 49,78 1
11 11
Sille Hastrup BROHOLMS NICA
2004/DV/CHURCHILL/NELA WIND/WINDSOR
TØRK 0 49,99 1
Sille Hastrup QUITE LIKE
2007/DV/QUITE EASY/THY'S LA'MI/LADOGA
TØRK 0 54,79 1
Cecilie Sørensen BEQUITA M
2006/KWPN/CHIN CHIN/REQUITA M/CASH
SSRK 4 42,90
Karen Bjørn Sørensen FRA-SAMSØ
2001/DV/FANAL PRYDSHOLM/LARIDA/LORAN
NDRK 4 43,43
Julie Boje CAPONE
2003/HO/CARIBIK/U-COURAGE/CALETTO II
KARR 4 45,33
Josephine Høj Jensen HAPPY HEARTBEAT
2008/DV/HEARTBEAT/CAPRI MOON/CARANO
SPS 4 46,63
Anne Katrine Kolborg Johansen HEARTBELL
2007/DV/HEARTBEAT/SUNDGÅRDENS REBELL/ROYAL Z II
SPS 4 46,64
Anee Keller TIME 4 U
2003/HO/CLEARWAY/KAPRICE/LINARO
TØRK 4 46,92
Ida Nielsen LAST LYA
2006/LH///
SSRK 4 46,95
Frederikke Smed Busse FILOU 1798
2005/HN/FOR PLAY/VIENNA/VARUS
NDRK 4 47,91
Majbrit Holm Hansen FLYING LIBERTY
2002/DV/LOBSTER/OUNBØL FIONA/LEBENSMANN
SSRK 4 48,12
Josefine Rønstrup CHAPMAN
2001/DV/CARANO/BELLEVUE/SUNSET BOULEVARD XX (GB)
NDRK 4 49,78
Frederikke Smed Busse FIRLEFANZ
2007/HN/FOR SUCCESS/ANELI/ACORD II
NDRK 4 52,40
Majbrit Holm Hansen FRANCIS 073
1996/DR/Falkland/Ronja/Rubinstein I
SSRK 8 45,84
Ida H. Meineche GRØNDALGAARD'S AURORA
2007/DV/ULRICH Z/ARTEMIS/LANDO
KIRK 8 47,43
Martin Korsbæk FJELLERADGAARDS CIRKELINE
2005/DV/CHURCHILL/VICTORIA HUGDRUPLUND/VICTORY
IRK 8 49,53
Victor Lica Larsen DALEVA
2008/KWPN/WARRANT/NULEVA/C-INDOCTRO
RIR 8 51,66
Mikkel Laursen PONTIAC NØRGAARD
2009/DV/HEARTBEAT/BIANCA NØRGAARD/COME BACK II
VIR 8 57,75
Elisabeth Salhøj Rask ALASZKA
2002/BL/HOLLAND/AMAZON/MERANO I-38
SPS 8 57,90
Trine Bager Rasmussen BALYLOW
2006/KWPN/CALYPSO ASK/OLGALOWINA/EDELMAN
DRK 9 63,00
Elisabeth Salhøj Rask CASANOVA C.
2006/DV/CORONADO/LISETTE D./LORD CANTUS
SPS 10 65,32
Signe Andrea Frank SAN MARINO-W
2004/DV/Lambrusco Ask/Seelinde-W/Capital
AAR 12 49,05
Morten Kahr CASSANDRA
2009/DV/CRELIDO/WELTINDE/WELTJUNGE
SPS 12 52,70
Sofie Jessen KONG'S HAMILTON
2005/GHH/CASSINI II/BERMUDA/RACOT
AAR 16 52,21
Lucas Husted Winther MARQUS
2003/LH///
NDRK 17 60,65
Isabella Almskov MR. T
2007/DV/CORRATUS/SANDRA/SANDRO
SSR 28 91,04
Annika Knudsen Lorentsen DAYLIGHT K
2008/KWPN/VERON/WALZING PATTY/RADISSON
DDHS Udg.